Hajnal visszatért, gyenge játékkal jutott tovább a Fradi

2016.09.14. 15:13
A Ferencváros a vártál nehezebben jutott tovább (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I-es klubok szerdán megkezdték a Magyar Kupa-küzdelmeket. A Ferencváros gyenge játékkal jutott tovább, a Gyirmót és a Honvéd meccsén viszont kiszakadt a gólzsák – az összes NB I-es csapat továbbjutott.

MAGYAR KUPA
A 64 KÖZÉ JUTÁSÉRT

BKV ELŐRE (NB III)–FERENCVÁROS 0–1 (0–1)
Sport utca, 600 néző. Vezette: Radványi Ádám (Aradi József, Mohos Milán)
BKV ELŐRE: Kara – Kálmán Zs., Miklósvári, Girán, Sebők I. – Csepregi (Szedlacsek, 80.), Csikortás (Erős R., a szünetben), Csanálosi, Marczinka, Németh Á. (Száraz, a szünetben) – Solymos. Vezetőedző: Batári Csaba
FERENCVÁROS: Jova – Dilaver, Hüsing (Nalepa, a szünetben), Csukics, Ramírez (Kárász, 73.) – Gyömbér – Varga R., Csernik, Radó – Busai (Hajnal, 59.), Djuricin. Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerző: Csukics (0–1) a 30. percben
Batári Csaba: – Rosszul kezdtük a bajnokságot, s fontos volt, hogy a védekezésünk stabil legyen. Ezt megoldottuk, ezzel a szervezettséggel sikeresebb lehet a folytatás számunkra. Az más kérdés, hogy nem maradt sok energiánk a támadásokra, de büszkék lehetünk, hogy megnehezítettük a Ferencváros dolgát.
Thomas Doll: – Ez a mérkőzés jó lehetőség lehetett volna arra, hogy néhány játékosunk önbizalmat szerezzen, a sérülésből visszatérők játékba lendüljenek. A játékunk azonban ezúttal sem volt igazi. Nem könnyű a tíz emberrel védekező, kontratámadásra váró ellenféllel szemben futballozni, de nem kérdés: ennél sokkal jobban kellett volna játszanunk!

Thomas Doll pihentette alapembereinek a többségét, Dibusz Dénessel, Nagy Dominikkel és Rju Szung Vuval is a lelátón találkoztunk, de Gera Zoltán sem volt a keretben, Böde Dániel pedig csak a kispadon kezdett. Sokáig nem született gól, pedig a BKV tíz játékossal védekezett asaját tizenhatosa előtt. Harminc perc elteltével megszületett a vendégek vezető találata, Vladan Csukics kényszerítőzött Busai Attilával, a visszakapott labdát pedig a bal alsóba lőtte. 0–1

(Forrás: fradi.hu, FradiMédia)

A Fradi újabb fél óra elteltével sem növelte előnyét, sőt a hazaiak már több alkalommal is eljutottak a zöld-fehérek kapujáig. A fradisták véleménye így ugyanaz volt csapatuk játékáról, mint a hétvégén, elsősorban Marco Djuricint találták meg a kritikák, és mi tagadás, nem lehetett dicsérni a csatár játékát.

A hajrára visszatért az FTC-be a hosszú ideig sérült Hajnal Tamás, ugyanakkor Cristian Ramírezt kényszerűségből idő előtt le kellett cserélni. A 82. percben Michal Nalepa gólt fejelt, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette. Egygólos győzelmet ért el a Ferencváros, de nem lehet boldog, gyengén futballozott harmadosztályú ellenfelével szemben. A találkozó végén Csukics kiintett a szurkolóknak, így kért elnézést a mutatott játék miatt.

A többi pályán

ZALAKOMÁR ESE (megyei I. o.)–GYIRMÓT FC GYŐR 0–7 (0–3)
Zalakomár, 600
néző. V: Farkas T. (Kovács II G., Fehér M.)
ZALAKOMÁR: Tóth-Pajor M. – Horváth Zs., Szelei, Baranyai Z. (Takács Cs., 58.) – Bagó, Fenusz, Fábián S., Tarnóczai – Horváth J. (Horváth I., a szünetben), Madarász Z. (Horváth T., 64.), Földesi. Vezetőedző: Mutter Attila
GYIRMÓT: Rusák – Nagy S., Jancsó (Présinger, a szünetben), Lázár P., Paku – Szabó T., Vass P. (Borkai, a szünetben), Madarász M. (Kiss M., 57.) – Szegi, Tóth N., Nagy O. Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerző: Jancsó (0–1) a 34., Tóth N. (0–2) a 41., Paku (0–3) a 45., Borkai (0–4) az 52., Szegi (0–5) a 61., Szegi (0–6) a 83., Présinger (0–7) a 91. percben
Mutter Attila:
– Az első gyirmóti gólig helytálltunk, aztán azonban a vendégek erőnlétileg felülmúltak bennünket. Onnantól már nem volt kérdéses a mérkőzés végkimenetele.
Urbányi István: – Sokáig tartotta magát a hazai csapat, a pálya talaja okozott némi nehézséget, végül szép akciókkal és gólokkal nyertünk.

