NB I: Gosztonyinak nem fordult meg a fejében, hogy az egyetlen magyar a kezdőben

2019.03.31. 09:02
Mikalaj Szihnyevics találatával három pontot szerzett a bajnoki címre hajtó Ferencváros a kiesés ellen küzdő Kisvárda otthonában a labdarúgó NB I 26. fordulójában. A találkozó után Gosztonyi Andrással és Lovrencsics Gergővel beszélgetett az NSO Tv stábja.

A Kisvárda támadója, Gosztonyi András szerint az első félidőben két nagy lehetőségük közül az egyiket gólra kellett volna váltaniuk.

„Aztán a második félidő második percében egyből kaptuk a gólt, amivel a Ferencváros meg is nyerte a mérkőzést. Nagyon szép dolog lett volna itthon tartani a három pontot, sajnos nem sikerült. Szerencsénkre az összes riválisunk kikapott, ami, azt gondolom, hogy pozitív számunkra, és most jönnek azok a mérkőzések, amelyeket kötelező megnyernünk.”

Gosztonyi az NSO Tv videójában arról is beszél, hogyan érintette, hogy tíz légiós mellett egyetlen magyar játékosként volt ott a kisvárdai kezdőben.

Az FTC játékosa, Lovrencsics Gergő gólpasszt jegyzett a találkozón.

„Nehéz meccsre készültünk, nehéz meccs lett belőle. Egygólos győzelmet arattunk, ami tényleg nagyon fontos számunkra. Az első félidőben volt két-három olyan szituáció, aminél labdát vesztettünk és megkontrázott minket a Kisvárda, lehetett volna 1–0 nekik. A második félidő elején gólt szereztünk, utána jött egy kiállítás náluk, aztán próbáltuk kontrollálni a játékot, alakultak ki helyzetek, Lanzának, ugye, kettő is, ha jól emlékszem. El lehetett volna dönteni, lehetett volna ez 2–0, de akár 1–1 is, hiszen volt még a második félidőben olyan egy-két szituáció, ami kicsit veszélyes volt. De az a lényeg, hogy nyertünk, ez nagyon fontos győzelem számunkra, úgyhogy mennünk kell tovább, szerdán, ugye, Vidi-visszavágó.”

A Ferencváros játékosa a videóban arról is beszél, hogy a válogatottban mutatott remek produkciója miatt nem szállhat el magától.

1. Ferencvárosi TC 26 18 4 4 56–19 +37 58
2. Mol Vidi FC 26 15 5 6 42–26 +16 50
3. Újpest FC 26 11 10 5 33–18 +15 43
4. Debreceni VSC 26 11 7 8 31–29 +2 40
5. Budapest Honvéd 26 11 6 9 32–27 +5 39
6. Mezőkövesd Zsóry FC 26 9 8 9 37–33 +4 35
7. MTK Budapest 26 10 4 12 38–41 –3 34
8. Paksi FC 26 7 10 9 29–37 –8 31