Novothny, a csodacsere – a DVTK megverte a Videotont

2016.03.09. 17:58
Lang Ádám (balra) hatalmasat hibázott a DVTK győztes gólja előtt (Fotó: Földi Imre)
A DVTK hazai pályán 2–1-re legyőzte a Videotont a labdarúgó NB I 24. fordulójának szerdai játéknapján. A diósgyőri együttes győztes gólját a csereként beálló Novothny Soma lőtte a 91. percben. A piros-fehérek csatára négy nappal ezelőtt a Ferencváros ellen is pontot érő gólt szerzett.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ
DVTK–Videoton 2–1 (Barczi 33. – 11-esből, Novothny 91., ill. Nego 43.)

A MÉRKŐZÉS TUDÓSÍTÁSÁHOZ KATTINTSON IDE!

Az első negyedórában a DVTK birtokolta többet a labdát, de nagy helyzetet ekkor még nem tudott kialakítani, a 17. percben azonban már igen. A bal oldalról Bognár István laposan középre adta a labdát, amely Drazsen Okuka elé került, aki a kapu torkából lőtt, ám Kovácsik Ádám óriási védéssel szögletre mentett.

A folytatásban is többnyire a hazaiak akarata érvényesült, így a 33. percben megérdemelten szerezték meg a vezetést. Bacsa Patrik csatázott a labdáért a tizenhatoson belül, amikor Vinícius fellökte, így a 33. percben tizenegyeshez jutott a DVTK. A labda mögé Barczi Dávid állt, és jobbal a jobb alsó sarokba helyezett. Kovácsik érezte az irányt, de nem tudott hárítani (1–0).

Tíz perccel később egyenlített a Videoton! Haraszti Zsolt jobb oldali szabadrúgását Loic Nego a tizenhatoson belül átvette, tett a labdával néhány lépést, majd jobbról, kissé kisodródva kilőtte a jobb alsó sarkot (1–1).

Az első félidőben látottak alapján a Videoton jobban örülhetett a döntetlennek, hiszen csak egyszer találta el a kaput, de abból gól született.

A szünet után megváltozott a mérkőzés képe, a DVTK visszaesett, a Videoton átvette az irányítást, és a játék többnyire a hazaiak térfelén zajlott.

„Az tény és való, hogy egy kicsit mazochisták vagyunk!"

A második félidőben mindkét csapat előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség, de sokáig nem született újabb gól. Az 56. percben Filipe Oliveira követően Asmir Suljic eltolta a labdát Ivan Rados mellett, majd célba vette az üres kaput, de a DVTK visszavetődő kapusa óriási bravúrral védett.

FORDULT A KOCKA
A két csapat augusztusi mérkőzésén a Videoton a 94. és a 95. percben szerzett góloknak köszönhetően fordított Diósgyőrben, ám ezúttal a DVTK számára alakult jobban a végjáték.

Szűk tíz perccel később a hazaiak puskáztak el nagy lehetőséget, Bacsa Patrik iramodott meg a bal oldalon, pontosan visszagurított Elek Ákos elé, aki remek helyzetből, 16 méterről jócskán a kapu fölé emelt.

A hajrában nem sok jel utalt arra, hogy megváltozik az eredmény, mégis így történt. A 91. percben Lang Ádám elveszítette a labdát a saját tizenhatosa előtt, a csereként beálló Novothny Soma pedig köszönte szépen a lehetőséget, és jobbal, laposan a jobb alsó sarokba lőtt (2–1).

A Diósgyőr csatára három nappal ezelőtt pontot mentett a Ferencváros ellen, ezúttal pedig eldöntötte a Videoton elleni meccset. Ezek után lehet, hogy Egervári Sándor vezetőedző a következő fordulóban már kezdőként számít rá.