Könnyed Vidi-siker, ismét négyet vágtak a Gyirmótnak

2016.11.05. 15:15
A Vidi-játékosok négyszer is gólt ünnepelhettek a Gyirmót ellen (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Videoton könnyed, 4–0-s győzelmet aratott felcsúti ideiglenes otthonában az újonc Gyirmót ellen. A fehérvári együttesben Feczesin Róbert és Marko Scsepovics egyaránt duplázott.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Videoton–Gyirmót FC Győr 4–0 (Feczesin 3., 34., Scsepovics 16., 59.)

Az ötmeccses veretlenségi és közel hatmeccses kapott gól nélküli szériája után október közepétől meglehetősen mély gödörben lévő Gyirmót számára borzasztóan indult a felcsúti mérkőzés: alig telt el három perc, máris hátrányba került, miután Sebők Zsolt egy hazapasszolt labdát az őt letámadó Marko Scsepovicsba bombázott, róla pedig Feczesin Róbert elé pattant a labda, akinek így már csak az üres kapuba kellett helyezni (1–0).

A gól után kis híján azonnal egalizált a Gyirmót, ám Kovácsik Ádám jól állta a sarat, sőt tíz perc elteltével megduplázta előnyét a fehérvári együttes: Feczesin beadásából Scsepovics lőtt közelről a léc alá (2–0).

A folytatásban sem változott a játék képe, a vendégek ritkán jutottak el a Vidi kapujáig – igaz, olyankor rendre veszélyeztettek, Sallói Dániel egy ízben a kapufát is eltalálta –, gólt azonban ismét Henning Berg alakulata szerzett, Pátkai Máté remek kiugratása után Feczesin emelt a kifutó Sebők felett a hálóba (3–0).

A második félidőből mindössze hat perc telt el, és máris tovább növelhette volna az előnyét a Vidi, azonban a saját maga által kiharcolt büntetőt Feczesin kihagyta – az exvidista Sebők hárított, amit a fehérvári tábor a neve skandálásával jutalmazott. A kihagyott tizenegyesnek köszönhetően pedig folytatódhatott a sorminta, Scsepovics újabb gólt szerzett: Feczesin fejjel lekészített labdáját közelről bólintotta a kapuba (4–0).

A hajrában becsülettel ment előre a Gyirmót, ám a szerencsével a mai napon hadilábon állt: az első félidőhöz hasonlóan Sallói próbálkozása ezúttal is kifelé pattant a kapufáról, így a Videoton a két csapat augusztusi összecsapásához hasonlóan ismét 4–0-ra nyert a Gyirmót ellen.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!