Női NB I: az MTK–Fradi rangadót elhomályosítja a DVTK sikere

2018.03.11. 22:00
A listavezető Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a címvédő MTK-val, míg a DVTK hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Haladás Viktóriát a női labdarúgó NB I 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A bajnokság legnagyobb rangadóján, az MTK és az FTC összecsapásán megszületett a mostani idény harmadik 0–0-s döntetlenje. A szezon korábbi szakaszában a harmadik fordulóban az ETO FC Győr és a Haladás Viktória, míg a negyedik körben a Kóka és a DVTK meccsén nem esett gól. A bajnoki címvédő kék-fehérek és a listavezető Ferencváros március 24-én vélhetően jóval élesebb mérkőzést játszik majd egymással, hiszen akkor a döntőbe jutás lesz a tét a Magyar Kupában.

Az MTK-hoz kapcsolódó hír, hogy a csapat rutinos támadója, Méry Rita pénteken bokaműtéten esett át Siófokon, és a szezon hátralévő részében már nem léphet pályára.

A forduló legnagyobb téttel bíró meccsét Miskolcon rendezték, ahol az MK-elődöntő másik két résztvevője, a DVTK és a Haladás Viktória csapott össze. A Diósgyőr román légiósai, Corina Olar és Bianca Sandu góljaival 3–0-s győzelmet aratott, ezzel újoncként gyakorlatilag biztossá tette a helyét a felsőházi rájátszásban, amelybe rajta kívül a Fradi, az MTK és a Győr jutott be.

NŐI NB I
13. FORDULÓ

DVTK–Haladás Viktória 3–0 (Olar 14., Sandu 28., 53.)
MTK–Ferencváros 0–0

Szombati eredmények
Astra HFC–ETO FC Győr 2–1 (Szabó B. 40., 69., ill. Sipos L. 90.)
Kóka–Újpest FC 6–0 (Horváth E. 11., Róth 15., Nagy V. 33., Fogl 40., Papp L. 65., 66.)