MK: őrületes visszavágón jutott négy közé a Mezőkövesd

2017.04.05. 18:48
Őrületes meccsen jutott négy közé a Mezőkövesd (Fotó: Koncz György)
Az élvonalbeli Mezőkövesd őrületes összecsapáson, idegenben 4–3-ra nyert a Szolnok ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így – kettős győzelemmel – bejutott a legjobb négy közé a sorozatban.

Az első félidő elején úgy tűnt, a másodosztályú Szolnok meglepheti a Kövesdet, mert rendkívül gyorsan előnybe került: a 4. percben Hajba Tamás emelt a vendégek kapujába (1–0)!

A 26. percben Ulysse Diallo, a Mezőkövesd mali támadója ünnepelhetett, egy beadás végén bepattant róla a labda a szolnoki kapuba (1–1).

A második félidő elején (47. perc) ismét előnybe kerültek a hazaiak a csereként beálló Nikola Pantovics révén, ám a 71. percben Baracskai Roland végleg összetörte a szolnokiak továbbjutásról szőtt álmát, miután közelről egyenlített (2–2).

A hazai együttes becsületből nem adta fel, és Berdó Péter találatával ismét előnybe került (3–2) – csakhogy Marek Strestík három perc múlva 3–3-ra alakította az állást. Mi több, a 84. percben Molnár Gábor beállította a 3–4-es végeredményt – az élvonalbeli Mezőkövesd őrületes visszavágón harcolta ki a legjobb négy közé jutást (ami igazából nem is forgott veszélyben...).

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Szolnoki MÁV (NB II)–Mezőkövesd
34 (1–1)
Gólszerző:
Hajba (1–0), az 5., Diallo (1–1), a 26., Pantovics (2–1), a 47., Baracskai (2–2), a 72., Berdó (3–2), a 74., Strestík (3–3), a 77., Molnár G. (3–4), a 84. percben
Továbbjutott: a Mezőkövesd, 7–4-es összesítéssel