Horváth Ferenc csapata ismét megtréfálta a Videotont

BABJÁK BENCE, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)BABJÁK BENCE, HATÁR DÁVID (KÖZVETÍTÉS)
2017.10.14. 15:22
Andrics pontot érő góllal ünnepelte a frissen megszerzett magyar állampolgárságát (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a listavezető Videoton idegenben 1–1-es döntetlent játszott a sereghajtó Balmazújvárossal.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Balmazújváros–Videoton 1–1 (Andrics 43., ill. Scsepovics 11.)
Balmazújváros, Városi Stadion, 1438 néző. Vezette: Erdős

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Pontosan így néz ki az, amikor az esélyesebb és jobb erőkből álló csapat úgy gondolja, fél gőzzel is begyűjti a három pontot. A bajnoki címre pályázó Videoton nem a lehengerlő támadójátékával és ötletes kombinációkkal akarta legyőzni a kiesés elől menekülő Balmazújvárost, sokkal inkább a rutinjával, valamint az egyéni képességek közti különbség kihasználásával.

Az első félidőben lassan csordogáltak a percek, a játékrész közepén megtörtént, hogy előbb a vendég-, majd a hazai hátvédek passzolgattak komótosan a saját tizenhatosuk előtt, miközben egyik oldalon sem érezték szükségét annak, hogy megzavarják a riválist. Csakhogy Marko Nikolics együttesében megvan a képesség, hogy az álmos futballt egy pillanat alatt felpörgesse, párharcot nyerjen, és góllal fejezze be az akciót. A bal szélen helyezkedő Rus Adriánnak hiába kiabálták a 11. percben, hogy Ezekiel Henty az alapvonal felé viszi majd a labdát, a fehérváriak szélsője így is könnyedén lefutotta ellenfelét, a beadás után pedig a teljesen üresen hagyott Marko Scsepovics megszerezte a vezetést (0–1).

S ha már az egyéni képességek...

Mindkét csapat zártan védekezett, kevés kockázatot vállalt, csak amíg a Videoton előreívelt labdáit Scsepovics, Henty vagy éppen Asmir Suljic többnyire begyűjtötte, addig a másik oldalon Bacsana Arabulinak erre szinte esélye sem volt. Ezért is volt érthetetlen, hogy az első helyezett csapat miért nem törekszik további gólokat szerezni a sereghajtó otthonában, a kényelem pedig az első játékrész végén meg is bosszulta magát: Arabuli helyzetét még megúszták a vendégek (a csatár egy méterről fejelt a bal felső sarok mellé), Andrics Nemanja lövésénél viszont nem volt ellenszer. 1–1

A Balmazújvárost negyvenöt perc választotta el a forduló legnagyobb bravúrjától, s ha a második félidő elején a héten a magyar állampolgárságot megszerző csatár pontosabban céloz, a vezetést is megszerezte volna Horváth Ferenc együttese.

A meccs képe a folytatásban sem változott, úgy tűnt, a Videoton képtelen felpörögni, olyan iramot diktálni, amivel hibára kényszeríthetné az eredményt gond nélkül őrző hazaiakat. Lassan, körülményesen járatták a labdát a piros-kék mezesek, akik nyomokban sem emlékeztettek arra az együttesre, amelyik nyáron az Európa-liga selejtezőjében kiejtette a Bordeaux-t. Többnyire el sem jutottak Pogacsics Krisztián kapujáig, míg a másik oldalon Vajda Sándor került helyzetbe gyors kontra után, ám Kovácsik Ádám védte a közeli lövést. A hazaiak ellentámadásai a folytatásban is több veszélyt hordoztak magukban, mint a vendégek meddő labdabirtoklása.

Tíz perccel a vége lőtt Anel Hadzic és Zsiga Ervin kakaskodása miatt alakult ki kisebb lökdösődés a két csapat játékosai között, ám a harci kedv ennyiben ki is merült a Videotonnál. A bajnoki címre törő csapat a mostani idény leggyengébb játékával pontot veszített, a szervezett Balmazújvárosnak pedig a szimpatikus vesztes szerepe helyett ezúttal egy pont jutott.

1. Videoton FC 12 7 4 1 25–14 +11 25
2. Ferencvárosi TC 12 6 5 1 26–13 +13 23
3. Debreceni VSC 12 6 3 3 19–9 +10 21
4. Budapest Honvéd 12 5 4 3 20–20 0 19
5. Paksi FC 12 4 5 3 19–19 0 17
6. Vasas FC 11 5 1 5 17–21 –4 16
7. Diósgyőri VTK 12 4 3 5 22–22 0 15
8. Puskás Akadémia FC 12 4 3 5 17–19 –2 15