Gól nélkül birkózott egymással az Újpest és a Honvéd

2019.04.20. 16:46
Küzdelemből sok, futballból kevés jutott Újpestre (Fotó: Szabó Miklós)
Kevés helyzet és nagy küzdelem jellemezte a Honvéd újpesti vendégjátékát a labdarúgó NB I 29. fordulójában. Bár az első félidő eseménytelenségét élénkebb második játékrész váltotta fel, ennek ellenére egyik csapat sem tudott hálóba találni a találkozón.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ
Újpest FC–Bp. Honvéd 0–0
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 3884 néző. Vezette:Andó-Szabó Sándor

A hosszú hétvégére kiürült Budapest, viszont szombat délután a Megyeri út környéke felpezsdült. Botjukra támaszkodó nyugdíjasok, kisfiukat nyakukba kapó apukák, csinos anyukák, furcsa frizurás tinédzserek igyekeztek a Szusza Ferenc Stadionhoz. Városi derbit rendeztek Újpesten, a vendégszektor színültig megtelt, és a hazai drukkerek is csupán néhány perces sorban állás után jutottak tiketthez. A húsvéti sonka, torma, kalács és retek várhatott, sokan döntöttek úgy, hogy a szombat délutánt nem otthoni lazítással töltik, hanem újpesti bajnokival.

Az első félidőt elnézve alighanem többen is megbánták választásukat: negyvenöt perc alatt egyetlen helyzetet sem sikerült kialakítaniuk a csapatoknak!

Az utóbbi időben színvonalas, izgalmas mérkőzéseket játszottak az újpestiek – hol az utolsó percekben fordították meg az eredményt, hol szépségdíjas gólokat lőttek –, ez a meccs azonban sem színvonalas, sem izgalmas nem volt... Sőt, olyan elemi hibákat láthattunk, amit ezen a szinten nem lenne szabad. Az hagyján, hogy minden harmadik passz pontatlan volt, hogy az indítások fele célt tévesztett, de olykor bizony a bedobások is az ellenfél lábán landoltak... A kispestiek a magas Danilóra felívelt labdákban látták a győzelem kulcsát, az újpestiek a gyors szélsőikben, ám egyik taktika sem működött.

Az első igazán komoly helyzetre majd' egy órát kellett várni, Enisz Ben-Hatira egyedül vezethette a labdát Filip Pajovics kapusra, ám csel közben rálépett a labdára. A hazaiak ettől mintha megijedtek volna, ugyanis elkezdtek támadni. Ha nem is követték egymást a lehetőségek, a veszélyes kapura lövések, a játék egyértelműen a kispestiek térfelén zajlott. A vendégek védelmét próbálták a jobb, illetve a bal oldalon is feltörni, de a Honvéd hátvédjei önfeláldozó katonák módjára dobálták magukat a labda útjába. Hol Batik Bence, hol a két méter három centiméteres Lacina Traorét semlegesítő Kálnoki-Kis Dávid ugrott a lövésekbe, ha valamit, a lelkesedést legalább lehetett dicsérni. Az utolsó negyedórára egy kérdés maradt: a hazaiak bepréselnek-e egyet, vagy a látogatók kihúzzák kapott gól nélkül? A kispadnál egyre idegesebben gesztikulált Nebojsa Vignjevics, az újpestiek vezetőedzője a támadósorban cserélt, hátha valakinek elsül a lába, ám ez volt az a meccs, amikor talán ha másnap reggelig játszanak, akkor sem születik gól... A két tábor ütemesen biztatta a csapatokat, ám a tribünön üldögélő szurkolók közül bizony többen is álmosan magoztak – izgalmakra, gólokra, szép cselekre vágytak, de hiába.

A döntetlennel az Újpest lecsúszott a dobogóról, hiszen a Loki a győzelmével (Debrecen–Haladás 2–1) megelőzte a lilákat, azonban a Megyeri úton máris a pozitívumot keresték: egy hét múlva a DVSC látogat a Szusza-stadionba, azaz gyorsan vissza lehet foglalni a bronzérmes pozíciót.

Ahhoz a most látottnál jobb játékra lesz szükség.