Harmadszor is nyert a Puskás Akadémia az Újpest ellen

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2018.05.12. 16:52
Küzdelmes meccset vívott az Újpest és a PAFC (Fotó: Micheller Szilvia)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában a Puskás Akadémia idegenben megverte az Újpestet. Henty gólpassza után Márkvárt lőtte a győztes találatot. Ezzel megszakadt a lila-fehérek négymeccses veretlenségi sorozata. A Puskás ebben az idényben mind a kilenc pontot begyűjtötte az Újpest ellen.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
ÚJPEST FC–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1
(Márkvárt 64.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 2040 néző. Vezette: Karakó

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL!

Három nappal azután, hogy kiderült, május 23-án egymás ellen játszhatnak a Magyar Kupa döntőjében is, a bajnokságban feszült egymásnak az Újpest és a Puskás Akadémia. Mindkét vezetőedző több meglepetéssel is szolgált a kezdőcsapat összeállításakor, a lila-fehéreknél váratlanul az első NB I-es meccsén pályára lépő Gundel-Takács Bence állt a kapuban, a gólkirályi címért is versenyben lévő Novothny Soma pedig csak a kispadon ült (helyette Tischler Patrik kezdett), míg a vendégeknél a védelem tengelyéből kikerült Hegedűs János, helyette a korábbi újpesti Jonathan Heris játszott. Tischler Patrik és Zsótér Donát itt, Jonathan Heris ott – talán mindkét szakvezető abban bízott, hogy ezek a játékosok kiváltképp motiváltak lesznek előző együtteseik ellen.

Az első félidőben kevés szép megoldást láthattunk. A pályán lévők minden megmozdulásán érződött, hogy bizony a döntetlen mindkét félnek tökéletesen megfelelne, egy vereség meg nagyon nem kellene. Lassú volt a játék, semmiféle letámadást nem alkalmazott egyik fél sem, a labdakihozatalok tökéletes nyugalomban teltek, sőt igazából még szabálytalankodni sem volt kedvük a csapatoknak. Olyankor szokott ilyen képe lenni a játéknak, amikor egy világbajnokság harmadik csoportmeccsén mindkét csapat tudatában van annak, hogy a másik pályán mindkettejük számára úgy alakulnak az eredmények, hogy a „status quo" mindkét együttesnek tökéletes.

A kapuk negyvenöt perc alatt egyszer-egyszer forogtak valamelyest veszélyben: a 20. percben Dzenan Burekovic lőtt kapura ballal nagyon éles szögből (Hegedüs Lajos hárított), a másik oldalon pedig Josip Knezevic 25 méterről szépen lőtte kapura a szabadrúgást, az újonc kapusnak, Gundel-Takács Bencének vetődve kellett védenie.

Üdítő volt ezek után a futballrajongóknak, hogy a szünetben a pályára vonultak az Újpest 1977–1978-as bajnokcsapatának életben lévő tagjai közül csaknem valamennyien. Köztük olyan kitűnőségek, mint Tóth „Jokka" József, Nagy László, Bodnár István, Sarlós András, Tóth András vagy Schumann Péter.

A szünetben Nebojsa Vignjevics pályára küldte Novothny Somát is, de nem a házi gólkirály, hanem Branko Pauljevics szerezhetett volna gólt: az 53. percben közeli lövését előbb lábbal, jó reflexszel védte Hegedüs Lajos, a kipattanót pedig a montenegrói játékos néhány lépésről mellé gurította. Három perccel később a másik kapura Molnár Gábor vezethette rá ziccerben a labdát, de ő meg hét méterről nagyon erőtlenül lőtt, így nem juthatott túl a labda az újpesti kapuson.

A második félidőben sokkal élvezetesebb volt a játék, és a 64. percben megszületett a gól is. Rosszul helyezkedtek az újpesti védők, Ezekiel Henty átadásakor Márkvárt Dávid középen üresen maradt, úgyhogy köszönte szépen, és hét méterről higgadtan a jobb alsó sarokba gurított.Az Újpest ezután már jobban szorgalmazta a gólszerzést, de támadásai ötlettelenek voltak, a beadásokra a második hullámban javarészt nem érkeztek játékosok, így az idényben harmadszor is fejet kellett hajtania a felcsútiak előtt. A Puskás Akadémia pedig a megszerzett három ponttal lényegében kivívta a bennmaradás jogát. 0–1