A Videoton negyedóra alatt elintézte az újoncot

2016.08.13. 17:48
A labdarúgó NB I 5. fordulójában a Videoton a múlt heti 4–0 sikere után a Mezőkövesd ellen szűk három percen belül két gólt elérve 2–0-ra nyert, ezzel megszerezte az első „hazai” győzelmét a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

VIDEOTON–MEZŐKÖVESD 2–0 (Pátkai 10., Lazovics 13.)
Felcsút, Pancho Aréna Vezette: Szabó Zsolt

A Videoton az előző fordulóban magabiztos játékkal 4–0-ra elintézte a Gyirmótot, megszerezve ezzel első győzelmét a mostani kiírásban. Az önbizalom-növelő siker után arra készült Henning Berg csapata, hogy a másik újonc, Mezőkövesd ellen is hasonló eredménnyel meginduljon felfelé a tabellán.

Ennek megfelelően a Felcsúton már hazainak számító Videoton az első perctől magához ragadta a kezdeményezést, és a 10. percben a vezetést is megszerezte. Bódi Ádám bal oldali szöglete után érintetlenül pattogott a labda a túloldalra, ahol Pátkai Máté teljesen egyedül csaphatott le a labdára, és öt méterről bevette a Mezőkövesd kapuját (1–0).

Nem kellett sokat várni az újabb Vidi-találatra, a 13. percben Loic Nego Danko Lazoviccsal kényszerítőzött a jobb oldalon, majd a védő a visszakapott labdával megint megtalálta a szerb támadót, aki a tizenhatos közepéről, a kapuval szemben növelte meg csapata előnyét (2–0). A hazaiak a kétgólos előny tudatában sem lassítottak, továbbra is szépen játszva, helyzeteket alakítottak ki, általában a jobb oldalon volt verhető a Mezőkövesd. A vendégek ezzel szemben többször is csak lesig jutottak.

Danko Lazovics szerezte a Videoton második gólját (Fotó: Hegedüs Gábor)

A második játékrészben sem változott nagyban a játék képe, a Mezőkövesd eleinte becsülettel ment előre, de igazán nagy helyzetig nem jutott, míg a Videoton visszavett a tempóból. A mérkőzés későbbi szakaszára aztán teljesen elfáradt a Pintér-csapat. A három fordulóig veretlen Mezőkövesd ezzel egymás után másodszor hagyta el vesztesen a pályát, míg a Videoton megszerezte első hazai győzelmét a bajnokságban.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Vasas FC 5 4 1 8– 4 +4 12
2. Ferencvárosi TC 5 3 1 1 11– 5 +6 10
3. Budapest Honvéd 5 3 1 1 9– 3 +6 10
4. Újpest FC 5 3 2 6– 5 +1 9
5. Debreceni VSC 5 2 2 1 8– 5 +3 8
6. Szombathelyi Haladás 5 2 2 1 8– 6 +2 8
7. Videoton FC 5 2 1 2 9– 5 +4 7
8. Diósgyőri VTK 5 2 3 7–14 –7 6