Megtört az átok: a DVTK legyőzte odahaza a Ferencvárost

2014.10.04. 13:58
A Diósgyőr legyőzte a Ferencvárost (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 10. fordulójának rangadóján a DVTK hazai pályán legyőzte a Ferencváros, ezzel megtörte 32 éve tartó hazai nyeretlenségi szériáját a zöld-fehérek ellen. Az első félidőben mindkét csapat a hálóba talált, a fordulás után Takács Tamás szerezte a mindent eldöntő találatot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

1. FÉLIDŐ

A diósgyőriek a Ferencváros ellen 32 éve tartó hazai nyeretlenségi sorozatot szerették volna megtörni a 10. forduló rangadóján. Ehhez méltóan is kezdődött a mérkőzés, rögtön az első percekben egymásnak estek a felek a közel telt házas diósgyőri stadionban.

Nem is kellett sokáig várni az első gólra, a hatodik percben megszerezte a vezetést a DVTK: Miroszlav Grumicstól indult az akció, remek ütemben ugratta ki a jobb szélen felfutó Takács Tamást, aki az alapvonal közeléből visszagurított, a második hullámban érkező Grumics pedig a lemaradó Fradi-védelem mellett hét méterről a hálóba belsőzött. (1–0)

Túl sok ideje azonban nem volt a házigazdának az örömre, ugyanis három perccel később egyenlített a Fradi. Lamah szerzett labdát a bal oldalon, a felfutó Bönighez passzolt, aki három diósgyőri védőt is kicselezett, majd 10 méterről lőtt a bal oldalról, kísérlete azonban a bal oldali kapufáról kipattant, épp Gera Zoltán elé, aki két lépésről a hálóba pofozta a labdát. (1–1)

Sőt, fordíthatott is volna a Ferencváros két perc múlva: Lamah kanyarított pazarul középre a bal szélről, az üresen érkező Gera azonban öt méterről mellé fejelt... A 20. percben a DVTK is elpuskázta nagy gólszerzési lehetőségét, Barczi Dávid remek bal oldali beadását Griffiths fejelte mellé hat méterről.

Az első félidő kiegyenlített játékot és remek iramot hozott, és bár ugyan a zöld-fehéreknél volt többet a labda, a második játékrészre minden kérdés nyitva maradt.

2. FÉLIDŐ

A fordulás után harcosan kezdett a Ferencváros, ám a DVTK támadásai tartogattak több veszélyt már az első percekben. Elharapództak az indulatok, az első negyedórában négyszer is előkerült a sárga lap Iványi Zoltán játékvezető zsebéből.

A 61. percben a csereként beállló Gosztonyi András első labdaérintéséből megindult a bal szélen, elvitte két ferencvárosi játékos között, majd az alapvonalról középre adott, Griffiths csúsztatása után Takács Tamáshoz került a labda, aki a jobb oldalról, hét méterről a hálóba lőtt Dibusz mellett. (2–1)

A hátralévő idő változatos perceket hozott, volt, hogy a DVTK szorította be a Ferencvárost, ám a hajrában a vendégek kétségbeesetten küzdöttek az egyenlítésért. A diósgyőri védelem azonban állta a rohamokat, így a csapat 32 év után legyőzte hazai pályán az FTC-t.