A Haladás az első félidőben elintézte a Diósgyőrt

2016.08.13. 17:50
David Williams (középen) szerezte a Haladás első gólját (Fotó: Veres Viktor)
A Haladás pályaválasztóként 3–1-re legyőzte a DVTK-t a labdarúgó NB I 5. fordulójában. A szombathelyi csapat az első félidőben már három góllal vezetett, a vendégek a szünet után kozmetikáztak az eredményen.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

HALADÁS–DVTK 3–1 (D. Williams 4., Németh M. 20., Rácz B. 42., ill. Lipták 74.)

Ellentétes előjelekkel várhatta a mérkőzést a két csapat, a Diósgyőr két szép győzelmet követően kétszer is kiadós vereséget szenvedett, míg a Haladás a kezdeti botladozás után 2–0-ra verte meg a múlt héten az MTK-t idegenben.

A hazaiak ennek megfelelően remekül kezdték a mérkőzést, már a 4. percben megszerezték a vezetést: jobb oldali beadás után középen sarokkal próbálkozott az egyik hazai játékos, de nem volt pontos, azonban a kapu mellé tartó labdát David Williams közelről a hálóba pofozta (1–0).

A gól érezhetően megfogta a Diósgyőrt, amely a 20. percben már kétgólos hátrányba került. Gyors hazai támadás futott végig a bal oldalon, majd Németh Márió kapott üresen labdát, amit az eldőlő Antal és egy becsúszva menteni igyekvő védő fölött nyolc méterről a kapu jobb oldalába emelt (20).

A félidő vége előtt három perccel megadta a kegyelemdöfést a Haladás, a vendégek szögletét követően megszerezte a labdát a hazai csapat, a végigvitt kontratámadás végén Rácz Barnabás lőtt higgadtan a kapuba (3–0).

A szünetet követően feljavult a Diósgyőr, ez azonban helyzetekben sokáig nem mutatkozott meg. A Haladás leginkább kontratámadásokkal villogott, újabb gólt azonban nem tudott szerezni, ellentétben a vendégekkel: a 74. percben egy diósgyőri szögletet követően Lipták fejelt két védő szorításában kapura az ötösről, a labda a Király helyére beálló Rózsa hóna alatt becsúszott a gólvonal mögé (3–1).

A Haladás győzelmének köszönhetően felkúszott a 6. helyre, míg a Diósgyőr sorozatbeli harmadik veresége miatt visszacsúszott a 8. pozícióba.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. Vasas FC 5 4 1 8– 4 +4 12
2. Ferencvárosi TC 5 3 1 1 11– 5 +6 10
3. Budapest Honvéd 5 3 1 1 9– 3 +6 10
4. Újpest FC 5 3 2 6– 5 +1 9
5. Debreceni VSC 5 2 2 1 8– 5 +3 8
6. Szombathelyi Haladás 5 2 2 1 8– 6 +2 8
7. Videoton FC 5 2 1 2 9– 5 +4 7
8. Diósgyőri VTK 5 2 3 7–14 –7 6