Sovány debreceni győzelem a karcsú Haladás ellen

2014.08.24. 20:30
Nagy küzdelem zajlott a pályán (Fotó: Szabó Miklós)
A DVSC-Teva nagy küzdelemben 1–0-ra megverte a Haladást a labdarúgó NB I 5. fordulójában. A meccs előtt még mindkét csapat 4-4 ponttal állt, de a győzelemmel a Debrecen mozdult el fölfelé a tabellán. Az első félidőben még jóval aktívabb Haladás a másodikban elszürkült, így jogosnak mondható a DVSC győzelme.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

DVSC-Teva–Haladás 1–0 (Kulcsár T. 51.)

Az első félidő gyenge játékot és alacsony színvonalat hozott. A hazai csapat szinte semmilyen veszélyt nem jelentett a vendégek kapujára, a Haladás viszont akár vezetést is szerezhetett volna, ha a 22. percben Gaál Bálint pontosabban céloz.

A debreceni közönség a nemtetszésének adott hangot, és bizony igaza volt a nézőknek, mert nem ezt a játékot szokták meg a kedvenceiktől. Ennek ellenére a füttyszó sem serkentette nagyobb erőbedobásra a fehér mezben játszó hazaiakat, így a szüneti eligazításra várt a feladat, hogy a Debrecen visszatérjen a győzelem ösvényére.

A második félidőben sokkal halványabbá vált a Haladás. Alig-alig jutottak el a szombathelyiek a debreceni tizenhatosig. A Debrecen pedig, ha nehezen is, de azért megszerezte a vezetést az 51. percben. Bódi kiválóan ívelt át a hosszú oldalra, Brkovics az ötös jobb oldali vonaláról visszafejelt, ott érkezett Kulcsár Tamás, aki a lábak között egyből a jobb alsóba lőtt. Rózsa mozdulni sem tudott. 1–0

A gól után a Haladás támadni kényszerült, de valahogy a támadásaiban nem volt túl sok fantázia. A Debrecen azonban nem húzta be a kéziféket, és egyre több veszélyes akciót vezettek a hazaiak.

Ahogy múltak a percek, úgy vált egyre biztosabbá, hogy a Haladásban nincs erő még az egyenlítésre sem. Mentek előre becsülettel a Vas megyeiek, de ez nem sok eredményt hozott. Kondás Elemér pedig úgy érezte, ki lehetne használni az esélyt, és újabb gólok megszerzésére sarkallta a játékosait.

KONDÁS: FALAT HÚZTAK A KAPUJUK ELÉ
A találkozót követően Kondás Elemér, a debreceniek edzője arról beszélt, hogy a szombathelyiek falat húztak a kapujuk elé, míg Artner Tamás szerint a két csapat mélysége közötti különbség döntött. A nyilatkozatokat itt olvashatja el!

Ennek aztán az lett az eredménye, hogy a hazaiak elkezdtek kapkodni, és eladott labdákkal hozták helyzetbe a szombathelyieket. Annyira azért nem volt vészes a dolog, hogy a vendégek élni is tudjanak a lehetőséggel.

Összességében meglehetősen gyenge meccset láthatott a Nagyerdei Stadionba kilátogató közönség, amelyet a második félidő első felében mutatott játékával megérdemelten nyert meg a Debrecen, de ez a teljesítmény nagyon vékony lesz a Young Boys ellen...