A Honvéd hazai pályán nem bírt a sereghajtó Gyirmóttal

2016.08.21. 17:51
Nem bírt egymással a Honvéd és a Gyirmót (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 7. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Gyirmót FC Győrrel.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0

Marco Rossinak, a kispestiek vezetőedzőjének már a mérkőzés előtt is fájhatott a feje, hiszen a válogatott edzőtáborába is behívott, a góllövőlistát öt találattal vezető Eppel Máront sérülés miatt nem nevezhette a sereghajtó elleni meccsre.

Nem volt egyszerű dolga Urbányi Istvánnak sem a gyirmótiak kezdőjének kijelölésénél, hiszen a tréner Bori Gáborra, Filkor Attilára, Horváth Adriánra, Szekeres Adriánra, Lengyel Dánielre, Szegi Vincére, Sallói Dánielre és Vass Patrikra sem számíthatott sérülés miatt.

A mérkőzés meglehetősen alacsony iramban kezdődött, a kapusoknak nem akadt sok feladata, az első félidőben mindössze két veszélyesebb szabadrúgást jegyezhettünk fel: előbb Présinger Ádám pontrúgását tolta a léc fölé Horváth András, majd Koszta Márk durrantott fölé egy közeli közvetett szabadrúgást.

A második félidőt a kispestiek kezdték jobban, ám hiába nyomták be ellenfelüket a kapu elé, nem sikerült betalálniuk. A folytatásban a cserék sem tudták felpörgetni a mérkőzés ritmusát – Botka Endrét, a Honvéd másik válogatott keretbe meghívott játékosát sérülés miatt kellett lecserélni –, Baráth Botond közeli fejesét pedig Sebők kivédte a hajrában, így maradt az egyik csapatnak sem jó 0–0.

A Honvéd nem tudott javítani az éllovas Vasastól elszenvedett veresége után, míg a Gyirmót négy vereség után szerzett újra pontot, ám továbbra is nyeretlen az élvonalban. A kispestiek továbbra is ötödikek a tabellán, míg a gyirmótiak maradtak a sereghajtó pozícióban.