Női NB I: rangadót nyert, így alapszakaszgyőztes a Fradi

2018.02.25. 00:01
A Ferencváros 2–1-es győzelmet aratott Győrben, míg a címvédő MTK 5–0-ra kiütötte a Kókát a női NB I 12. fordulójában.

Az év első játéknapján a női élvonalban rögtön rangadóra került sor, hiszen a (forduló előtt még) második ETO FC Győr a listavezető FTC-t fogadta. A gól nélküli első félidő után a fővárosi zöld-fehérek Kocsán Petra duplájával hét perc alatt kétgólos előnybe kerültek, a hazaiak a góllövőlista éllovasa, a 14 találatnál járó Sipos Lilla révén csak szépíteni tudtak. A Ferencváros ezzel a győzelemmel biztossá tette alapszakasz-elsőségét.ETO FC Győr a listavezető FTC-t fogadta. A gól nélküli első félidő után a fővárosi zöld-fehérek Kocsán Petra duplájával hét perc alatt kétgólos előnybe kerültek, a hazaiak a góllövőlista éllovasa, a 14 találatnál járó Sipos Lilla révén csak szépíteni tudtak. A Ferencváros ezzel a győzelemmel biztossá tette alapszakasz-elsőségét.

A játéknap másik meccsén az MTK az Ikarus-pályán 5–0-ra megverte a Kókát. A címvédő első gólját a télen Újpestről érkező Mátyás Noémi szerezte, majd Horti Boglárka vétett öngólt. Az MTK a hajrában kiütésessé tette sikerét, és a Győrt megelőzve feljött a tabella második helyére.

A kék-fehérekkel kapcsolatos hír, hogy a válogatottsági rekorder, az ősszel öt NB I-es mérkőzésen pályára lépő 36 éves Hummel-Smuczer Angéla befejezte pályafutását.

NŐI NB I
12. FORDULÓ

ETO FC Győr–Ferencváros 1–2 (Sipos L. 80., ill. Kocsán 52., 58.)
MTK–Kóka 5–0 (Mátyás 9., Horti 63. – öngól, Vasas 65., Farádi-Szabó 81., Demeter 91.)