Bobál Dávid öngóljával és Traoré 11-esével győzte le az Újpest a Paksot

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2019.03.30. 16:50
Traoré nem fejjel talált be a paksiak kapujába, hanem büntetőből (Fotó: Mártonfai Dénes)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában az Újpest 2–0-ra legyőzte idegenben a tartalékosan felálló Paksot. A második félidőben Bobál Dávid hatalmas hibája után öngóllal jutott előnyhöz a lila-fehér gárda, majd néhány perc múlva Lacina Traoré tizenegyesből állította be a végeredményt.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Paks–Újpest 0–2
(Bobál D. 60. – öngól, L. Traoré 68. – 11-esből)
Paks, Városi Stadion, 1400 néző. Vezette: Farkas Á.

Tuti a döntetlen? Erről beszélgettek a szurkolók, miután a két csapat legutóbbi hét (!) bajnokija pontosztozkodással zárult. Meglehet, a meccs előtt a házigazda kivételesen elfogadta volna ezt az eredményt, mert kilenc játékosát kellett nélkülöznie különböző sérülések miatt. És ahogy az ilyenkor lenni szokott: még fél óra sem telt el, amikor Kulcsár Dávid fájdalmas arccal terült el a gyepen, s jelezték: cserélni kell...

Az első veszélyes lövést a 200. NB I-es meccse miatt felköszöntött Remili Mohamed küldte kapura, majd Hahn János került ziccerbe, de az újpesti védők menteni tudtak – ebből azonban arra lehetett következtetni, hogy hiába a sok hiányzó, hiába a pechsorozat, Csertői Aurél együttese győzni akar.

Ám az Újpest sem csak védekezni érkezett Paksra, és ha játékosai labdát szereztek, azonnal megindultak a hazai kapu felé. Főleg Lacina Traorét keresték, aki felettébb sok fejtörést okozott a zöld-fehéreknek. Az első félidő végén aztán Obinna Nwobodo megszerezhette volna a vezetést az Újpestnek, de közelről sem tudott a hálóba fejelni.

A második félidő elején is úgy tűnt, mindkét csapatnak jó lehet a döntetlen, aztán hirtelen minden megváltozott. Miközben – a telefonos alkalmazás tájékoztatása szerint – a pálya fölött tíz kilométerrel elhúzott a Dubaiból Zürichbe tartó repülőgép, Bobál Dávid alakításaival eldőlt a mérkőzés. Előbb különleges, ritkán látható mozdulattal saját kapujába szerencsétlenkedte a labdát (talán a repülőgép zavarta meg), majd összehozott egy tizenegyest, amelyet Lacina Traoré váltott gólra, a kétgólos előny pedig bőven elegendő volt az ekkor már tudatosan futballozó újpestieknek, hogy elvigyék Paksról mind a három pontot. 0–2

Aki arra gondolt a múlt alapján, hogy itt tuti lesz a döntetlen, elbukta a pénzét – sokáig kiegyenlített mérkőzésen a dobogóért küzdő Újpest szerezte meg a győzelmet, ami sokat érhet még a dobogóért vívandó harcban.

1. Ferencvárosi TC 26 18 4 4 56–19 +37 58
2. Mol Vidi FC 26 15 5 6 42–26 +16 50
3. Újpest FC 26 11 10 5 33–18 +15 43
4. Debreceni VSC 26 11 7 8 31–29 +2 40
5. Budapest Honvéd 26 11 6 9 32–27 +5 39
6. Mezőkövesd Zsóry FC 26 9 8 9 37–33 +4 35
7. MTK Budapest 26 10 4 12 38–41 –3 34
8. Paksi FC 26 7 10 9 29–37 –8 31