Hiába fordított a Debrecen, egyenlített a Fradi

2014.10.26. 16:25
Gera Zoltán az első félidőben kiemelkedett a mezőnyből (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I tizenkettedik fordulójában a Debreceni VSC fordulatos, izgalmas mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott a Nagyerdei Stadionban a Ferencvárossal.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Debreceni VSC-Teva–Ferencváros 2–2 (Varga J. 56., Szakály P. 58., ill. Ugrai 15., Lauth 79.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem sokkal a Parlament előtti szurkolói demonstráció után kezdődött a Debrecen és a Ferencváros rangadója, amelyre a helyszínen nyolcezernél is többen voltak kíváncsiak. Szép számmal kísérték el a Fradit idegenbe, és nagy volt az öröm a zöld-fehér táborban az első félidő alatt, hiszen a 15. percben Gera Zoltán remek passzát higgadtan gólra váltotta Ugrai Roland (akit Máté Péter árnyékként követett: csak annyira zavarta a csatárt, mint a saját árnyéka), és a szünetig már nem is változott a 0–1-es eredmény. Pedig volt lehetősége a fordításra a Lokinak, Kulcsár Tamás azonban kihagyta kisebbik és nagyobbik ziccerét is, Tisza Tibor pedig a kapust találta el az ötös elől. A vezetés megszerzése után a vendégek átadták a teret a DVSC-nek, és kontrákra rendezkedtek be – ezt a klasszikus taktikát Roland Lamah góllal koronázhatta volna meg, de hat méterről eltévesztette a kaput.

A szünet után megduplázhatta volna előnyét a Fradi, ám Ugrai az ötös bal sarkától nem passzolt az üresen érkező társak elé, hanem inkább a túlsó kapufa mellé lőtt méterekkel, és ahogyan az lenni szokott, hamarosan góllal büntetett a Debrecen: az igen aktív Lázár Pál sokadik beadását Varga József egyedül érkezve fejelhette a kapuba (1–1), majd a 16-os előtt Korhut Mihály által elcsípett labdát Szakály Péter irgalmatlan erővel küldte a bal sarokba (2–1).

Korhut Mihály (jobbra) gólpasszt adott (Fotó: Mirkó István)

Thomas Doll gyorsan reagált, Busai Attilát és Benjamin Lauthot is pályára vezényelte, míg Kondás Elemér Bódi Ádámot Zsidai Lászlóval váltotta, hogy erősítse csapata középpályás védekezését – a német mester cseréi sültek el jobban, hiszen a hajrá előtt Busai passzából éppen Benjamin Lauth egyenlített. 2–2!

Ez is maradt a vége – egyik csapat sem örülhet tiszta szívből az egy pont megszerzésének, inkább a győzelem elmaradása miatt mérgelődhet.

ZENGŐ ÖLTÖZŐ – A SZÜNETBEN KAPTUNK HIDEGET-MELEGET – SZAKÁLY PÉTER

EDZŐI ÉRTÉKELÉS

„Nyerni szerettünk volna a mai mérkőzésen, de az első félidő nem úgy sikerült, ahogy azt elképzeltük, nem jól oldottuk meg a feladatokat. Aztán a második játékrészben fordítottunk, majd visszahúzódtunk, de nem ez volt a célunk. Az egyenlítő góljuk előtt nem támadtuk meg Gera Zoltánt, aki le tudta így passzolni a labdát. Bár többször is megbontottuk a Ferencváros védelmét, a befejezésekben pontatlanok voltunk, nem jól fejeltük le a kapu előtt a labdákat. Sajnálom, mert a második negyvenöt perc alapján meg kellett volna nyernünk ezt a meccset. A rangadókon bármi előfordulhat, ez látható volt ma is. Hat pontot terveztünk, de ez végül nem jött össze" – értékelt Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője a Magyar Televíziónak.

„Már az elején tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz. Jól kezdtük a meccset, amit elterveztünk, azt meg tudtuk valósítani és aránylag korán meglőttük az első gólunkat. A második félidőben figyelmetlenek voltunk, sok labdát veszítettünk, kaptunk két gólt, passzívan futballoztunk. A játékosok nem volt elég agresszívak a középpályán, elől nem tudtuk biztosan megtartani a labdákat. Ezért változtatnunk kellett, friss játékosokat küldtünk pályára. Morálisan felállt a csapat, pedig nagyon nehéz volt. A mérkőzés remek reklámja volt a magyar bajnokságnak! – mondta Thomas Doll, a Ferencváros mestere.

1. Videoton FC 12 11 1 30–5 +25 33
2. MTK Budapest 12 10 2 18–10 +8 30
3. MVM Paks 12 6 4 2 20–10 +10 22
4. Diósgyőri VTK 12 6 4 2 20–15 +5 22
5. Újpest FC 12 5 6 1 12–7 +5 21
6. Ferencvárosi TC 12 6 2 4 18–12 +6 20
7. DVSC-Teva 12 4 4 4 14–11 +3 16
8. Kecskeméti TE 12 4 3 5 12–14 –2 15