A gyirmóti nyomás nem ért pontot a Haladás ellen

2017.03.04. 15:20
Ostrom alatt Király Gábor kapuja (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Haladás 2–1-re megverte idegenben a rengeteg helyzetet kidolgozó Gyirmótot, amely egyre nehezebb helyzetbe kerül a bennmaradásért folyó harcban.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

GYIRMÓT–HALADÁS1–2 (Radeljic 85., ill. Halmosi 6., Kovács L. 35.)
Gyirmót,1010 néző. Vezette: Vad II

Az „életéért" küzdő Gyirmót a Paks és a Vasas elleni döntetlen után arra készült, hogy a Haladás ellen megszerezze első tavaszi győzelmét. Az újoncnak már csak azért sem lehetett egyszerű feladata, mert Mészöly Géza együttese is az első téli szünet utáni sikerére pályázott, miután a Vasas elleni találkozója elmaradt, majd az Újpesttől 2–0-ra kikapott.

A szombathelyiek kezdtek jobban, a 6. percben egy beívelt labdát a kapujából több mint 10 méterre kijövő Sebők Zsolt épp ez üresen álló Halmosi Péterhez öklözött, aki 18 méterről higgadtan az üres kapuba emelt. 0–1

A kapott góltól vérszemet kaptak a hazaiak, a Tamás Krisztián, Novák Csanád, Bebeto hármas, Vass Patrikkal kiegészülve sorra dolgozták ki a helyzeteket, nem egyszer Király Gábor vagy a szerencse mentette meg a Haladás kapuját a góltól.

Érett a gól, a 35. percben zördült is a háló, csakhogy nem a vendégek kapujáé: Halmosi mesteri hosszú labdával ugratta ki Kovács Lórántot, aki pontosan emelte át Sebőköt – a gyirmóti kapus ezúttal tehetetlen volt. 0–2

Hiába játszott jól a Gyirmót, Urbányi István vezetőedzőnek kockáztatnia kellett, és már az első játékrészben cserélt: Kristián Kolcák helyére Olekszij Antonov érkezett, aki majdnem épp a mai ellenfeléhez, a Haladáshoz írt alá, ám nagy meglepetésrea sereghajtó ajánlatát fogadta el.

A második félidőre is elszántan jöttek ki a hazaiak, de a kezdeti lendület a 65. percre egyre inkább elfogyott – ezután is volt még helyzete a Gyirmótnak, de érezhetően kisebb elánnal támadott, mint az első 45 percben.

A hajrában mégis elérték a szépítő találatot a sárga-kékek: a 85. percben Antonov szépen passzolt át a hosszúra, a jól érkező Anto Radeljic pedig közelről bevette a Haladás kapuját (1–2).

Az Urbányi-legénység hiába játszott remekül, sok helyzetet dolgozott ki, de ez nem eredményezett pontot, ezzel egyre inkább távolodik a bennmaradástól. A Haladás megszerezte idei első győzelmét a bajnokságban, ráadásul augusztus 17-e után először örülhetett idegenben.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!