A Pápa kihasználta emberelőnyét, és győzni tudott Kispesten

2013.08.04. 18:30
Kiegyenlített erők küzdelmét láthatták a nézők a Bozsik-stadionban (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 2. fordulójában a Bp. Honvéd a Pápa csapatát fogadta. Az első játékrészben gól ugyan nem született, a 37. percben azonban Ivan Lovric kiállítása miatt megfogyatkozott a hazai csapat. A második félidőben az emberelőnyben játszó vendégek játszottak fölényben, s végül a 88. percben Georges Henri Griffiths fejesével meg is nyerték a találkozót.

Igazán egyik csapat sem kezdte jól a bajnokságot, mert ugyan a vendégek nem kaptak ki az első fordulóban, hazai pályán az újonc Puskás AFC elleni döntetlen azért nem a legjobb eredmény. A kispestiek a csúfos Vojvodina elleni kupabúcsú után Kecskeméten is vereséget szenvedtek.

Hazai pályán ettől függetlenül az előző bajnokságot harmadik helyen záró Honvéd tűnt esélyesebbnek, s a meccs elején ők is léptek fel támadólag: először Vécsei Bálint lövése szállt fölé, Borisz Zsivanovicsé pedig mellé, míg Drissa Diarra fejesét Szűcs Lajos védte. A túloldalon csak Orosz Márk szabadrúgása és Tóth Bence lövése okozott némi riadalmat. De igazából – talán a nagy meleg miatt – mindkét csapatból hiányzott az átütőerő.

Az ivószünet a hazaiaknak tett jót, hiszen utána Vernes Richárd két lövését is védenie kellett Szűcsnek. Ezt követően viszont elkezdtek keménykedni a csapatok, amelynek köszönhetően hat perc alatt háromszor is villant a sárga lap, majd a kártyacsata betetőzéseként a 37. percben az Oroszt hátulról kíméletlenül buktató Ivan Lovric a piros lapot is megkapta, amelynek köszönhetően emberhátrányba kerültek a hazaiak.

Ez aztán alapjaiban változtatta meg a játék képét: innentől kezdve a vendégek kezdték irányítani a játékot, míg a hazaiak védekezésre kényszerültek, de azt egész jól csinálták, mert a pápaiaknak a félidő hátralévő részében már nem akadt helyzete.

Sajnos a szünet után sem változott a mérkőzés: a pápaiak meddő mezőnyfölényben voltak, míg a kispestiek erejéből csak a védekezésre futotta, így aztán sokáig csak Szabó Ottó távoli lövése volt az egyetlen említésre méltó esemény. Ezen még az sem változtatott, hogy az egykori kispesti Ivancsics Gellért ezúttal pápai színekben bizonyíthatott csereként volt csapata ellen.

Rengeteget állt a játék, nagyon sok volt a szabálytalanság, így nem csoda, hogy megint többször is előkerült a sárga lap. A vendégek szakvezetője, Tóth Bálint nem elégedett meg az idegenbeli egy ponttal, s a győzelem megszerzésének érdekében a legutóbbi fordulóban gólt szerző Eszlátyi Istvánt és a korábbi gólzsák Kenesei Krisztiánt is a pályára küldte.

A győztes gólt azonban nem ők szerezték, hanem Georges Henri Griffiths, aki a 88. percben Quintero jobb oldali beadása után 5 méterről fejelt a kapu jobb oldalába (0–1). Végül tehát kihasználta emberelőnyét a vendégcsapat, a kispestiek pedig két meccs után pont nélkül állnak a tabellán.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!