Tovább él a Haladás sorozata, a Paksot is legyőzte

2016.08.21. 17:49
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Paks vezetést szerzett a Haladás ellen, de a szombathelyiek többek között David Joel Williams nagy góljának köszönhetően 3–1-re legyőzték a Paksot, ezzel sorozatban negyedik sikerüket aratták.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ
HALADÁS–PAKS 3–1
(Gaál 28., D. Williams 68., Gévay 71. – öngól, ill. Koltai T. 15. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mindkét csapat kedvező előjelekkel várta a találkozót, hiszen míg a Paks az előző fordulóban megszerezte idénybeli első győzelmét, addig a Haladás már öt meccs óta veretlennek mondhatta magát, ráadásul az utolsó három meccsét egyaránt megnyerte.

Döcögősen indult mérkőzés, az első tizenöt percben teljesen kiegyenlített volt a játék, majd büntetőhöz jutott a Paks. Kecskés Tamás játszotta meg a tizenhatoson belül Kulcsár Dávidot, akit Halmosi Péter csak szabálytalanul tudott megállítani. A büntetőt Koltai Tamás határozottan a bal alsóba vágta. (0–1)

A 28. percben egy szabálytalanság okozta a Paks vesztét is. Gaál Bálint végezhetett el szabadrúgást kissé balról 23 méterről, labdája a sorfal mellett elszállva bepattogott a bal alsóba. (1–1)

Hátrányban volt a Haladás, de így is két góllal nyert (Fotó: Teknős Miklós)

A második félidő megint kiegyenlített játékot hozott, főleg Haraszti veszélyeztetett. A félidő derekán úgy nézett ki, hogy inkább a Paks akarata érvényesül, ekkorra azonban egy gyönyörű góllal váratlanul fordított a Haladás. David Joel Williams középen kapott labdát, gyors igazítás után jobbal kapura tekert, lecsapódó labdája beakadt a bal felső sarokba. (2–1) Három perccel később jött a mindent eldöntő találat: Halmosi beadását Gévay Zsolt becsúszva próbálta menteni, azonban olyan szerencsétlenül ért labdához, hogy a saját kapujába talált. (3–1)

Bár a második félidőben talán még jobban is játszott a Paks, mint ellenfele, Williams hatalmas gólja megtörte a vendégeket, ezzel a Haladás sorozatban negyedik győzelmét aratta, és már hat meccs óta veretlen.

1. Vasas FC 7 5 1 1 11–5 +6 16
2. Ferencvárosi TC 7 4 2 1 14–7 +7 14
3. Szombathelyi Haladás 7 4 2 1 12–7 +5 14
4. Újpest FC 7 4 1 2 8–5 +3 13
5. Budapest Honvéd 7 3 2 2 9–5 +4 11
6. Videoton FC 7 3 1 3 14–7 +7 10
7. Debreceni VSC 7 2 2 3 9–11 –2 8
8. Diósgyőri VTK 7 2 1 4 9–17 –8 7