Női NB I: az MTK az első percben gólt kapott Szombathelyen

2017.11.05. 17:09
A címvédő MTK 1–1-es döntetlent játszott Szombathelyen, míg az újonc DVTK 2–0-s győzelmet aratott az Astra vendégeként a női labdarúgó NB I 9. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az MTK már az első percben hátrányba került a Haladás Viktória otthonában, ám Demeter Réka még az első negyedórában egyenlített. A viharos kezdés után a folytatásban nem esett újabb gól, így a szombathelyiek sorozatban a harmadik meccsükön nem találtak legyőzőre – igaz, az előző két körben az utolsó két helyezettel, a Kókával (1–0) és az Újpesttel (4–0) csaptak össze –, míg az MTK hátránya egy meccsel kevesebbet játszva nyolc pont a második ETO FC Győr mögött.MTK már az első percben hátrányba került a Haladás Viktória otthonában, ám Demeter Réka még az első negyedórában egyenlített. A viharos kezdés után a folytatásban nem esett újabb gól, így a szombathelyiek sorozatban a harmadik meccsükön nem találtak legyőzőre – igaz, az előző két körben az utolsó két helyezettel, a Kókával (1–0) és az Újpesttel (4–0) csaptak össze –, míg az MTK hátránya egy meccsel kevesebbet játszva nyolc pont a második ETO FC Győr mögött.

Az újonc DVTK egy begyakorolt szögletvariáció, valamint egy mintaszerű kontratámadás végén szerzett gólokkal 2–0-s győzelmet aratott a gyenge napot kifogó Astra felett, amely Gál Tímea kiállítása miatt az 56. perctől emberhátrányban játszott. A vendégek a hátralévő időben kapufáig és kihagyott ziccerekig jutottak. A rózsaszín mezesek egymást követő negyedik meccsüket veszítették el nullára, de az idei utolsó két fordulóban (a Kóka és az Újpest ellen) javíthatnak.

NŐI NB I
9. FORDULÓ
Astra HFC–DVTK 0–2
(Markovics 19., Jáhn 44.)
Haladás Viktória–MTK 1–1 (Siklér 1., ill. Demeter 13.)

Pénteki eredmény
Ferencváros–Kóka 6–2 (Kocsán 18., 62., 65., Csiki 54., Poljak 58., Fenyvesi E. 86., ill. Kovács T. 41., Nagy V. 85.)

Szombaton játszották
ETO FC Győr–Újpest FC 6–1 (Sipos L. 15., 75., 82., 89., 91., Gődér 56., ill. Molnár R. 80.)