Döntetlennel debütált a „győri ötös” a Diósgyőr ellen

2014.11.01. 13:55
Rudolf Gergely (jobbra) gólpasszt adott egykori klubja ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizenharmadik fordulójában a Győri ETO élén a Horváth Ferencet váltó Tokody Tibor, Fórián Zsolt, Igor Nicsenko, Jordi Illa Solé, Tőkés László vezetői ötös döntetlenre vezényelte a zöld-fehéreket a vendég Diósgyőr ellen. A mérkőzésen két csereember, Priskin Tamás, illetve Lazar Marjanovics volt eredményes.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Győri ETO FC–Diósgyőri VTK 1–1 (Priskin 71., ill. Marjanovics 75.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Noha a győriek nem szenvedtek vereséget a legutóbbi három bajnoki mérkőzésükön, a Gyirmót elleni hétközi kupakudarc után menesztették Horváth Ferenc vezetőedzőt és segítőit, akiket a Fórián Zsolt, Tokody Tibor, Igor Nicsenko, Jordi Illa Solé, Tőkés László ötös helyettesített – legalábbis a Diósgyőr elleni hazai bajnoki mérkőzésen. A DVTK sem a legjobb formában érkezett a találkozóra, elvégre eddig utoljára október 7-én győzött a kupafellépéseket is ideszámítva, tehát nehéz lett volna a kezdés előtt megjósolni, hogy milyen mérkőzést is láthatunk majd.

Nos, az első negyedóra kifejezetten unalmasra sikeredett, majd Marek Strestík és Gosztonyi András eresztett meg egy-egy közepesen jóra sikerült lövést, de egyik próbálkozás sem okozott gondot a kapusoknak. A következő 15 perc már sokkal mozgalmasabbnak bizonyult: előbbi kiment Strestík válla, így le kellett cserélni a csehet, majd kiderült, hogy a frissiben igazolt diósgyőri, Julian Jenner egy félidőt sem bír, így ő is elhagyta a pályát. Ezt követően szép lassan kiharcolta a mezőnyfölényt a zöld-fehér csapat, de helyzetek kialakításához ez kevésnek bizonyult.

A szünet után Leandro Martínez elpuskázott két helyzetet, majd a két kispad önszántából is cserélt, csatárokat (Takács Tamást és Priskin Tamást) küldve pályára középpályások helyére. A legnagyobb védést mégis egy megpattanó beadás után kellett bemutatnia Antal Botondnak, kollégája, Milos Kocics pedig csak kósza lövéseket és beadásokat kapkodhatott össze – Pátkai Máté és Senad Husic megtette azt a szívességet, hogy ordító ziccerből a kapu fölé, illetve mellé bombázzon hét méterről.

A hajrá előtt előnybe került végül a Győr: az emlékezetes diósgyőri idényt produkáló Rudolf Gergely ügyesen ívelt Priskin Tamás fejére, aki az ötösről a bal alsóba talált. 1–0!

A gól után Tomiszlav Szivicsnek le kellett cserélnie a lesérülő Takácsot, de még alig mérgelődte ki magát a kispad előtt, a frissiben beálló „csere cseréje", Lazar Marjanovics a 16-osról a kapuba talált – a késve vetődő Kocics segítségével. 1–1!

Az utolsó percekben a hazaiak jobban akarták a győzelmet, ez azonban most sem párosul eredményes futballal – hazai döntetlennel debütált a kispadon az újdonsült győri (a kispadon Tokody Tibor által vezetett) stáb.

Zsinórban negyedszer sem kapott ki tehát az ETO, ebben az idényben először; továbbra sem tud nyerni a DVTK, immáron negyedik bajnokiján – ebben a szezonban ez legrosszabb sorozatuk a diósgyőrieknek.

Tokody: Rendbe kell tenni a győri fejeket!