Rocchi bemutatkozott a Haladásban, a Honvéd izzadtság nélkül nyert

2014.09.13. 16:29
Nem erőltették meg magukat a piros-feketék, de így is könnyedén begyűjtötték a három pontot (Fotó: Pozsonyi Zita)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást, amelyben Tommaso Rocchi is bemutatkozott; az olasz 45 percet játszott.

Bár előzetesen nem került be a Haladás Honvéd elleni meccskeretébe, Tommaso Rocchit végül mégis a kezdőbe nevezte Artner Tamás, és az első percek alapján úgy tűnt, meg is hálálja ezt a Lazio élő legendája, a kezdés után ugyanis kétszer is megmozgatta Kemenest.

A vezetést azonban a Honvéd szerezte meg egy szerencsés lövéssel: a 13. percben Cristian Portilla 28 méterről, szabadrúgásból csavart, a labda megpattant Iszlain, és utat talált a kapu közepébe. Rózsa hiába repült, ezt nem foghatta (1–0).

A hazaiak találata után leült a meccs, érezte ezt Artner Tamás is, aki kisebb meglepetésre már az első fél óra végén elhasználta első cseréjét, Jagodics helyére Schimmer érkezett.

A változtatással sem változott azonban a forgatókönyv, a Honvéd a lassan felépített támadásokkal veszélyes tudott maradni, a szombathelyiek pedig kontrákkal operáltak – kevés sikerrel.

Jött is a második Honvéd-találat: a szünet előtt két perccel Traoré készítette le a labdát a második hullámban érkező Hidi Patriknak, aki a tizenhatoson állva belsővel elcsavarta Rózsa mellett kapásból a labdát (2–0).

A fordulás után sem történt csoda, a szünetben a kezdeti lelkesedés után a mezőnybe szürkülő Rocchi helyére Gyurján jött, a meccs pedig lassan csordogált tovább, és bár a Honvédnak akadtak kisebb-nagyobb helyzetei, igazán nagy ziccert és így gólt sem láthattak a Bozsik-stadionba kilátogatók, maradt a 2–0.

A Haladás nem tudta tehát megszakítani rossz sorozatát, legutóbb 2008 őszén ünnepelhettek győzelmet a Bozsik-stadionban a zöld-fehérek.

Budapest Honvéd–Haladás 2–0

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás 2–0 (Portilla 13., Hidi 43.)

Ferencváros–Puskás Akadémia (Sport2)Szabó Zsolt
Az MVM-Paksi FC–Diósgyőri VTK mérkőzés a kedvezőtlen időjárás miatt elmarad, új időpontja még nincs.

1. Videoton FC 6 6 19–2 +17 18
2. MTK Budapest 7 5 2 10–9 +1 15
3. MVM Paks 6 4 2 12–2 +10 14
4. Diósgyőri VTK 6 4 2 11–5 +6 14
5. Ferencvárosi TC 6 4 2 10–5 +5 12
6. Budapest Honvéd 7 3 1 3 7–6 +1 10
7. Újpest FC 6 2 4 4–2 +2 10
8. DVSC-Teva 7 2 2 3 5–6 –1 8