Siófok-győzelmet hozott a somogyi rangadó

2013.05.04. 18:27
A Siófok győzelmet ünnepelhetett (Fotó: Pozsonyi Zita)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Siófok hazai pályán 2–1-re legyőzte a Kaposvárt, ezzel öt pontra csökkentette a hátrányát a Lombardhoz képest. A pápaiak jelenleg a még bennmaradást jelentő 14. helyen tanyáznak.

A Siófok annak tudatában léphetett pályára, hogy közvetlen riválisa, a Lombard Pápa kikapott a Bozsik Stadionban. A hazaiak meg is nyomták a találkozó elejét, kevesebb mint tíz perc alatt öt szögletet végeztek el, a Kaposvár szinte kizárólag a védekezésre koncentrált.

A 15. percben a vezetést is sikerült megszereznie a Balaton-parti együttesnek: szép akció végén Windecker József lőtte ki 22 méterről a bal alsó sarkot, Lubos Hajdúch csak beleérni tudott a labdába. Nem mellékesen ez volt Windecker első bajnoki gólja az élvonalban. 1–0

A gólt követően magára húzta ellenfelét a Siófok, a vendégektől Oláh Lóránt bizonyult a legaktívabbnak, több lövése is csak kevéssel kerülte el a hazai kaput. A 31. percben aztán Takács Zoltán kézzel ért bele a labdába a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőből pedig Oláh Lóránt gurította a labdát a jobb alsó sarokba. 1–1

A fordulást követően ismét megpróbálta felpörgetni a tempót a Siófok, de korántsem tudott akkora nyomást helyezni Hajdúch kapujára, mint az első játékrészben. De ha nem megy erővel, akkor menni fog ésszel: az 56. percben egy villámgyorsan elvégzett szabadrúgást követően Melczer Vilmos lőtt a kapu bal oldalába nyolc méterről. 2–1

Ezúttal a Siófok nem követte el azt a hibát, hogy magára húzta a Kaposvárt, bár Kurucz Péternek két alkalommal is hatalmasat kellett védenie annak érdekében, hogy megóvja kapuját a góltól, a 81. percben pedig Oláh fejelt bevetődve, öt méterről a kapu bal oldala mellé.

A mérkőzés utolsó nagy lehetősége Balázs Benjámin előtt adódott, aki a 89. percben a bal oldali kapufát trafálta telibe, és mint kiderült, ez volt a Kaposvár utolsó egyenlítési lehetősége.

A Siófok győzelmével tapad a Pápára, óriási izgalmakat tartogat-e két csapat versenyfutása az utolsó fordulókban.

EDZŐI NYILATKOZATOK
„Boldog vagyok, hogy nyertünk, úgy érzem, megérdemeltük a három pontot. Az a csapat, amely egy-egy nagyobb különbségű vereség után – gondolok itt a Videoton elleni nulla-hatra, vagy a Debrecen elleni egy-négyre – is képes küzdeni és felállni a padlóról, annak van tartása. Küzdünk tovább a hátra lévő mérkőzéseken, és meglátjuk, ez mire lesz elég” – fogalmazott Horváth Károly, a Siófok szakmai igazgatója a Sport Televíziónak.
„A Siófok jobban akarta a győzelmet, és így megérdemelten nyert. A mérkőzés előtt azt kérdezték, miben látom annak az okát, hogy csapatom rapszodikus teljesítményt nyújt. Nos, figyelmetlenség, könnyelműség, buta gólok, nem koncentrál néhány játékos. A Siófok megérdemelte a győzelmet, bevallom, szégyellem magam. Nekünk is élet-halál harc minden mérkőzés. Az, aki nem így áll hozzá egy-egy meccshez, hagyja abba a profi sportot. Nálunk mindenki mélyen ássa el magát, de sajnos nehéz változtatnom, kényszerhelyzetben vagyok, hiszen sok a sérültünk” – nyilatkozta a Kaposvár vezetőedzője, Prukner László.