Női NB I: öt perc alatt triplázott az MTK támadója; FTC: 9!

2019.04.13. 23:54
A listavezető Ferencváros és a címvédő MTK is fölényes győzelmet aratott a női labdarúgó NB I 17. fordulójában.

A zöld-fehérek a sereghajtó Magyar Labdarúgó Egyletet (MLE) verték meg 9–0-ra, miután szűk negyedóra elteltével már három, míg a szünetben hat góllal vezettek. Az FTC-ben a 17. életévét a következő hetekben betöltő Papp Luca és Róth Rebeka is betalált, a második félidőre beszálló Kocsán Petra pedig mesterhármast ért el. A Fradiban az utolsó fél órát a pályán tölthette az amerikai Alana Smith is, aki ezen a mérkőzésen mutatkozott be a magyar bajnokságban.Magyar Labdarúgó Egyletet (MLE) verték meg 9–0-ra, miután szűk negyedóra elteltével már három, míg a szünetben hat góllal vezettek. Az FTC-ben a 17. életévét a következő hetekben betöltő Papp Luca és Róth Rebeka is betalált, a második félidőre beszálló Kocsán Petra pedig mesterhármast ért el. A Fradiban az utolsó fél órát a pályán tölthette az amerikai Alana Smith is, aki ezen a mérkőzésen mutatkozott be a magyar bajnokságban.

A címvédő MTK a szünetben még 0–0-ra állt, végül magabiztos, 5–0-s győzelmet aratott Makón a Szent Mihály vendégeként. A gólcsapot Nagy Lilla nyitotta meg, aki a második játékrész elején öt perc leforgása alatt triplázott!

NŐI NB I
17. FORDULÓ

Szent Mihály–MTK 0–5 (Nagy L. 50., 52., 54., Csányi D. 64., Tóth B. 66.)
Ferencváros–MLE 9–0 (Papp L. 4., Mosdóczi 7., 24., Poljak 13., 32., Róth R. 28., Kocsán 57., 73., 87.)