A Lombard Kispesten is vereséget szenvedett

2013.05.04. 15:57
A Honvéd és a Lombard gyenge színvonalú meccset vívott egymással (Fotó: Fuszek Gábor)
Kevés helyzetet és izgalmat hozó mérkőzésen a Budapest Honvéd 2–0-ra legyőzte a Lombard Pápát, amely így sorozatban kilencedik idegenbeli bajnokiján sem tudott nyerni.

A Lombard a 26. forduló előtt legutóbb az Eger ellen tudott idegenben gólt (és egyben pontot) szerezni, az októberi bajnoki óta öt vendégjáték során egyszer sem tudott betalálni aktuális ellenfele kapujába.

A Honvéd ellen ezt már a 2. percben megtehette volna, ám a horvát Tino Lagator óriási helyzetben, senkitől sem zavartatva bődületesen rosszul találta el a labdát, ami így méterekkel a kapu mellett csorgott el.

A meccs első félidejében a játék csendes mederben csordogált, ami nem volt meglepő, hiszen George F. Hemingway, a kispesti klub tulajdonosa bezáratta a Kispest-szektort a korábbi rasszista megnyilvánulások miatt.

A rengeteg hibát hozó első negyvenöt percet néhány keményebb belépő és egy-egy Leandro Martínez-féle megmozdulást törte meg.

Aztán mikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül mehetnek pihenőre a felek, jött Borisz Zsivanovics, no és Németh Milán, aki a tizenhatoson belül hátulról buktatta a Honvéd szerb játékosát, így Erdős József büntetőt ítélt!

Ezúttal nem volt kakaskodás a Honvédnál, hogy ki végezze el a tizenegyest: Délczeg Gergely állt a leállított labda mögé, és higgadtan a jobb felsőbe, a léc alá bombázott. 1–0

Zsivóczky Gyula nem volt elégedett a látottakkal, még a kispesti gól előtt lecserélte a bizonytalannak tűnő Tóth Gábort, a második félidőre pedig már nem jött ki a büntetőt összehozó Németh Milán sem.

Akik esetleg abban bíztak, hogy Délczeg gólja egy csapásra megváltoztatja a játék képét, jobban tették volna, ha a második félidőt meg sem nézik. Egyik csapat sem tudott támadásban nagyot alkotni. A Honvédnak mondjuk jót tett Filip Holender beállása, de egymaga ő sem tudott csodát tenni.

Bezzeg Nagy Gergő... A Honvéd a 81. percben megmutatta, ha akar, tud gólt lőni. Nagy előbb kissé flegma volt egy tiszta lövőhelyzetnél, s könnyedén Szűcs Lajos kezébe emelt, majd pár másodperccel később szép lövéssel vette be a pápai kaput Vécsei Bálint sarkazása után. 2–0

A Lombard egyáltalán nem tudott felpörögni, így nem meglepő, hogy vereséget szenvedett – ezzel sorozatban kilencedik idegenbeli bajnokiján maradt nyeretlen, ráadásul a legutóbbi haton még gólt sem tudott szerezni. A Honvéd viszont immár hat kör óta veretlen, Kemenes Szabolcs pedig 436 perce nem kapott gólt az élvonalban.

EDZŐI NYILATKOZATOK
„Bebizonyosodott, amit mondtam a mérkőzés előtt, ez egy verekedős, küzdős mérkőzés lesz, de összességében mi irányítottuk végig a mérkőzést, helyzeteink voltak, és szerintem megérdemelten nyertünk. Nagyon fontos, hogy a játékosok próbálják megvalósítani azokat a dolgokat, amelyeket edzésen gyakorlunk, persze, mindig vannak hibák, de ilyenkor ki kell segíteni egymást, és akkor minden rendben lesz" – értékelte a mérkőzést a Budapest Honvéd vezetőedzője, Marco Rossi a Sport1 Televíziónak.
„Először is ott kezdeném, hogy a legnagyobb lehetőségünk a harmadik percben volt, ha azt értékesítettük volna, talán máshogy alakult volna a mérkőzés. A tizenegyest nem láttam, nem szeretnék róla nyilatkozni, de talán véleményes volt. Igazából az a büntető, amit a játékvezető megad. Nem jó felfogásban futballoztunk az egész mérkőzésen, támadni szerettünk volna, de ez nem sikerült. Jelen pillanatban ilyen passzban vagyunk, de tisztességgel készülünk a következő Eger elleni összecsapásra. Nem vagyok elkeseredett, de tudom milyen munkát végeztünk el a felkészülés során, de sajnos nem jön vissza ez, a profi sportba előfordul ilyen" – fogalmazott a Lombard Pápa vezetőedzője, Zsivóczky Gyula.