Győzelemmel zárta a mecseki hadjáratot a Pécs

2013.04.13. 15:55
A Pécs odahaza 2–0-ra legyőzte a Lombard Pápát a labdarúgó NB I 23. fordulójában, így győzelemmel zárta a mecseki hadjáratot. A gólokat Andrej Causic és Lázár Pál szerezte, a Pápa pedig Orozco Álvarez kiállítása miatt egy teljes félidőt emberhátrányban volt kénytelen lejátszani.

A Pécs a mecseki hadjárat keretében az előző két otthoni bajnoki mérkőzését elveszítette, ráadásul úgy, hogy gólt sem szerzett. Ezúttal a Lombard utazott Pécsre, amelyik legutóbbi tíz idegenbeli bajnoki mérkőzéséből csak hármat nyert meg.

Az első helyzetre a 9. percig kellett várnia a hazai publikumnak, Orozco Álvarez és Dlusztus hozta együttes erővel helyzetbe Grumicsot, aki hat méterről Szűcs Lajost találta el a labdával. Nem sokkal később Wittrédi vette célba Szűcs kapuját jó harminc méterről, a labda nem sokkal suhant el a jobb felső sarok fölött.

A 16. percben a Lombard is jelezte, hogy a pályán van, Lagator lövése kerülte el a jobb alsó sarkot. Két percre rá Dibusznak kellett hárítania Grumics középre lőtt labdáját követően.

A 28. percben pedig némileg váratlanul megszerezte a vezetést a Pécs: Andrej Causic 28 méterről, szabadrúgásból pókhálózta ki Szűcs kapujának jobb felső sarkát. 1–0

Az első félidő végén ráadásul emberhátrányba került a Lombard, Orozco Álvarez előbb Wittrédi, majd Grumics ellen szabálytalankodott sárga lapot érően három percen belül.

Itt még nem ért véget az első játékrész, hiszen Wittrédi két alkalommal is közel járt a gólhoz, de Szűcs eszén egyik alkalommal sem tudott túljárni, így egygólos hazai előnnyel mehettek pihenőre a játékosok.

A második félidőben a Pécs visszaállt, ám így is többet birtokolta a labdát, mint a Pápa, a vendégek érthető módon nem rontottak neki a hazaiaknak emberhátrányban.

Wittrédi és Grumics továbbra is nagy veszélyt jelentett Szűcs kapujára, a félidő elején pedig kis híján Lantos Levente is eredményes volt, aki négy méterről sarkazott Szűcs kezei közé Uzoma jobb oldali szögletét követően.

A 68. percben a sorozatos hazai támadásoknak meglett az eredménye, Lázár Pál lőtt a kapu közepébe hét méterről Wittrédi kiugratását követően. 2–0

Az eredmény a hátralévő időben már nem változott, így a Pécs győzelemmel zárta három mérkőzéses hazai sorozatát, míg a Lombard idegenbeli mérlege továbbra is pocsék maradt.

PERCRŐL PERCRE: A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

NB I
23. FORDULÓ

PÉCSI MFC–LOMBARD PÁPA 2–0 (Causic, 27., Lázár P. 68.)
Kiállítva: Orozco (45.)

JEGYZŐKÖNYV
TABELLA

MECCS ELŐTTI ÉRDEKESSÉGEK

♦ A kezdő sípszó pillanatában 188 perce gólképtelen NB I-es meccsen a PMFC.

♦ A Lombard idegenbeli mérlegénél csupán az Egeré és a Siófoké a rosszabb. A pápaiak vendégként ebben a szezonban csak a Kecskemét otthonából hoztak el három pontot. Idegenbeli nyeretlenségi sorozatuk hét meccset számlál.

♦ A Pécs sem acélos hazai pályán: csupán két győzelem, a PMFC hazai mérlegénél pedig (kitalálják?) csak az Egeré és a Siófoké rosszabb. Ráadásul az egész NB I-ben a Pécs szerzi a legkevesebb gólt hazai pályán – eddig nyolcat.

♦ A pápaiak vendégként csak hat gólt szereztek ebben az idényben, ez a legrosszabb mutató az NB I-ben – holtversenyben a Diósgyőrrel.