A DVSC Herczeg Andrással a kispadon négy gólt vágott a Gyirmótnak

2016.07.31. 17:50
Tisza Tibor megosztotta örömét a szurkolókkal (Fotó: Hegedüs Gábor)
Megszerezte első győzelmét a DVSC-Teva, amelynek kispadján a Kondás Elemér lemondását követően az ideiglenesen kinevezett Herczeg András ült. A Debrecen a harmadik fordulóban 4–0-ra legyőzte az újonc Gyirmót FC Győrt, amely így továbbra is nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

DVSC-TEVA–GYIRMÓT FC GYŐR 4–0 (Horváth Zs. 15., Korhut 20., Tisza 57., Takács T. 69.)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, Vezette: Iványi Zoltán

A hazaiak a nyitányon ikszeltek a Pakssal, majd kikaptak a Vasas otthonában. Az újonc két döntetlennel rajtolt: Mezőkövesden szerzett egy pontot, majd gól nélküli döntetlent játszott az MTK-val hazai pályán. Tehát mindkét együttes nyeretlenül vágott neki a hétvégének.

A Debrecennél edzőváltással kezdődött a hét: Kondás Elemér lemondását követően ideiglenesen ismét Herczeg András ült le a kispadra. A DVSC csütörtökön bejelentette Braniszlav Danilovics szerződtetését, a Puskás Akadémiától kölcsönbe érkező kapus pedig a kezdőcsapatban találta magát a Gyirmót elleni összecsapáson – amelyet Szakály Péter, Varga József és Holman Dávid sérülés miatt kihagyott.

Az újonc Gyirmót többek között a kulcscsonttörést szenvedő Vass Patrik, valamint Sallói Dániel és Szekeres Adrián nélkül készült a DVSC elleni bajnokira. A Thaiföldről hazatérő Csiki Norbert még nem kapott helyet Urbányi István keretében.

A papírforma ezúttal beigazolódott: a Debrecen könnyed, magabiztos győzelmet aratott a gyirmótiak felett.

Az első félidőben Horváth Zsolt kezdte meg a gólgyártást, majd öt perccel később Korhut Mihály szép gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2–0

Fordulás után sem vett vissza a Loki: Tisza Tibor lövése a lécről vágódott a kapuba, majd Takács Tamás védhetetlen bombagólt ragasztott Sebők Zsolt hálójába. 4–0

A vendégek részéről Simon András volt a legveszélyesebb játékos, ám a Felcsútról igazolt Danilovics több bravúrt is bemutatott.

A DVSC megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a Gyirmót pedig elszenvedte első vereségét és továbbra is nyeretlen. A Loki a következő fordulóban Mezőkövesdre utazik, a Gyirmót a Videotont látja vendégül.