Dobogóra ugrott a Fradi a Pápa legyőzésével

2014.12.05. 18:55
Marián Sluká megízlelte Somália (jobbra) keménységét (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I tizenhetedik fordulójának nyitó mérkőzésén a házigazda Ferencvárosnak meg sem kellett különösképpen izzadnia a Lombard Pápa legyőzéséhez. A zöld-fehérek találatait Stjepan Kukuruzovic és Gera Zoltán szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Ferencváros–Lombard Pápa 2–0 (Kukuruzovic 28., Gera 36. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Arra készült a Ferencváros a Pápa elleni bajnoki „évbúcsúztatón", hogy folytassa remek szereplését új stadionjában, és kapóra jött ehhez Thomas Doll választottjainak, hogy a Lombardból sérülések és eltiltás miatt öten is hiányoztak.

Nem keltett nagy meglepetést, hogy az első tíz percben háromszor is helyzetbe került a Fradi, ám Böde Dániel, Nagy Dominik és Somália is célt tévesztetett. Remekelt viszont a Csizmadia Csaba, Milan Bogunovics védőkettős, amely rendre hárította a szélről jövő beadásokat – egészen a 28. percig, amikor előbbi Gera Zoltán beadását Stjepan Kukuruzovic elé fejelte, akiről csúnyán lemaradt a szerb bekk: 1–0! Bogunovics nem sokra rá tulajdonképpen megduplázta a hazai előnyt, ugyanis teljesen fölöslegesen buktatta a 16-oson belül Nagy Dominikot, Gera Zoltán pedig higgadtan értékesítette a 11-est – régi játszótársát, Szűcs Lajost a „rossz" sarokba elküldve. 2–0!

Az első félidőben (hazai) kapura teljesen veszélytelen Lombardnak jót tett a fordulás után Iványi Martin és Benkő Krisztián beállítása, Marián Sluka nem sokkal tévesztette el a bal sarkot, Frizoni bombáját pedig csak a kapufa tudta megállítani. Átaludta ugyanis is második játékrész első részét a Fradi, Doll ezen a Vladan Csukics, Philipp Bönig kettős bevetésével próbált segíteni, de továbbra is meglehetősen békés mederben csordogált a mérkőzés.

Doll kikérte magának, ő nem Klopp, hanem Mourinho

A hajrá előtt belehúztak egy kicsit a zöld-fehérek, akik végképp dűlőre szerették volna vinni a bajnokit, de ziccert csupán egyszer tudtak kialakítani, ám Busai Attila lövését a kapufa hárította.

Elég volt azonban a sétagalopp is a harmatos Pápa ellen: folytatódott tehát a Fradi hazai „pontos" sorozata, míg augusztus vége óta a Lombard tizenháromból mindössze két bajnoki mérkőzésén szerzett gólt.

Győzelmével dobogóra ugrott a Ferencváros – és drukkolhat az MTK-nak, illetve az Újpestnek, hogy ott is maradjon a télre.

1. Videoton FC 16 13 2 1 36–5 +31 41
2. MTK Budapest 16 12 4 24–15 +9 36
3. Ferencvárosi TC 17 9 4 4 26–15 +11 31
4. Diósgyőri VTK 16 8 5 3 25–18 +7 29
5. DVSC-Teva 16 8 4 4 24–11 +13 28
6. Újpest FC 16 7 7 2 15–10 +5 28
7. MVM Paks 16 7 6 3 25–13 +12 27
8. Kecskeméti TE 16 6 4 6 17–18 –1 22