Kilencezer néző előtt nyert rangadót a Fradi

2015.03.07. 13:55
Keményen harcoltak a fehér mezes hazaiak a három pontért (Fotó: Mirkó István)
Roland Lamah, Hajnal Tamás és Varga Roland találatával győzött otthonában a Ferencváros a Győri ETO ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Ferencváros–Győri ETO FC 3–0 (Lamah 47., Hajnal 59., Varga R. 83.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Kellemes kora tavaszi időben, népes nézősereg előtt rendezték meg a Fradi–Győr rangadót, és annak ellenére is szép számmal látogattak ki a bajnokira az érdeklődők, hogy a stadion előtt a találkozó közben is tüntettek a szervezett ferencvárosi drukkercsoportok. Ennek ellenére az új Üllői úti arénában először akadt olyan „karmester”, aki vezette a szurkolást a Fradi-tábor előtt.

Nagy elánnal csaptak össze a gyepen egymással a riválisok, és természetesen a hazaiak támadtak többet, míg a vendégek többnyire keményen (foggal és könyökkel), fegyelmezetten védekeztek. Egy idő után lanyhult azonban a vendégek figyelme: a sérült Lubos Kamenár helyére beugró Pogacsics Krisztián nagy hibája után a gólvonalon bravúrosan mentett fejjel Windecker József, majd Luis Ibánez csúszott az ötösön a kapura lövő Varga Roland elé, Böde Dániel nagy ziccerét pedig bravúrral védte a kapus.

Egy lehetőségük akadt a győrieknek is, de Pátkai Máté próbálkozását is blokkolták.

Feltűnő volt az első félidőben, hogy sem Pogacsics, sem előtte a Lang Ádám, Lipták Zoltán kettős nem mutat csúcsformát – ezt bizonyítva nem sokkal az újrakezdés után Lang fejjel gólpasszt adott Roland Lamah-nak, aki közelről úgy talált ráadásul a kapuba, hogy a labda Pogacsics kezéről perdült a hálóba. 1–0!

Miriuta László szokásának megfelelően gyorsan reagált, de hiába dobta harcba Marek Strestíket és Nikola Trajkovicsot, Gera Zoltán beadása és Michal Nalepa fejese után Hajnal Tamás bevette a vendégek kapuját – a győri védelem újabb teljes csődje közepette. 2–0!

A rutinos középpályás első NB I-es találata volt ez.

Kétgólos hátrányban ezúttal nem lobbant fel a tűz a győri zöld-fehérekben, mint a múlt héten, sőt, a télen a Fradinak eladott Varga Roland fejes góllal végképp eldöntötte a három pont sorsát. 3–0 – megérdemelten nyerte meg a rangadót a Ferencváros, és őrzi Thomas Doll alatti hazai veretlenségét.

A német mester jó kedvét csak David Mateos kiállítása ronthatta el kissé, a Fradi védőjét az utolsó percekben küldte le a pályáról Iványi Zoltán játékvezető.

A mérkőzést követően Varga Roland, Hajnal Tamás és Priskin Tamás nyilatkozott az NSO Tv-nek.

MIRIUTA NEM KRITIZÁLJA A JÁTÉKOSAIT

„Szóltam a játékosaimnak, figyeljenek, mert a Fradi nekünk ront – mondta Miriuta László, a Győri ETO vezetőedzője a találkozó utáni sajtótájékoztatón. – Hibáztunk, akárcsak a Videoton elleni mérkőzésen is. Nem kritizálom a játékosokat, javulnunk kell. Gratulálok a Fradinak, megérdemelten nyert. Két forduló alatt egy pontot szereztünk a tavasszal. A Vidi és a Fradi az ország legjobb csapatai közé tartozik az MTK és a DVSC mellett. Fáj, hogy kikaptunk, de van három-négy hónapunk arra, hogy csapatot építsünk. Kolozsváron sem sikerült jól az első négy mérkőzésem, de aztán elindultunk fölfelé.”

„Nagyon jó mérkőzés volt, mindkét együttes nagy iramban játszott – nyilatkozta Thomas Doll, a Fradi szakvezetője. – Okosan futballoztunk, nem adtunk sok lehetőséget a Győrnek, megakadályoztuk a hosszú indításokra építő támadásait. Az első félidőben is betalálhattunk volna, míg a másodikban nagyszerűen teljesítettünk. Sok támadás, szép játék, erős, határozott futball. Mindenki érezte a stadionban, meg akarjuk mutatni, hogyan tudunk futballozni. Koncentráltan játszottunk, de az első félidőben hiába nyertünk párharcokat, utána rendre eladtuk a labdát. A srácok belehergelték magukat a győzelembe. Gera és Hajnal kulcsszereplő volt. Fontos hogy nem sérültek meg a felkészülés során. Az idősebb labdarúgóknak megfelelően kell adagolni az edzéseket. Tudjuk, hogy jó futballisták, ezt ma láthattuk is. Ha nyugtalanító szituáció alakul ki a pályán, jó, hogy ők ott vannak és rendet tudnak tenni. A játékvezető megfoghatta volna a meccset, hogy ne legyen piros lap. Az első félidőben Somália kapott egy könyököst, meg is sérült. Mateos és Nalepa is hiányzik a jövő héten eltiltás miatt, de bízom benne, hogy Batik és Pavlovic képes lesz helyettesíteni őket.”

A két szakvezető korábban a Duna Tv kamerái előtt is értékelte a találkozót. Erről itt olvashat!

1. Videoton FC 19 15 3 1 45–8 +37 48
2. MTK Budapest 18 13 5 28–18 +10 39
3. Ferencvárosi TC 19 11 4 4 30–15 +15 37
4. DVSC-Teva 18 10 4 4 27–12 +15 34
5. Diósgyőri VTK 19 9 6 4 29–22 +7 33
6. Paksi FC 19 8 7 4 29–18 +11 31
7. Kecskeméti TE 19 8 4 7 23–24 –1 28
8. Újpest FC 18 7 7 4 16–14 +2 28