Micsoda meglepetés! A Paks nyerni tudott a Fradi otthonában

2016.11.05. 15:15
A Paks elvitte a három pontot a Ferencváros otthonából (Fotó: NS-archív)
Hatalmas meglepetésre a kieső helyen álló Paks – élvonalbeli története során először – győzni tudott a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó NB I 15. fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

FERENCVÁROS–PAKS 1–2 (Busai 86., ill. Hahn 13., Koltai 56.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Szeret a Paks a Ferencváros otthonában játszani, hiszen ha győzni nem is győzött még a zöld-fehér „kolléga" stadionjában az élvonalban, azért minden második bajnokiján elhozott egy pontot – arra azonban alighanem csak a leglelkesebb Paks-hívők számítottak, hogy erősen tartalékos együttesük vezetni fog a félidőben.

Egyetlen helyzetét ugyanis értékesítette a vendéggárda, de kellett ehhez Szalai András harcossága és Hahn János bátorsága mellett Michal Nalepa balszerencséje is, ugyanis róla került a kapuba a labda a peches mentési kísérlet után. 0–1!

Természetesen még többet rohamozott a Fradi, mint addig, ám a volt paksi közönségkedvenc Böde Dániel minden helyzetét elrontotta, Kemenes Szabolcs pedig nagy bravúrral védte Marco Djuricin közeli lövését.

Thomas Doll beküldte a szünetben Nagy Dominikot, majd Lovrencsics Gergőt és Busai Attilát is, de olyannyira nem kapott lendületre csapata, hogy újabb gólt szerzett a Paks. Ezúttal Bartha László készített elő erőszakosan, Koltai Tamás meg remekül játszotta el a „berepülőpilótát”: 0–2!

Bele is sérült a gólszerzésbe.

Végigtámadta a mérkőzést a Ferencváros, komoly helyzetbe azonban nem került a hajráig – akkor Busai Attila pompás góllal szépített, ám tovább nem jutott a Doll-csapat: győzött a sereghajtó a bajnok otthonában.