Pekár büntetője három pontot ért Mátyuséknak Pápán

2015.03.21. 15:55
Pekár László tizenegyesgóljával 1–0-s győzelmet aratott idegenben a Nyíregyháza a Lombard Pápa otthonában a labdarúgó NB I 21. fordulójában.
Három ponttal távozott a Szpari Pápáról (fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

21. FORDULÓ

Az első lövésre a 7. percig kellett várni, ekkor Halenár húzott a bal szélről befelé, majd 25 méterről a Pápa kapuja fölé lőtt. A jegyzőkönyvbe elsőként Pongrácz Viktor írta be a nevét, aki az Igor Zofcák elleni szabálytalanságért kapott sárga lapot a 25. percben.

Stieber Zoltán Hamburgból érkezett  megnézni testvérét, Andrást
 (Fotó: Földi Imre)
Stieber Zoltán Hamburgból érkezett megnézni testvérét, Andrást (Fotó: Földi Imre)

Az óvatos kezdés után fokozatosan lendültek játékba a csapatok: előbb Juraj Halenár lövését blokkolta Csizmadia Csaba, majd Pongrácz lőtt nyolc méterről, éles szögből kapu mellé. A szünet előtt még Zofcák kísérletezett, ám ő is kaput tévesztett.

A második félidő kapufával indult: Pekár László tizenhatosról eleresztett lövéséből kis híján gól lett. Az 55. percben Zurab Arziani kapott lapot MouhamadouSeye fellökéséért, a 60. percben pedig a Nyíregyháza büntetőhöz jutott, miután Pongrácz buktatta Zoran Koszticsot a tizenhatoson belül. A tizenegyespont mögé Pekárállt, aki a bal alsó sarokba lőtte a labdát, Szűcs Lajos jobbra vetődött. 0–1!

A gól után a nyírségiek visszahúzódtak, a Pápa feljebb jött. A hazaiak felívelésekkel próbálkoztak, kevés eredménnyel. Az utolsó fél órában előtérbe kerültek a lapok, a helyzetek kevésbé: 82. percben Sluka kapott sárgát Zofcák buktatásáért, négy perccel később az időt húzó Ovszijenko Volodimir is lapot kapott, a 93. percben pedig VölgyiDánielvágta fel L’Imam Seydit, begyűjtve a sárga kártyát.

Az eredmény azonban már nem változott, így Mátyus János legénysége nyolc idegenbeli nyeretlen találkozó után három ponttal távozott Pápáról.

A PÁPA–NYÍREGYHÁZA BAJNOKIRÓL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!