Kocics és Rudolf elszórakozta a Győr győzelmét

2014.11.30. 18:29
A második félidőben már jól szórakoztunk, az elsőben kevésbé (Fotók: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I tizenhatodik fordulójának záró mérkőzésén Miriuta Vasile döntetlennel mutatkozott be a Győri ETO kispadján, a vendég Paks ugyanis kétszer is egyenlíteni tudott a hazai zöld-fehérek ellen.

LABDARÚGÓ NB I

16. FORDULÓ
Győri ETO–MVM Paks 2–2 (Kvilitaia 63., Lipták 75., ill. Simon A. 72., Bartha 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Miriuta Vasile hamar beleharapott a mai magyar labdarúgás rögvalóságába, hiszen bő ezer néző volt kíváncsi Győrben debütálására, a Paks ellen pedig választottjai az első félidőben egyetlen ziccert sem voltak képesek kidolgozni. Pedig mentek, mendegéltek előre a győriek, és Miriután sem múlott, hiszen integetett a kispad elől rendületlenül; sőt, a 28. percben Leandro Martínez helyére beküldte Nemanja Andricsot, mintegy miheztartás végett a pályán lévőknek. Annyit elért vele mindenesetre, hogy a szünet előtt Koltai Tamás és Rudolf Gergely is előállt egy-egy pontatlan lövéssel, de ilyenekig a kontrázgató vendégek is eljutottak.

Jegyezzük azért meg, hogy egy távoli Rudolf-lövést a 16-oson belül Tamási Zsolt kézzel blokkolt (a próbálkozásból aligha lett volna gól), de Kassai Viktor nem vehette észre az esetet, mert a csatár és az őt fogó Kecskés Tamás is éppen elé esett, asszisztensei pedig nem jeleztek.

Nem nőtt az iram, nem emelkedett a színvonal a pihenőt követően sem, bár az igaz, hogy a középtávoli lövések már megmozgatták a kapusokat. Egyórányi játék után a hálók is megrezdültek: előbb Báló Tamás adott az ötösön gólpasszt kapáslövés címén Giorgi Kvilitaiának (1–0), de a csereként beállt Hahn János második labdaérintése is asszisztnak bizonyult, mégpedig az első labdaérintéséből a kapuba fejelő Simon Andrásnak köszönhetően (1–1).

Hamar visszavette az előnyt az ETO, mert az előbbi gólnál nagyot hibázó Lipták Zoltán második próbálkozásra közelről a kapuba gyötörte Rudolf beadását: 2–1!

Miriutát melegen üdvözölték a hideg esőben is

Lipták: Sajnálom, hogy elrontottuk a végét

Miriuta mégsem tudott győzelemmel debütálni, mert a hajrában Rudolf Gergely kihagyta a kihagyhatatlant (az ötös elől másfél méterrel lőtt a kapu mellé), Milos Kocics meg borzalmasan bepotyázta Bartha László beadását. 2–2!

Korábbi négy idegenbeli bajnokiján nem lőtt gólt a Paks, most kettőt is, ez pedig egy pontot ért – bár közelebb állunk az igazsághoz, ha azt mondjuk, hogy elszórakozták a három pontot a győriek.

Az első félidő kilátástalan futballja és a két paksi gól forró telet jósol Győrben...

1. Videoton FC 16 13 2 1 36–5 +31 41
2. MTK Budapest 16 12 4 24–15 +9 36
3. Diósgyőri VTK 16 8 5 3 25–18 +7 29
4. DVSC-Teva 16 8 4 4 24–11 +13 28
5. Ferencvárosi TC 16 8 4 4 24–15 +9 28
6. Újpest FC 16 7 7 2 15–10 +5 28
7. MVM Paks 16 7 6 3 25–13 +12 27
8. Kecskeméti TE 16 6 4 6 17–18 –1 22