A Honvéd gyötrődött, de Eppel révén nyert a Debrecen ellen

2017.02.25. 15:25
Veszélyes helyzet a debreceni kapu előtt (Fotó: Koncz György)
Hiába volt nagy fölényben a Honvéd a Debrecen ellen, sokáig úgy tűnt, hogy nem tudja feltörni a vendégek védelmét a labdarúgó NB I 21. fordulójában. Végül Eppel a 85. percben mégis betalált, így újabb három ponttal gazdagodott a piros-fekete csapat, és – köszönhetően a Videoton döntetlenjének is – a tabella élére ugrott.

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Bp. Honvéd–DVSC 1–0 (Eppel 85.)
Budapest, Bozsik-stadion, 2019 néző. V: Berke Balázs

Az előző fordulóban a Honvéd az MTK legyőzésével, a DVSC pedig a Fradi elleni döntetlennel tért vissza a téli szünidőből. A meccs előtt a debreceniekért szorítók azon aggódtak, vajon ki fog gólt lőni. Leonel Pontes azonban azt fejtegette, nem az a kérdés, ki fog betalálni, hanem az, hogy mennyire lesz biztos a védekezésük. Úgy vélte, hogy ha jól fognak védekezni, akkor előbb-utóbb megjön a gól is.

A Honvéd-szurkolók viszont fényesnek látták a jövőt, mert abban reménykedtek, hogy lendületben lévő kedvenceik egy győzelemmel a tabella élére is ugorhatnak.

Ennek szellemében is kezdődött a találkozó, a Honvéd rögtön tudatosítani akarta a Debrecenben, hogy ezen a napon csak a hazaiak nyerhetnek. Az első húsz percben szinte át sem lépte a felezővonalat a vendégcsapat, viszont jól védekezett, kevés helyzet jutott a piros-feketéknek. A 19. percben azonban nagy lehetőség adódott Lanzafame előtt, aki kapásból lőtt a jobb alsóra, ám Danilovics szögletre védett. A szöglet után azonban a kapus elaludt, így nagy kő eshetett le a szívéről, hogy Laczkó fölé fejelt.

A folytatás valamivel kiegyenlítettebb futballt hozott. A venezuelai Feltscher megsérült, a dél-koreai Szuk Hjun Dzsun állt a helyére, és mindjárt meg is élénkült a Debrecen támadójátéka. Holman is belelendült, mintha a Loki elhitte volna, hogy lehet esélye a győzelemre.

A félidő vége csapkodó játékkal telt, igazán nagy helyzet nem is alakult ki, így nem fordulhatott előnnyel egyik gárda sem.

A második játékrész első negyedórájában még annyi helyzet sem alakult ki, mint korábban, és ez nem töltötte el nagy boldogsággal Marco Rossit, a Honvéd edzőjét. Ezért merész húzásra szánta el magát, a védő Bobál Dávid helyett a csatár Kadima Kabangut hozta be.

Ennek mindjárt meg is lett az eredménye, mert előbb a kongói lőtt alig mellé, majd nem sokkal később, a 69. percben Eppel hihetetlen helyzetben nagy erővel tüzelt, de Danilovics földöntúli bravúrral védett.

Jobban játszott a Kispest, de a gól csak nem akart megszületni. Az utolsó negyedórára úgy fordultak a csapatok kölcsönös cserékkel, hogy a Honvéd a támadásait erősítette, a Debrecen pedig éppen a támadósorát gyengítette.

Kabangu nagyon aktív volt több, remek átadással is jelentkezett, és végül az ő nevéhez fűződött az a szenzációs keresztlabda, amely a Honvéd-gólt előzte meg: a 85. percben hajszálpontos keresztlabdája megtalálta Eppelt, aki mellel megszelídítette, majd ballal nagy gólt lőtt a kapu jobb oldalába. 1–0

Ezzel nyert is a Honvéd, sorozatban az ötödik hazai meccsét, méghozzá megérdemelten, mert végig jobban játszott ellenfelénél. A debreceni támadásokban továbbra sincs sok átütőerő, de hogy a védelme nagyon masszív, azt most már a kispestiek is tudják... Az már más kérdés, hogy ezúttal ezzel sem ment semmire.

A Honvéd a téli szerzeményei közül egyedül Laczkó Zsoltot vetette be, aki agilisan és jól játszott, míg Kabangu nagyszerű gólpasszt adott. A Lokinál az újak beleszürkültek a mezőnybe, sok munka kell még, hogy teljesen beépüljenek. Legközelebb a Debrecen a hazai pályán vereséget szenvedő DVTK-t fogadja, míg a Honvéd a Videoton ellen szerepel idegenben. Egyik sem lesz könnyű erőpróba.