Hiába támadott a Balmaz, a Vasas vitte el a három pontot

2017.07.23. 17:47
Egy küzdelmes meccs forró pillanata (Fotó: Földi D. Attila)
Hamar vezetést szerzett a Vasas Remili Mohamed révén a Balmazújváros ellen, és kevesen gondolták volna, hogy ezzel a góllal ki is alakul a végeredmény a labdarúgó NB I 2. fordulójában. Az újonc Balmaz mindent megtett az egyenlítésért, de sikertelenül, így vesztesen kellett elhagynia a pályát.

LABDARÚGÓ NB I
2. FORDULÓ
Balmazújváros,
Balmazújvárosi Városi Stadion, 1396 néző. V: Andó-Szabó Sándor
Balmazújváros–Vasas 0–1 (Remili 5.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

Története első hazai NB I-es mérkőzését játszhatta a Balmazújváros, az ellenfél a patinás Vasas volt.

Ez a két tény még két-három évtizeddel ezelőtt is felbolygatta volna a város – bármelyik város – életét, fél Hajdú-Bihar megye kint lett volna a stadionban. Más idők járnak, most a történelmi meccsen sem telt meg a Balmazújváros 2500 férőhelyes létesítménye, a tökéletes nyáresti idő ellenére is csupán 1396 néző volt kíváncsi az élvonalbeli bemutatkozásra és az előző idény bronzérmesére.

Így élte meg Balmazújváros az első NB I-es mérkőzést – képgaléria a vasárnapi bajnoki meccsekről!

Azok után, hogy az ezüstérmes Videoton otthonában pontot szerzett (1–1) a múlt héten az újonc, meglepő volt, milyen defenzíven kezdett; ha úgy tetszik, talán túlságosan is tisztelte fővárosi ellenfelét. Korán meg is bűnhődött érte. A Vasas köszönte szépen, hogy átengedték neki a területet, és már az ötödik percben megszerezte a vezetést Remili Mohamed közeli fejesével. A Vasas csatára maga is meglepődött, amiért Murka Benedek jobb oldali beadása után úgy érkezhetett meg az ötösön belülre, hogy nem ment vele védő.

Két perccel később Felix Burmeister fejelt, ő is csupán kevéssel tévesztette el a célt. A félidő első felében a levegőben feltűnően bizonytalan volt a Balmazújváros, a 23. percben Vaskó Tamás is gondtalanul fejelhetett kapura egy beívelt szabadrúgást, akkor is néhány centi hiányzott csak a gólhoz.

Ekkorra azonban már életjelt adott magáról a hazai csapat is, Vajda Sándor 16 méterről megkínálta egy – igaz, középre tartó, gyengécske – lövéssel Lubos Kamenárt. Az angyalföldiek nyáron szerződtetett kapusa eleinte nem tűnt fel jó színben a találkozón: egy ízben oldalról ellenfélhez rúgta ki a labdát, miközben a kapuja üresen maradt, később egy szögletnél jött ki nagyon bizonytalanul, majd egy csemegének számító beadás után csúszott ki a kezéből a labda, és ez a Balmazújváros legnagyobb helyzetét eredményezte, mert a kipattanót Kovács Ádám a kapufára fejelte.

Az első fél órában még nyomasztó volt a Vasas fölénye, ami nem helyzetekben mutatkozott meg, hanem abban, hogy az újonc semmilyen ellenállást sem fejtett ki. Érthetetlen módon hátrányban is azt várta a Balmaz, hogy a Vasas támadjon, átadta a területet.

A 30. perc táján ez olyan, meglehetősen ritkán látható jelenetsort eredményezett, hogy percekig járatta úgy a labdát a Vasas a felezővonal tájékán, hogy mind a tizenegy hazai játékos a saját térfelén tartózkodott, és a felezővonalat is úgy közelítették meg, mintha áram lett volna benne. A félidő végére megérezték a narancs-feketék, hogy nem a Bayern München az ellenfelük, és a feltámadó bátorság helyzetekhez vezetett. Egy jó kontra végén Nemanja Andrics került ziccerbe (fölé lőtt), majd Zsiga Ervin tekerése után az angyalföldiek kapusa jóvátehette addigi hibáit, és nagy bravúrral védett.

A fordulás után is a Balmazújváros előtt adódott nagy helyzet, benne volt a levegőben az egyenlítés. Vajda Sándor volt a hajdúsági együttes legaktívabb tagja, a 66. percben is lövésre szánta el magát, és megint Kamenárnak kellett hárítania, aki a 78. percben is óriási bravúrt mutatott be, amikor Bacsana Arabuli fejesét a kapuba beesve mentette szögletre.

Kicsikarta a győzelmet a piros-kék együttes, de a balmazújvárosiaknak sem kell szégyenkezniük a város első NB I-es meccse után.