Nem kezdtek túl masszívan a vendégek, az első gólra egészen a 34. percig kellett várni. A második félidőben a hazai játékosok elfáradtak, végül könnyedén nyert hét góllal a vendégcsapat.

RAKAMAZI SPARTACUS (megyei I.)–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–2 (0–2)
Rakamaz, 400
néző. V: Ducsai (Szarvas, Kövér)
RAKAMAZ: Szobonya – Csáki, Deme, Hokk, Suskó – Csomány (Petruska, 59.), Kóka, Varga A. (Gelsi, 68.), Majoros Á. – Gégény, Galambosi (Mihali, 80.). Vezetőedző: Madalina György
MEZŐKÖVESD: Tujvel – Polényi, Szeles, Devecseri, Gohér – Tóth B., Nicorec – Molnár G., Orosz M. (Pauljevics, 68.), Baracskai (Sós B., a szünetben) – Vosahlik (Fröhlich, 75.). Vezetőedző: Pintér Attila
Gólszerző: Molnár G. (0–1) az 52., Pauljevics (0–2) a 89. percben
Madalina György:
– Becsületesen helytálltunk, az igazsághoz hozzátartozik, hogy szebb nem, de egyébként mindenben jobb volt a Mezőkövesd.
Pintér Attila: – Szoros mérkőzést játszottunk, mert a Rakamaz fegyelmezetten védekezett. Jó csapatot ismertem meg.

Pintér Attila együttese gól nélküli döntetlenre állt a félidőben a megyei első osztályban szereplő Rakamaz ellen. Branko Pauljevics a hajrában biztosította be a győzelmet.

SZEKSZÁRDI UFC (NB III)–PAKSI FC 0–1 (0–0)
Szekszárd, 400
néző. V: Zierkelbach (Iványi, Éles)
SZEKSZÁRD: Horváth B. – Puskás G., Koch, Károly, Dallos – Juhász M. (Hegedűs M.), Arena, Lékó (Fejes P.) Márkvárt P. – Budai (Nagyváradi), Kész. Vezetőedző: Varga Balázs
PAKS: Székely – Szalai A., Lenzsér, Kovács G., Szabó J. – Kesztyűs B., Bertus (Kecskés T.) – Hahn (Koltai), Szakály D. (Bartha), Laczkó – Jelena. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Kovács G. (0–1) az 52. percben
Varga Balázs:
– Elégedett vagyok játékosaimmal, mert taktikailag fegyelmezettek voltak, és fizikailag is felvették a versenyt a paksiakkal. Az utolsó huszonöt percben fölényben futballoztunk, lehetőségeink voltak az egyenlítésre. Kis szerencsével kiharcolhattuk volna a hosszabbítást.
Csertői Aurél: – Számítottunk a hazai csapat harcos játékára. A minimális célunkat elértük, vagyis továbbjutottunk a Magyar Kupában, s várhatjuk a következő mérkőzést.

A Ferencvároshoz hasonlóan szoros találkozón nyert a Paks is, Kovács Gábor gólja döntött az 53. percben.

FÜZESGYARMATI SK (megyei I.)–HALADÁS 0–2 (0–1)
Füzesgyarmat, 800
néző. V: Böcskei (Bornemissza, Fodor R.)
FÜZESGYARMAT: Kajári – Vass Á. (Bíró T., 54.; Tóth L., 73.), Kelemen, Bányai, Domokos R. – Domokos A., Kiss D. (Gyáni, 6.) – Bajnók, Tóth N., Bakk – Urbán S. Játékos-edző: Boros Tibor
HALADÁS: Gyurján M. – Angyal Zs., Schimmer, Polgár (Varga K., 73.), Hidvégi – Overgoor, Tóth M., Szőke (Kiss B., 59.) – Dombi, Ars, Rácz B. (Kovács L., 54.). Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: Tóth M. (0–1) a 4., Ars (0–2) a 48. percben
Boros Tibor:
– Sérülés, eltiltás és egyéb okok miatt meghatározó játékosok hiányoztak csapatunkból. Ezek ellenére voltak helyzeteink, de az eredmény reális.
Mészöly Géza: – Mindkét félidőt jól kezdtük, s örülök, hogy a fiatalok éltek a lehetőséggel. Meggyőző játékkal végig irányítottuk a mérkőzést, a helyzetkihasználásban viszont mindenképpen javulnunk kell.

