NB I: újra Gaál Bálint lett a Haladás nyerő embere

2015.10.31. 17:58
A labdarúgó NB I 14. fordulójában az MTK 1–0-s vereséget szenvedett a Haladástól a Fáy utcában. A találkozó egyetlen gólját – a múlt heti Videoton elleni találkozóhoz hasonlóan – ezúttal is Gaál Bálint szerezte.

Halmosi gólpasszal vette ki a részét a Haladás sikeréből (Fotó: Reviczky Zsolt)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉTIDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

MTK–Haladás 0–1 (Gaál B. 75.)

A KORÁBBI ÉS A JELENLEGI KLASSZIS A RASSZIZMUS ELLEN
A találkozót megelőzően Khaly Iyane Thian, az MTK szenegáli játékosa a klub ’64-ben KEK-döntőt játszó klasszisával, Bödör Lászlóval közösen végezte el a kezdőrúgást, hogy ezzel együtt hívják fel a figyelmet a hazai lelátókon tapasztalható kirekesztő, gyűlöletkeltő megnyilvánulások elleni küzdelem jelentőségére. A gesztusról bővebben itt!

Izgalmas mérkőzésre volt kilátás szombat este a Fáy utcában, ahol a dobogó legalsó fokán álló, 22 pontos MTK fogadta az egy ponttal kevesebbet gyűjtő Haladást. A hazaiak remek formában várták a találkozót, hiszen pályaválasztóként mind a négy mérkőzésüket megnyerték, imponáló 9–1-es gólkülönbséget felmutatva. A szombathelyiek viszont legutóbbi három idegenbeli bajnoki fellépésükön nyeretlenek maradtak, így volt javítanivalójuk.

Az első félidő szinte teljes unalomba fulladt, a kapusoknak alig kellett játékba avatkozniuk. Király Gábor a 17. percben Myke Bouard Ramos közeli fejesét fogta magabiztosan, majd az első félidő utolsó percében nagy vetődéssel hárított, miután Poór Patrik beadását Bese Barnabás tizenegy méterről fejelte kapura. Így az első játékrész egészére elmondható, hogy igen alacsony színvonalú volt, a kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben.

A második félidő tempóját valamelyest felpörgették a csapatok, hiszen előbb Torghelle Sándor 16 méterről eleresztett, középre tartó lövését fogta Király, majd Strestík lövésénél is jól zárta a rövidet a válogatott kapusa.

A jég a 75. percben tört meg, amikor Haladás-szöglet után röviden fejelték ki a labdát a hazai védők, így Halmosi Péter ívelt újra a tizenhatoson belülre a bal oldalról, ahol az üresen álló Gaál Bálint a kapuba fejelt (0–1).

A gól után nagy erőket mozgósított az MTK az egyenlítő találat megszerzésére, ez azonban nem sikerült a rendkívül szervezett szombathelyiek ellen, akik több kontrát is vezettek a találkozó végén kinyíló kék-fehérek ellen, újabb gólt azonban nekik sem sikerült szerezniük.

Győzelmével a Haladás megelőzte az MTK-t, fellépett a dobogó harmadik fokára. Az MTK a negyedik helyre csúszott vissza, és az öt mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata mellett a hibátlan hazai mérlegét is elveszítette.