A Kecskemét háromgólos vereséggel búcsúzott az NB I-től

2015.05.30. 13:55
Kim Ojo fejesével szerzett vezetést az Újpest a KTE ellen (Fotó: Teknős Miklós)
Az Újpest 3–0-ra legyőzte hazai pályán a Kecskemétet, így sorozatban hét győzelemmel zárta az NB I 2014–2015-ös szezonját, míg Bekő Balázs csapata vereséggel búcsúzott az élvonaltól.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

Újpest–Kecskeméti TE 3–0 (Ojo 34., Andrics 35., Perovics 86.)

Mint ismert, a Kecskemét (a Győrhöz, a Pécshez és a Nyíregyházához hasonlóan) nem kapott licencet a 2015–2016-os NB I-es és NB II-es szezonra, így utolsó élvonalbeli meccsére készült a remek formában lévő Újpest ellen. Látszott is a különbség a két csapat jelenlegi helyzete, lélektani állapota között, a fővárosiak már a második percben gólt szerezhettek volna, de Kim Ojo öt méterről nem tudott a kapuba lőni egy kipattanót. A nigériai csatár a 17. percben is hatalmas helyzetet puskázott el, de a 34. percben már nem hibázott: Balogh Balázs bal oldali sarokrúgása után Tomás Tujvel nagy bravúrral hárította Hudák Dávid fejesét, Ojo közeli ismétlését viszont már nem tudta védeni. 1–0

Egyetlen minutummal később megduplázták az előnyüket a lila-fehérek. Asmir Suljic cselezgetett a tizenhatoson belül, továbbpasszolta a labdát, amelyet Balogh Balázs okosan elengedett, Nemanja Andrics pedig 11 méterről szépen kilőtte a jobb alsó sarkot (2–0). A KTE helyzetén az sem segített, hogy Bekő Balázst az első játékrészben a játékvezető felküldte a lelátóra, amiért túl hevesen reklamált Hudák belépője után; a hazaiak védője Novák Csanádnak csúszott be hátulról a tizenhatoson belül, a játékvezető szerint nem volt szabálytalan.

A félidőben kettőt is cserélt a Kecskemét, míg az Újpest újoncot avatott: a fiatal Banai Dávid pályafutása első NB I-es mérkőzését játszotta Balajcza Szabolcsot váltva. A hazaiak a második félidőben is uralták a játékot, ellenfelük alig-alig tudta megtartani a labdát. Az 59. percben érdekes jelenet játszódott le, a lecserélt Vladan Szavics elindult a kispadok irányába, levette a mezét, amely alatt egy másik póló volt, amelyen egy MLSZ-nek címzett szarkasztikus üzenet volt olvasható.

„köszi MLSZ, csak a KTE” – üzente Vladan Szavics (Fotó: Teknős Miklós)

A kegyelemdöfést a csereként beszálló Mihailo Perovics adta meg a vendégeknek, Forró Gyula pontos beadását helyezve a bal alsó sarokba hét méterről (3–0). Az Újpest sorozatban hét győzelemmel zárta a bajnokságot, erre legutóbb 1994-ben volt példa a klub történetében.

A két edző nyilatkozatát ide kattintva olvashatja el!

18.30 Debreceni VSC–Győri ETO FC (Tv: Sport2) Iványi Zoltán
Bajnok a Videoton, az Európa-ligában indul a Ferencváros, az MTK és a Debreceni VSC. Kiesett a Lombard Pápa és a Dunaújváros, nem kapott licencet, így a következő szezonban nem indulhat az NB I-ben a Győri ETO FC, a Kecskeméti TE, a Pécsi MFC és a Nyíregyháza Spartacus.