Gera Zoltán nagyszerű bombagólt szerzett a Szpari ellen (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I 5. fordulójában avatta fel az élvonalban új stadionját a Ferencváros, mégpedig a Nyíregyháza 3–1-es, magabiztos legyőzésével.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Ferencváros–Nyíregyháza 3–1 (Busai 13., Gera 28., Mateos 67. – 11-esből, ill. Bajzát 78.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kellemes nyárvégi időben érkezett bajnoki stadionavatóra a Ferencvároshoz vendégségbe a Nyíregyháza, de nem telt ház mellett: 12 128 nézőt regisztrálhattak az Üllői úton. Természetesen sokkal jobban iparkodtak a hazaiak, a nézők pedig konstatálhatták, hogy a 13 nem biztos, hogy balszerencsés szám az új stadionban, lévén a Fradi a 13. percben avatta fel góllal az élvonalban a létesítményt: Gera Zoltán beadása után Böde Dániel Busai Attila elé fejelte a labdát, a vendégvédők csak néztek, a közeli lövés pedig nemsokára már a hálóban ficánkolt. 1–0!

Nem állhattak le a zöld-fehérek, a mérkőzés képe alapján így nem az volt a kérdés, hogy jön-e a második hazai gól, hanem az, hogy mikor. A választ Gera Zoltán adta meg, mégpedig egészen parádésan: a 28. percben csodálatos távoli lövéssel kipókhálózta a jobb felsőt. 2–0!

Csábi József, a nyírségiek mestere azonnal cserélt: három középső védője egyikét a volt pécsi Koller Krisztián váltotta, a veterán Bajzát Péter pedig egy kapu mellett nem sokkal elzúgó bombával jelezte, hogy nem adja fel még a Spartacus, amely az első játékrész végén már valamivel összeszedettebben futballozott.

Ha nem is termelték a ferencvárosiak futószalagon a ziccereket, de előbb Ugrai Roland fejelhetett volna gólt, majd Busai juthatott volna el tripláig, végül Böde ziccerét fogta Balogh János. Akinek a 67. percben rezdült meg újra a hálója: Pekár László összehozott egy büntetőt a Fradinak, amelyet David Mateos higgadtan gólra váltott. 3–0!

Ezt már csak azért is bánhatta a Szpari, mert a hajrá előtt Bajzát Péter szépített egy formás akció végén (3–1), azaz szorosabb lehetett volna valamivel a vége. De nem lett az, a Nyíregyházának esélye sem volt a pontszerzésre: magabiztos győzelmet arattak a zöld-fehérek a bajnoki stadionavatón.

Ötről a hatra lépett tehát a Fradi, azaz zsinórban hatodik hazai mérkőzését is megnyerte – de az első bajnokit új otthonában.