Kovács István döntött, a Vidi szenvedve nyert a Haladás ellen

2019.02.23. 16:50
Kovács István góljával nyert a Vidi a Haladás ellen – te tetted ezt, Király? (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a címvédő Mol Vidi FC hazai pályán Kovács István góljával 1–0-ra legyőzte a sereghajtó Haladást.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Mol Vidi FC–Haladás 1–0 (Kovács I. 78.)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2048 néző. Vezette:Karakó

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem sok minden szólt a Haladás mellett a székesfehérvári mérkőzés előtt, de abba azért kapaszkodhattak Király Gáborék, hogy 2017 decemberében legyőzték a náluk akkor is sokkal esélyesebbnek számító Videotont.

Persze nem szabad elfelejteni, hogy a Karol Mészáros góljával megnyert meccset Szombathelyen játszották, ráadásul a Hali az azt megelőző két fordulóban a Puskás Akadémiát (3–1) és a Ferencvárost (2–1) is legyőzte, vagyis az akkor még Michal Hipp vezette labdarúgóknak volt némi sikerélményük. Tény, a vasi klub akkor is nehéz helyzetben volt, azonban csak egy pontra állt a bennmaradást jelentő 10. helytől, a szombati játéknap előtt viszont 14 ponttal volt lemaradva a 10. Diósgyőrtől, arról nem is beszélve, hogy összesen kétszer nyert huszonegy forduló alatt.

A Mol Vidi játékosai azzal a lelki többlettel futhattak neki a mérkőzésnek, hogy az előző héten hat pontra csökkentették a hátrányukat a listavezető Ferencvárossal mögött, és ha valamire, az MTK Budapest ellen mutatott első félidei futballjukra mindenképpen építhettek. Ami működött a Hidegkuti Nándor Stadionban, azon felesleges változtatni – alighanem ezt gondolta a hazaiak vezetőedzője, Marko Nikolics, aki ezúttal is két támadóval, Marko Scsepoviccsal és Armin Hodziccsal küldte pályára csapatát, és mert Kovács István és Georgi Milanov volt a két szélső középpályás, a felállás támadásban nemegyszer négycsatárosra változott.

Ahogy arra számítani lehetett, a Vidi megpróbálta nyomás alá helyezni az ellenfelét, a Saláta Kornél által irányított vendégvédelem azonban magabiztosan hatástalanította a támadásokat. A házigazda egyébként messze nem játszott olyan sebességi fokozatban, mint az MTK otthonában az első 45 percben, ráadásul szögletei sem voltak igazán hatékonyak. A játékrész felénél jött az első ígéretesebb székesfehérvári lehetőség, ám Loic Nego beadásánál az érkező Armin Hodzic nem találta el a labdát. A lehetőség egyértelműen megmutatta, ha van mélységi beindulás (és persze pontosan érkezik az átadás), meg lehet bontani a Haladás védelmét.

Csaknem fél órája folyt már a találkozó, amikor Michael Rabusic egy jobb átvétellel jelentős helyzetbe kerülhetett volna, és bár lövésig így is eljutott, talán jobban jár, ha a középen nagy lendülettel érkező Reagy Ofosut próbálja megjátszani.

Hazai lehetőséggel indult a második félidő, Kovács István azonban hiába lépett ki középen egyedül (miután Murtaz Dausvili elé fejelte a labdát), Ofosu nagy sprinttel utolérte, és szerelte. Gyorsan jött az újabb hazai lehetőség, ám Scsepovics átadása után Milanov nagy helyzetben nem vállalta el a lövést, hanem érthetetlenül hátrafelé passzolt. Az 55. percben remek szabadrúgás végén Rabusic került helyzetbe, de kapáslövése nem találta el a kaput.

Nem jelentett meglepetést, hogy Marko Nikolics szánta el magát előbb változtatásra, de Huszti Szabolcs és Anel Hadzic becserélése nem igazán hozta el a fehérváriak által remélt fordulatot. Bizony, benne volt a mérkőzésben, hogy a Haladás egy ellentámadásból betalál, a hazai szurkolóknak nagyon nem tetszett, amit a kedvenceiktől láttak. Aztán a 78. percben Jurij Habovda rendkívül ügyetlenül labdát veszített, és Scsepovics bal oldali beadása után a korábbi szombathelyi kedvenc, Kovács István megszerezte csapatának a vezetést (1–0). Feltett kézzel, csendben ünnepelt, majd fájdalmas arccal elterült a földön, de rövid ápolás után a folytatás mellett döntött.

Nyögvenyelős futballal nyert a Mol Vidi, ugyanakkor ezért a teljesítményért éppúgy három pont jár, mintha parádézott volna. A Haladás jól küzdött, közel járt a pontszerzéshez, ennek ellenére tizenhatodszor is alulmaradt a bajnokságban.