Tizedszer is nyert a Videoton, Nikolics ismét betalált

2014.10.04. 17:55
Nikolics folytatta a góltermelést, a Videoton ismét nyert (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I tizedik fordulójában tizedik győzelmét is megszerezte a Videoton. Nikolics Nemanja szerzett vezetést Pécsen, majd Andrej Causic öngóljánál is a válogatott támadó serénykedett a hazai védő környékén.

LABDARÚGÓ NB I

10. FORDULÓ
PÉCS–VIDEOTON 0–2 (Nikolics 37., Causic 45. – öngól)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az NB I Diego Simeonéje, Véber György első hazai győzelmét szerette volna megszerezni az „emberemlékezet" óta nyerő szériában lévő Videoton ellen, és külön felhívta védői figyelmét a bombaformában lévő Nikolics Nemanjára, valamint minden bizonnyal arra is, hogy ne engedjék kibontakozni a fehérváriak kreatív középpályásait.

Nos, játékosai ez utóbbi feladatot, mondhatni, tökéletesen teljesítették az első félidőben, Nikolics Nemanjával azonban nem bírtak a baranyaiak: a támadó előbb a 16-os elől kipókhálózta a jobb felsőt (0–1), majd egy szélről érkező labdánál zavarta meg Andrej Causicot, aki így az ötösről a saját kapujába emelt (öngól, 0–2).

A szünetben a lesérülő Vukasin Polekszicset Gőcze Gergő váltotta, majd Véber beküldte Frank Richárdot és Wittrédi Dávidot is, de ez sem segített csapatán, a Videoton középpályásai ugyanis „nem hagyták élni" a hazaiakat, a székesfehérvári védők pedig nem tették meg azt a szívességet, hogy nyílt napot tartsanak.

Véber hevesen magyarázott, de csapata kikapott

Próbáljunk meg mindent, gyerekek! – jött a véberi parancs (egyéb kirohanások mellett) a kispad mellől a hajrá előtt, mindhiába. Egyáltalán nem pörgött fel a Pécs, fél gőzzel is kényelmesen tartotta kétgólos előnyét a Juan Carrillo-alakulat, Wittrédi két veszélyes lövését ugyanis hárítani tudta Juan Calatayud.

A nagy mezőnyjáték közepette volt idő szemlézni a válogatott keretbe bekerülteket: a fehérváriak közül Juhász Rolandot nem állították különösebb próbatétel elé a hazai támadók, Kovács István ismét hosszú-hosszú időkre megbújt a mezőnyben, le is cserélték a 60. percben, Gyurcsó Ádám sok rossz passza mellett adott azért egy asszisztot is, Simon Ádám pedig szűrt lelkesen, de egyáltalán nem tűnt ki a mezőnyből.

Sorozatban tizedik bajnokiját is megnyerte tehát a Vidi (ennél hosszabb szezonkezdő győzelmi szériát legutóbb az MTK produkált, az 1996–1997-es idényben 15-ig jutva), az összes tétmeccset figyelembe véve tizenöt találkozó óta tart a győzelmi sorozata, míg a PMFC előző idényből áthúzódó hazai nyeretlenségi szériája immáron hét meccset számlál.

Egyértelműen Nikolics lett a mérkőzés hőse, ráadásul a magyar válogatott gólgép immáron a Vidi második legeredményesebb labdarúgója lett, jelenlegi sportigazgatóját, Burcsa Győzőt ezen a pécsi bajnokin beérve. Az immáron 78 fehérvári NB I-es találatnál tartó Nikolicsot már csak a 111 gólos Szabó József előzi meg a vonatkozó örökrangsorban.