A jó játék sem elég – a DVTK kikapott a listavezetőtől

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2017.09.30. 17:49
A második félidőben bedarálta ellenfelét a Videoton (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a a Diósgyőr gyönyörű góllal szerzett vezetést, majd 2–1-es Videoton-előnynél kiegyenlített, ám a vendégek Pátkai Máté találatával 3–2-re győzni tudtak.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

DVTK–Videoton 2–3 (Ugrai 17., Joannidisz 78., ill. Hadzic 54., Henty 71., Pátkai 85.)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, 1322 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Még bőven tombolt a nyár, az iskolások a szünet utolsó napjait élvezték, amikor a diósgyőri szurkolók legutóbb győzelmet ünnepelhettek. Azóta a DVSC, a Paks és a Ferencváros ellen is vesztesen hagyta el a pályát a Bódog Tamás edzette csapat, így alaposan visszacsúszott a tabellán. Az augusztus végi siker után még a harmadik helyen tanyázott a DVTK, a Videoton elleni találkozót már a nyolcadik pozícióból kezdhette el.

Ha a rossz szériához hozzávesszük az utazási kényszert, nem csoda, hogy nagyon kevesen voltak a Nagyerdei Stadion lelátóján. Az ezer diósgyőri drukker mellé százötvenen Székesfehérvárról is érkeztek, de a csekély látogatottság ellenére remek hangulatban kezdődött a mérkőzés. Az első negyedórában a két szurkolótábor kölcsönösen „üdvözölte” egymást, így jócskán akadt dolga a hangosbemondónak. Aztán a percek múlásával a játékra koncentrált a lelátó népe, s nem is kellett csalódni, hiszen parázs meccset produkált a két fél.

A Diósgyőr a listavezetőre is rá tudta kényszeríteni az akaratát, kifejezetten jól futballoztak a „hazaiak”, a Videoton csak futott az események után. Ráadásul Ugrai Roland olyan gólt lőtt, melynek láttán a világ bármelyik stadionjában felállva tapsolnának még az ellenfél szurkolói is. A fehérváriak továbbra sem találták a találkozó ritmusát, tanácstalanságukról sok mindent elárul, hogy a 45. percben Ezekiel Henty bemutatta a labdarúgás történetének egyik legmókásabb műesését, meg is kapta érte a jogos sárga lapot.

Marko Nikolicsnak nem lehetett egyszerű dolga a szünetben, de az biztos, hogy sikerült felráznia csapatát. A folytatásra ugyanis teljesen más felfogásban játszó Videoton érkezett. Mivel a DVTK sem futballozott rosszul a második félidőben, egy minden tekintetben élvezhető mérkőzést láthattunk. Mindkét együttes bátran ment előre, szép támadásokat vezettek.

A Videoton átvette az irányítást, rendre megtalálta a rést riválisa hátsó alakzatában. A vendégek főként a jobb oldalon tudtak a piros-fehérek védelme mögé kerülni, amiben Asmir Suljicnak és Loic Negónak volt kulcsszerepe. Anel Hadzic egyenlített, majd jött Ezekiel Henty, akit az első félidő krónikájában még egy műesés miatt említettünk meg. A remek képességekkel megáldott, bivalyerős nigériai támadó immár a labdával volt elfoglalva, s góljával át is vették a vezetést a fehérváriak. A Diósgyőr azonban nem adta fel, Bódog Tamás pedig jól cserélt, hiszen Makrai Gábor beállása után egy percen belül gólpasszt adott a görög Nikolaosz Joannidisznek, ezzel egyenlített a DVTK.

Látszott, hogy egyik csapat sem elégedett meg a döntetlennel, továbbra is hatalmas volt a tempó, s végül a Videoton ért célba, egy szép támadás végén Pátkai Máté szerezte meg a három pontot érő gólt.

A Diósgyőr sorozatban negyedszer hagyta el vesztesen a pályát, és valószínűleg senkit nem vigasztal a klubnál, hogy remek meccsen kaptak ki a listavezetőtől, hiszen a szeptembert pont nélkül zárta a gárda.

1. Videoton FC 11 7 3 1 24–13 +11 24
2. Ferencvárosi TC 11 6 4 1 25–12 +13 22
3. Debreceni VSC 11 5 3 3 17–9 +8 18
4. Vasas FC 10 5 1 4 17–16 +1 16
5. Paksi FC 11 4 4 3 19–19 0 16
6. Budapest Honvéd 11 4 4 3 18–19 –1 16
7. Puskás Akadémia FC 11 4 2 5 16–18 –2 14
8. Újpest FC 11 3 5 3 16–16 0 14