Hiába vezetett, a Haladás lett a Videoton sorozatban ötödik áldozata

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2017.09.10. 16:50
Padlót fogott a Haladás (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a listavezető Videoton az első félidőben ugyan hátrányba került az edzőváltáson áteső Haladás ellenében, de a második félidőben három gólt szerezve sikerült megnyernie a mérkőzést. A fehérváriak tovább őrzik veretlenségüket, és vezetik a bajnokságot. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a Haladás az első félidőben 1–0-s vezetése mellett büntetőt hibázott.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

VIDEOTON–HALADÁS 3–1 (Lazovics 52., Pátkai 63., Scsepovics 89., ill. Németh Márió 35.)
Felcsút, Pancho Aréna, 1771 néző. Vezette: Szőts

Tévedett, aki azt hitte, Mészöly Géza távozása után gyökeres változások lesznek a Haladásban. A vezetőedző helyére kinevezett Pacsi Bálint ugyanis elődjéhez hasonlóan a fiatal labdarúgók szerepeltetése mellett döntött, és a Videoton elleni meccsre visszatért a kezdőbe a 18 éves Kiss Bence, a 19 éves Tóth Máté, a 20 éves Polgár Kristóf, valamint a 21 éves Jancsó András is.

A csapat szerkezetén azonban változtatott az Illés Akadémiától átirányított szakember, a négy védő elé ugyanis egy védekező középpályást rendelt, egy sorral előrébb három játékost állított, elöl pedig két támadó rohamozta a Videoton kapuját.

A fehérváriak nem sokat törődnek a fiatalok szerepeltetése miatt megszerezhető forintokkal, Marko Nikolics vezetőedző inkább a pontokra és a bajnoki cím felé vezető újabb akadály leküzdésére összpontosít. Ezért aztán tapasztalt, kipróbált labdarúgókat küldött ezúttal is pályára – a kezdő átlagéletkora 28 és fél év volt –, köztük csupán öt magyarral.

Ám nem sok kellett volna ahhoz, hogy a Haladás meglepje a listavezetőt, hiszen ha David Williams nem marad le centikkel Kiss Bence jobb oldali beadásáról, a vendégek már a 3. percben vezethettek volna. A hatalmas helyzet kimaradt, a Videoton pedig a figyelmeztetés hatására elkezdett futballozni, s ha Király Gábor nem véd kétszer is remekül, már első félidőben eldőlhetett volna a mérkőzés.

A félidő hajrájában újra elkapta a fonalat a Haladás, a vasiak újra feljebb merészkedtek, igaz, Kiss Bence sérülése miatt Pacsi Bálint átszervezte csapatát. Kovács Lórántot a csatársorból a bal oldali középpályás posztra irányította, a sérült játékos helyére pedig pályára küldte a jelenlegi idényben először szereplő Németh Máriót, aki már a második labdaérintésével meghálálta edzője bizalmát, hiszen remek átvétel után védhetetlen gólt rúgott Kovácsik Ádám kapujába (0–1).

Hatalmas volt az öröm: a szombathelyi labdarúgók egymás nyakába ugráltak, de a kispadon ülők is ölelgették egymást, Pacsi pedig boldogságát teátrális mozdulatokkal még a lelátón ülőkkel is megosztotta. Öt perccel később még nagyobb lehetett volna az öröm, hiszen a Haladás kettőre növelhette volna előnyét, ám a Myke Bouard Ramos buktatásáért megítélt büntetőt David Williams a jobb kapufa mellé lőtte.

A szünet után változtatott a Videoton, vezetőedzője az öltözőben hagyta a rendkívül nehézkes és lassú Fejes Andrást, és a támadó szellemű Ezekiel Hentyt küldte be, jelezve, gólokat remél az első félidő második részében visszafogottan futballozó csapatától. A 52. percben jött is az egyenlítés: Danko Lazovics elszakadt az őt addig árnyékként követő Jancsó Andrástól, és rendkívüli magányában Suljic Asmir beadása után könnyedén fejelt Király Gábor kapujába (1–1). Az egyenlítést követően nagyobb sebességre kapcsoltak a fehérváriak, Danko Lazovics pedig egyre gyakrabban hagyta faképnél a fejben fáradó Jancsó Andrást.

Nem bírta a nyomást a Haladás, a 64. percben már vezettek a hazaiak Pátkai Máté góljával, amivel el is dőlt a meccs, Marko Scsepovics gólja pedig már csak hab volt a tortán (3–1). Az első gólt önfeledten ünneplő Pacsi vereséggel mutatkozott be az élvonalban, az első félidőt átalvó, ám a második félidőben gyorsabban és összeszedettebben futballozó Videoton pedig újabb lépést tett a bajnoki arany megszerzése felé.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!