Két góllal nyert a Videoton a Ferencváros ellen

2013.08.04. 16:15
Nikolics duplája három pontot ért a Videotonnak a Puskás-stadionban a Ferencváros ellen (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 2. fordulójának rangadóján a Ferencváros a Videotont fogadta a Puskás Ferenc Stadionban. A vendégektől Nikolics Nemanja mindkét félidőben rúgott egy-egy gólt, míg a hazaiak helyzetek garmadáját hibázták el, a mérkőzés hajrájára pedig emberhátrányba kerülve szépíteni sem tudtak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Rangadóval kezdődött a vasárnapi NB I-es mérkőzések sora, a nyáron megerősödő Ferencváros a borzalmas európai kuparajtját feledni próbáló (esélyesként egyből búcsúzó) Videotont fogadta a Puskás Ferenc Stadionban. A zöld-fehérek holland mestere, Ricardo Moniz őszintén bevallotta a találkozó előtt, hogy nem játszottak jól az első fordulóban, de a Videoton ellen bizonyítaniuk kell, ha az első számú csapat akarnak lenni Magyarországom. A Vidi portugál szakvezetője, José Gomes szintén győzelemre készült, és egyáltalán nem védekező szellemű csapatot küldött pályára – a hazaiaknál viszont a kispadon foglalt helyet Böde Dániel (alighanem sérülés miatt), helyette Jack Tuijp volt az egy szem csatár.

A mérkőzés pár perces csúszással kezdődött, mert a Vidi-kapus Juan Calatayudnak kétszer is át kellett öltöznie, amíg meg nem találta a megfelelő színösszeállítást, és ugyancsak színes koreográfiával készült a Fradi-tábor is az egyik nagy rivális ellen. Moniz pedig azzal a meglepetéssel, hogy Muhamed Besiccsel védekező középpályást játszatott, és rendszeresen keresték is a játékost társai a labdával. Mégsem ő, hanem Mark Otten adott gólpasszt a mérkőzés elején – csakhogy Nikolics Nemanjának, aki elcsípte a holland rövid hazaadását, és higgadtan kicselezte a kapust is. 0–1!

Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Fradi, Holman Dávid remekül indította Tuijpot, de a ziccerét védte Calatayud, akinek ezek szerint szerencsét hozott a háromszori öltözködés. Az első negyedóra után jó tízperces üresjárat következett, majd az ivószünetet követően ismét Tuijp került helyzetbe, de a második ajtó-ablak ziccerét is elpuskázta (avagy az őt utolérő Paulo Vinícius mentett hatalmasat).

Alighanem három a holland igazság is, lévén a nagy reményekkel igazolt támadó a 33. percben hatalmas helyzetben, jó tíz méterre a kaputól, Calatayuddal szemben állva eltörte a labdát... Nem ment a Fradinak, Somália például Kovács Istvánhoz passzolt a saját 16-osa előtt, ám szerencséjére célt tévesztett a fiatal magyar karmester lövése.

1995, Jagodics Zoltán

A szünet előtt ismét Kovács került helyzetbe, de másodszor is rosszul célzott – akárcsak Calatayud Somália szöglete után, azonban megúszta, hogy a labda mellé paskolt, mert az ötösről beeső Otten nem tudta már estében kapura tenni a labdát. Utóbbi ki sem futott a második félidőre, Böde Dániel váltotta, a két csapat pedig bátor futballal kezdett, még ha az irányzékkal továbbra is gondok akadtak mindkét oldalon.

Jó tíz perc után Gyömbér Gábor beküldésével átszervezte sorait Moniz, Somáliát előreküldte a középpályára, míg kollégája Vítor Gomes pályára vezénylésével erősítette a középső csapatrészét. A hazaiak mentek előre lelkesen, de igen pontatlanul passzolgattak, Julian Jenner beadásait levadászta a Vidi-védelem, Bödének mélyen vissza kellett lépnie néha labdáért, Tuijp pedig megbújt a középső védők árnyékában. Calatayudnak mégis hárítania kellett egy nagyot: Somália beadása után Stopira viccelte meg a spanyolt kevés híján, azonban a kapus lábbal védett a bal sarok előtt.

Calatayud egyébként néha látványosan nem értette meg magát a védőivel, az egyik ilyen eset után, a 71. percben a bevetődő Böde nagyon közel járt a gólszerzéshez. Pár perc múlva hatalmasat fordult a mérkőzés menete: Alekszandar Alempijevics megrántotta hátulról az ötösön a gólhelyzetben lévő Juhász Roland mezét, a magyar védő azonnal elesett, Kassai Viktor meg 11-est ítélt – a szerb piros lapot kapott, Nikolics Nemanja pedig higgadtan értékesítette a büntetőt. 0–2!

Ezt üzente a zöld-fehér tábor (Fotó: Mirkó István)

Innentől kezdve felszabadultan futballozhatott a Vidi, José Gomes ráadásul Filipe Oliveira és Torghelle Sándor beküldésével frissíthetett a csapatán, utóbbi például az első érintéséből távolról a lécre pörgetett.