A Haladás Tóth Máté és a holland Sjoerd Ars góljával tudott nyerni. Érdekesség, hogy az első félidőben is az első percekben esett a gól, csakúgy, mint a második játékrészben.

BTE FELSŐZSOLCA (megyei I.)–ÚJPEST FC 0–4 (0–1)
Felsőzsolca, 900
néző. V: Takács J. (Szilágyi, Kulcsár)
FELSŐZSOLCA: Roza (Lukács J., 67.) – Bodnár D., Toplenszki, Nyircsák (Kupcsik, a szünetben), Boczki – Varga B., Berecz L. – Orosz T. (Valóczki, 60.), Szárnya, Potyka – George. Vezetőedző: Sándor Zsolt
ÚJPEST: Banai D. – Nagy I G., Kecskés Á., Pávkovics, Balogh B. – Windecker (Bardhi, 62.), Diarra (Mohl, 62.) – Balázs B., Angelov, Gere – Tóth P. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző: Balázs B. (0–1) a 31., Boczki (öngól, 0–2) a 49., Balogh B. (0–3) a 63., Gere (0–4) a 88. percben
Sándor Zsolt:
– A mi szempontunkból egészen jó iramú mérkőzést játszottunk. Örültem volna, ha gólt szerzünk, mert volt két-három lehetőségünk. Az Újpest megérdemelten jutott a következő fordulóba.
Nebojsa Vignjevics: – A legfontosabb, hogy megnyertük a mérkőzést. Néhány játékosom eddig legkevesebb lehetőséget kapott, ezúttal ők játszhattak. Megtettük az első lépést, bízunk a jó folytatásban.

Könnyedén hozta a kötelezőt az Újpest. A lila-fehérek az első félidőben még csak egy góllal vezettek, ám négy lett a vége.

TESTVÉRISÉG SE (BLSZ I.)–VASAS 0–4 (0–1)
Bánkút utca, 800
néző. V: Lovas (Flinta, Pogonyi)
TESTVÉRISÉG: Igar – Tóth Á., Sintár, Resch, Alm – Pósa, Vezsenyi (Tüskés, 74.), Szántovszki, Pollák (Kaszala, 52.) – Illés K., Orosz Á. (Simon Z., a szünetben). Vezetőedző: Törőcsik András
VASAS: Póser – Preklet (Saglik, a szünetben), Vaskó, Korcsmár – Osváth, James, Czvitkovics, Murka – Király B. (Gyergye, 59.), Pavlov (Ferenczi I., 69.), Remili. Vezetőedző: Michael Oenning
Gólszerző: Korcsmár (0–1) a 27., James (0–2) az 51., Ferenczi I. (11-esből, 0–3) a 79., Czvitkovics (0–4) a 85. percben
Törőcsik András:
– Elégedett vagyok a csapatommal, különösen az első félidő tetszett, mert két gólhelyzetünk is volt. A mérkőzés végére kijött a csapatok közötti különbség, de a mutatott játékra büszkék lehetünk.
Michael Oenning: – Tipikus kupameccset játszottunk, s azok a játékosok szerepeltek, akik a bajnokságban kevesebb lehetőséget kaptak. A legfontosabb a továbbjutás, és hogy nem sérült meg senki.

Későn jöttek a gólok az NB I listavezetőjének. Az angyalföldiek második találatára az 55. percig kellett várni, az utolsó tíz percben pedig kettő gól esett.

