Böde-dupla, Varga-gól: újra nyert a Ferencváros

2015.04.18. 15:55
Böde Dániel bólintott, és megszerezte a vezetést a Fradinak (Fotó: Korponai Tamás)
Böde Dániel duplázott, és Varga Roland is betalált a Haladás–Ferencváros bajnokin a labdarúgó NB I 24. fordulójában, így a Fradi továbbra is maradt a második helyen, míg a szombathelyiek akár kieső pozícióba is visszacsúszhatnak.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
Szombathelyi Haladás–Ferencváros 0–3 (Böde 22., 33., Varga R. 51.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

A két csapatban mondhatni csak a zöld-fehér a közös – állapíthatták meg a Haladás–Ferencváros bajnoki előtt a szurkolók, ugyanis a formahanyatlás, sérülések, keretből történő kizárások és eltiltások miatt sok sebből vérző szombathelyiek fogadták az erőtől duzzadó, a bajnoki ezüst nagy esélyeseként számon tartott, biztos anyagi háttérrel rendelkező fővárosiakat.

A hazaiak kispadján úgymond most debütált a Fradi (és a Hali) egykori lelkes védője, Jagodics Zoltán, aki az eltiltott, de a lelátón természetesen helyet foglaló Szentes Lázárt helyettesítette. És egészen biztosan nem ilyen kezdésre számított a hazai duó… A vendégek ugyanis azonnal átvették az irányítást, és ugyan Michal Nalepa a 20. percben kihagyott egy ordító helyzetet, nem sokra rá Böde Dániel már nem hibázott: 0–1!

Nem állt a helyzet magaslatán a hazai védelem a gólnál, a félidő derekán azonban még nagyobb segítséget kapott a Ferencváros, ugyanis Busai Attila lövése után kipördült a labda az újonc kapus, Gyürü László öléből, Böde Dániel köszönte szépen a „gólpasszt”, és máris 0–2 állt az eredményjelzőn. Még a szünet előtt újabb újoncot avatott a Szentes, Jagodics kettős, a lesérülő Gaál Bálintot Tihanyi Olivér váltotta.

A szünetben tovább folytatódott a fiatalítás a hazai oldalon, az 1997-es születésű Czingráber Máté váltotta Devecseri Szilárdot, majd a hazaiak honlapjának tudósítása szerint a B-közép egy része elindult Szentes felé, hogy kötetlen szurkolói fórumot rendezzen, de a biztonsági erők útját állták a nem betervezett közönségtalálkozónak.

Közben kiderült, hogy az első játékrészben roppant bizonytalanul mozgó Arnaud Bühler nem táltosodott meg a folytatásra, mert Böde után lemaradt Varga Rolandról is, Cristian Ramírez meg már második gólpasszát adta. 0–3!

Innentől nagy izgalmakat nem tartogatott a találkozó, a Haladás ügyelt azért arra, hogy ne essék szét újra, mint a Videoton ellen, míg a Fradi már nem erőltette a támadásokat. Így is könnyedén nyert Szombathelyen a fővárosi zöld-fehér alakulat – lehet, hogy Szentes Lázár úgy ült utoljára a Haladás kispadján, hogy nem is ült a Haladás kispadján?

Halmosi: Szégyen, hogy egy év alatt ide jutott a Haladás

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Először is gratulálok a Ferencvárosnak, jó formában vannak és ez ma is látszott rajtuk. Lehet az eredmény tudatában furcsán hangzik, de gratulálok a mi csapatunknak is. Mentálisan erősebbek voltunk, mint múlt héten. Ez a három-null lehetett volna rosszabb is, sokkal jobb csapat a Fradi nálunk. Ennyire tellett – összegzett Jagodics Zoltán, a Haladás megbízott edzője a mérkőzést közvetítő Sport Tv kamerái előtt. – A Ferencváros elleni meccs tulajdonképpen egy bónuszjáték volt, hogy felkészítsük magunkat a Pápa és a Dunaújváros elleni találkozókra. Ezeken a mérkőzéseken dől el a bennmaradás, bízom benne, hogy sikerrel járunk.”

„Tudjuk, hogy a labdarúgásban nincsenek egyszerű győzelmek. Jól kezdtük a mérkőzést, megérdemelten szereztük meg a három pontot – értékelt Thomas Doll, a Ferencváros mestere a mérkőzést követően. – Remélem, ki tudjuk pihenni magunkat, a regenerálódás a legfontosabb a hétközi kupamérkőzés előtt, melyet a Diósgyőr elleni bajnoki követ. Előre kell tekintenünk, minden mérkőzésre alaposan fel kell készülnünk és jó játékkal előrukkolva a második helyen végezhetünk. A Magyar Kupában a döntőbe jutás a cél, ahol remélhetőleg győzni is tudunk.”

1. Videoton FC 23 18 4 1 54–8 +46 58
2. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 39–16 +23 50
3. MTK Budapest 24 16 1 7 35–22 +13 49
4. DVSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 24 11 7 6 36–24 +12 40
6. Kecskeméti TE 24 10 6 8 29–28 +1 36
7. Diósgyőri VTK 23 9 8 6 33–28 +5 35
8. Puskás Akadémia FC 24 9 5 10 26–28 –2 32