Horváth Ferenc sem hozott változást, Mezőkövesden is kikapott a Haladás

2018.10.06. 16:51
Ostrom alatt a Haladás kapuja (Fotó: Kovács Anikó)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Mezőkövesd hazai közönség előtt 2–0-ra megverte a Haladást. Kuttor Attila együttese több gólt is szerezhetett volna az első játékrészben. Szünet után a cserékkel feljavult ugyan a Haladás, ám a hosszabbítás perceiben egy büntetőből a Kövesd lőtt újabb gólt.

LABDARÚGÓ NB I, 10. FORDULÓ
Mezőkövesd Zsóry–Haladás 2–0 (Molnár G. 7., Koszta 92. –11-esből)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 2168 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A héten Kuttor Attila, a mezőkövesdiek vezetőedzője igyekezett játékosaiban tudatosítani, hogy az idény egyik legnehezebb mérkőzése vár rájuk. Még akkor is, ha tudta, a Haladás a legutóbbi öt idegenbeli bajnokiján csak egyetlen pontot szerzett (1–1 Debrecenben), ráadásul a kilenc bajnokin kapott 19 gól sem a vasiak esélyeit erősítette.

A csaknem másfél hete kinevezett Horváth Ferenc együttesének élet-halál harcot jelentett a mezőkövesdi összecsapás, a zöld-fehéreket és szakvezetőjüket egyaránt nyomasztotta a pontszerzés kényszere. A két gárda legutóbb hét hónappal ezelőtt találkozott egymással ebben a felállásban, akkor a hazai környezetben szereplő Mezőkövesd Zsóry Cseri Tamás és Koszta Márk góljaival 2–1-es győzelmet aratott. Előbbi jelenleg is a csapat vezére, utóbbi viszont kiszorult a kezdőből, és hiába volt az előző idényben az együttes házi gólkirálya, mostanság csak a kispadot koptatja.

Nem sokáig reménykedhettek a vendégek, Molnár Gábor 17 méterről remekül tekert a jobb alsó sarokba. A Mezőkövesd ettől kezdve a sietség legcsekélyebb jele nélkül építkezhetett. A kék-sárgákat megnyugtatta a gól, érdekes, hogy három hete hasonló módon kezdtek a Diósgyőr ellen is. Azt lehetett gondolni, hogy a szorult helyzetbe kerülő vendégek változtatnak a túlságosan is óvatos harcmodorukon, ám a szórványos támadásokból hiányzott az ötlet és a tervszerűség. Priskin Tamás és Gaál Bálint magukra hagyatva vergődtek a védők szorításában, és még húsz perc sem telt el, amikor Sztefan Drazsics elhibázta a harmadik ziccerét is... Ezután Molnár Gábor is kihagyott egyet, szóval fél óra alatt kiüthették volna a Haladást

A második félidőre felpörgött a vendégcsapat, a Mezőkövesd túlságosan kényelmesre vette a tempót. Priskin Tamás bombázott az oldalhálóba, majd Rácz Barnabás próbálkozott, de nem találta el a kaput. Kiegyenlített lett a játék, az iram és a színvonal azonban sok kívánnivalót hagyott maga után. Cseri Tamás találta el a lécet, ezzel jelezte, hogy azért még a hazaiak is a pályán vannak. A cserék sem lendítettek a vasiak játékán, akik az idő múlásával egyre jobban kitámadtak. A Mezőkövesd a tűzzel játszott, többször gólt kaphatott volna, ám a vendégek rosszul céloztak. A hosszabbítás hozott még egy találatot, a hazaiak tizenegyesből növelték az előnyüket, így bebiztosítva a győzelmüket. Megérdemelték, rászolgáltak. A Haladás viszont továbbra is rendkívül mély gödörben van, és tovább mélyül a válság.

12. Szombathelyi Haladás 10 1 2 7 11–21 –10 5
A 6. fordulóból elhalasztott Mol Vidi FC–Újpest FC mérkőzést november 21-én pótolják.