OROSZLÁNY (megyei I.)–MTK BUDAPEST 0–4 (0–2)
Oroszlány, 500
néző. V: Molnár A. (Bertalan, Németh I.)
OROSZLÁNY: Pirik (Balogh N., 60.) – Földi, Bukovecz, Németh I., Kovács D. – Simonka (Kelemen E., 68.) – Hévizi (Tóth Z., 78.), Nagy R., Fodor M., Tóth Á. – Minárcsik. Vezetőedző: Boros György
MTK: Groppioni – Okuka, Grgic, Vukmir, Széles (Szerencsi, 68.) – Szatmári L., Katona M. – Korozmán, Szatmári I. (Takács R., a szünetben), Varga Sz. – Nikacs (Ramos, 60.). Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz
Gólszerző: Varga Sz. (0–1) a 4., Nikacs (0–2) a 28., Takács R. (0–3) a 76., Ramos (0–4) a 88. percben
Boros György:
– Ez a mérkőzés az oroszlányi labdarúgás ünnepe volt, csapatom tisztességgel helytállt. Jobb koncentrációval nehézzé tehettük volna a mérkőzést az MTK-nak, mert a szurkolótábor megérdemelt volna egy gólt.
Teodoru Vaszilisz: – Annyit adtunk ki magunkból, amennyi a továbbjutáshoz kellett, de így is érződött a két csapat közötti különbség. A nézők jól szórakoztak, de egy gólt az Oroszlány is megérdemelt volna.

Az MTK kettőt rúgott az első félidőben, kettőt a másodikban. Varga Szabolcs hamar megszerezte a vezetést a fővárosi csapatnak, a hazaiaknak innentől esélyük sem volt.

MÓRAHALOM (NB III)–BP. HONVÉD 1–7 (0–2)
Mórahalom, 500
néző. V: Takács T. (Csatári, Viczián)
MÓRAHALOM: Révész – Bokányi, Lászik, Deák B. (Szűcs Sz., a szünetben), Fodor Á. – Mészáros T. (Zámbó, 58.), Juhász J., Magyar Gy. – Szalma (Pócs, 70.), Busa, Varga K. Játékos-edző: Magyar György
BP. HONVÉD: Gróf – Botka, Lovric (Palmes, 69.), Bobál D., Hajdú Á. – Nagy G. (Göblyös, 62.), Hidi, Vasziljevics – Prosser, Balázs Zs. (Zsótér D., 57.), Holender. Vezetőedző: Marco Rossi
Gólszerző: Prosser (0–1) a 35., Holender (0–2) a 41., Balázs Zs. (0–3) a 46., Vasziljevics (0–4) a 66., Prosser (0–5) a 65., Buda (1–5) a 72., Prosser (1–6) a 82., Holender (1–7) a 83. percben
Magyar György:
– A kitűnő erőkből álló Honvéd ellen becsületesen helytálltunk. A mérkőzés jól szolgálta felkészülésünket a szombati, Szekszárd elleni bajnokira.
Marco Rossi: – Próbáltuk mielőbb lezárni a mérkőzést. Az első gólunkig akadozott a gépezet. A vezetés megszerzése után nem forgott veszélyben továbbjutásunk.

Gólparádét rendezett a Honvéd. Prosser Dániel volt a találkozó legjobbja, mesterhármast jegyzett. Holender Filip duplázott.

EGER SE (megyei I.)–DIÓSGYŐRI VTK 1–3 (0–3)
Eger,
Felsővárosi műfüves pálya, 1000 néző. V: Bogár (Máyer, Csáky)
EGER: Bollók – Podelecz, Kaló, Sebe M., Balogh M. (Szövetes, 66.) – Dorkó (Varga M., 86.), Farkas K., Gresó, Szucsik – Pataki, Montvai (Árvai, 59.). Vezetőedző: Csuhay József
DVTK: Antal – Vela, Lipták, Tamás M., Németh M. (Kitl, 73.) – Dausvili – Nikházi, Nono, Bognár I. (Szabó I., 61.) – Bacsa (Makrai, 58.), Novothny. Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Nikházi (0–1) a 8., Novothny (0–2) a 17., Novothny (0–3) a 39., Árvai (1–3) a 65. percben
Csuhay József:
– A gyengébb első félidő után a második már jobban sikerült. A hozzáállással elégedett voltam, és időnként a játékkal is.
Horváth Ferenc: – Az első félidőben jól játszottunk, szép gólokat szereztünk. A második játékrész már nem alakult ilyen jól, noha a lehetőségeink akkor is megvoltak.

A Mórahalom mellett az Eger tudott gólt szerezni az NB I-es csapatok ellen ebben a fordulóban, ám ez is kevésnek bizonyult. Horváth Ferenc csapata fél óra alatt eldöntötte a továbbjutás kérdését.

MÉNFŐCSANAK ESK–FC AJKA 1–1, 11-esekkel 3–1