A Puskás Akadémia 0-2-ről nyert a Dunaújváros ellen

2014.09.27. 18:26
A labdarúgó NB I 9. fordulójában a Puskás Akadémia FC kétgólos hátrányból 3–2-re legyőzte a továbbra is nyeretlen Dunaújvárost.

Tischler Patrik szerezte a Puskás Akadémia FC győztes gólját (Fotó: Oroszi Beáta)

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Dunaújváros PASE 3–2
(Lorentz 61., Szakály D. 69., Tischler 78., ill. Orosz M. 40., Perics 44.)

Első győzelmére hajtott az újonc Dunaújváros az addig hazai pályán még veretlen Puskás Akadémia otthonában – és Dobos Barna csapata már az első félidőben nagy lépést tett a három pont megszerzéséért.

A helyzetek számát tekintve viszonylag kiegyenlített első harminc perc után az újvárosiak kétszer is beköszöntek. Előbb Orosz Márk közeli lövése után egy védőn megpattanva kötött ki a labda a felcsúti kapuban a 40. percben, majd még a szünet előtt Milan Perics volt eredményes egy üres kapuig kijátszott akció végén a Videotontól kölcsönvett Zsótér Donát átadásából. 0–2

A felcsútiak azonban hamar szépíteni tudtak a fordulás után. A 61. percben a 19 éves Lorentz Márton – aki a szünetben 42-es mezről 50-esre váltott egyelőre ismeretlen okokból – szép gólt szerzett éles szögből jobbról – az NB I-ben életében először. 1–2

Sőt, a hazaiak véghez vitték, amit elkezdtek, s megfordították az állást!

Nyolc perccel a szépítő gól után Szakály Dénes szemfülesen elpöckölte Szekeres Adrián mellel hátratett labdáját Milinte Árpád elől. A dunaújvárosi védők kivágták a labdát a kapu torkából, Vad II István azonban jelezte, a labda már áthaladt a gólvonalon. 2–2

Aztán megfogyatkozott a vendégcsapat! Jakab Dávid négy perc alatt kétszer kapott sárgát lerántásért, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Benczés Miklós együttese pedig azonnal kihasználta a fórt.

Sallai Roland beadásából Tischler Patrik volt eredményes közelről – ezzel a Puskás Akadémia kétgólos hátrányból fordított, s 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

A Dunaújvárost 2–0-s előnyben nagyon megfogta a hazaiak szépítése, majd a piros lap még nagyobb gödörbe lökte az újvárosiakat, akik továbbra is nyeretlenek az NB I-ben.

„A mai vereségünk fő oka az, hogy a második félidőben nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, mint az első félidőben – értékelt a mérkőzés után a Dunaújvárost irányító Dobos Barna. – Így sikerült sajnos a második játékrész, megpróbáljuk kijavítani ezeket a hibáinkat, és akkor remélhetjük, hogy idegenben is tudunk majd pontot szerezni, illetve mérkőzést nyerni.”

„Egy-két gyengébb teljesítmény volt a csapatban, de sikerült úgy váltanunk, hogy átbillenjünk az eredménytelenségen – mondta Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője. – Nagyon örülök annak, hogy fiatal akadémistánk, Lorentz Marci védő létére egy gyönyörű beindulást követően tudott eredményes lenni, és ez visszaadta a csapatnak a hitet ahhoz, hogy meg tudjuk nyerni a találkozót. Összességében a legfontosabb, hogy a második félidei teljesítmény miatt nagyon büszke vagyok a csapatomra.”