MK: becsülettel küzdött a DVTK, de a Fradi jutott a négy közé

2017.04.04. 19:35
Jagodinskis és Hajnal párharca (Fotó: Veres Viktor)
A Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott a DVTK-val a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján Mezőkövesden, így 2–1-es összesítéssel elsőként bejutott a sorozat legjobb négy csapata közé.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Mezőkövesd, 2387
néző. V: Szabó Zsolt
DVTK–FERENCVÁROS 0–0
DVTK: Rados – Eperjesi, Jagodinskis, Karan, Tamás M. (Nemes, 81.) – Vela, Mevongou, Busai (Lipták, a szünetben) – Makrai (Szarka, a szünetben), Novothny, Fülöp. Vezetőedző: Bódog Tamás
FTC: Dibusz – Botka, Hüsing, Leandro (Csukics, 81.), Sternberg – Gera Z., Dilaver, Hajnal (Varga R., 85.) – Lovrencsics G. (Kleinheisler, a szünetben), Böde, Moutari. Vezetőedző: Thomas Doll
Továbbjutott:
a Ferencváros, 2–1-es összesítéssel

Az odavágón – amely egyben Bódog Tamás első tétmeccse volt a DVTK kispadján – a Ferencváros a második félidőben fordított a miskolciak ellen, így 2–1-re nyert, és kedvezőbb helyzetből várta a mezőkövesdi visszavágót.

A diósgyőriek átmeneti otthonukban jobban kezdtek, uralták az első félidőt, ám hiába birtokolták többet a labdát és végezték el egymás után a szögleteket, a Ferencváros előtt adódtak a nagyobb lehetőségek: előbb Amadou Moutari lapos lövését tolta szögletre a nagyot nyújtózó Ivan Rados, majd néhány perccel később Gera Zoltán fejelt öt méterről centikkel a bal felső sarok mellé.

„Kleinheisler az eddigi legjobb meccsét játszotta nálunk” – Thomas Doll mérkőzés utáni értékelése itt!

A gól nélküli első félidőt követően mindkét vezetőedző változtatott, Thomas Doll Kleinheisler Lászlót, Bódog Tamás pedig Szarka Ákost és Lipták Zoltánt küldte a pályára. A cserék hoztak némi színt a játékba, a kapuk azonban továbbra is csak ritkán forogtak veszélyben.

Ahogy közeledtünk a találkozó vége felé, a DVTK egyre kevesebbet tudott támadni, a Ferencváros kézben tartotta az eseményeket, sőt Moutari révén akár a győzelmet is megszerezhette volna, a nigeri támadó távoli lövése azonban kifelé pattant a kapufáról.

Maradt a gól nélküli döntetlen, így az MK-trófeát az elmúlt két évben egyaránt elhódító FTC megtartotta az első mérkőzésen megszerzett előnyét, és 2–1-es összesítéssel elsőként bejutott a sorozat elődöntőjébe, melynek sorsolását péntek reggel készítik el.

Bódog Tamáséknak nem kell sokat várniuk a visszavágásra, hiszen szombaton 20.30 órától a bajnokságban ismét összecsap egymással a két együttes, ám ezúttal Budapesten.

20.30 (Hidegkuti-stadion): Vasas–Újpest

94. perc: Véget ért a mérkőzés, a gól nélküli döntetlen után a Ferencváros 2–1-es összesítéssel elsőként bejutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé!

93. perc: A Ferencváros tartotta a labdát, Böde vitte le a szögletzászlóhoz, majd harcolt ki sarokrúgást.

91. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: Kleinheisler lövése pattant le a védőkről.

88. perc: Kleinheisler harcolt ki szögletet. Nemesről pattant ki a labda. Moutari lövése Novothnyról pattant oldalra a sarokrúgás után.

86. perc: Csukics sárgult be, szabálytalanul akasztott meg egy diósgyőri kontrát.

85. perc: Megvolt a harmadik FTC-csere is: Hajnalt Varga Roland váltotta.

84. perc: Újabb Hajnal-korner, Gera a földre került, ám a Diósgyőr kapott szabadrúgást.

83. perc: Hajnal szögletét Böde csúsztatta meg a röviden, Rados azonban egy kézzel elütötte a vizes labdát.

81. perc: Újabb cserék, méghozzá kényszerű változtatások mindkét oldalon: a DVTK-nál a sántító Tamás Márk hagyta el a pályát, helyére Nemes Milán érkezett. A Fradinál Leandro nem tudja folytatni, helyét Vladan Csukics vette át.

81. perc: Eperjesi újabb nagy bedobása után sikerült felszabadítaniuk a vendégeknek.

78. perc: KAPUFA!Moutari tüzelt estében jó 25 méterről, a jobb oldali kapufáról azonban kifelé pattant a labda. Rados vetődött, de nem lett volna esélye hárítani.

77. perc: Böde próbált sarkalni Hajnal szöglete után, majd Leandro kevergetett, végül Hajnalhoz került vissza a labda, ő azonban jóval a kapu fölé tekerte a labdát.

76. perc: Liptákról pattant szögletre egy bal oldali beadás.

74. perc: Sternberg beadása után Rados nem tudta elütni a labdát, a védők azonban kisegítették.

72. perc: Hajnal sarokrúgását Gera bólintotta kapura, a gyenge fejest azonban fogta Rados.

71. perc: Botka harcolt ki szögletet.

70. perc: Eperjesi bedobása után Novothny tüzelt egy megcsúsztatott labdát, a lövésben azonban nem volt elég erő, Dibusz magabiztosan hárított.

69. perc: Vela jobb oldali beadása megpattant egy védőn, a veszélyesen csapódó labda azonban elkerülte Dibusz kapuját.

68. perc: VÉDÉS! Fülöp tekerte középre a sarokrúgást, Tamás jó ütemben ugrott fel, a labdát is jól csúsztatta meg, ám Dibusz nagyot vetődve, két kézzel megfogta a kapu jobb oldalába tartó próbálkozást.

67. perc: Fülöp beadása nem jutott az ötösön belülre, Dilaver rúgta ki szögletre.

64. perc: VÉDÉS! Botka tartotta meg harcosan, illetve némi szerencsével a jobb oldalon a labdát, majd Bödének gurított vissza, akinek a lapos lövését Rados egy könnyed vetődéssel hárította.

61. perc: Sternberg vállalkozott lövésre futtából, ám Gerához hasonlóan ő sem találta el a kaput.

60. perc: Hajnal sarokrúgását fejelte el egy diósgyőri a rövid oldalon.

59. perc: Kleinheisler László kapott sárga lapot: Tamást vágta fel, majd hevesen reklamált.

56. perc: Gera távoli lövése elkerülte a kapus, Radosnak csak biztosítania kellett.

54. perc: Eperjesi óriási bedobása után Lipták volt szabálytalan.

53. perc: Gera pakolt oda Novothnynak a kezdőkörben, a csatár fájdalmas arccal, de feltápászkodott.

51. perc: Kleinheisler csavart a hálóba, ám mindezt lesről tette, így a játékvezető jogosan érvénytelenítette a gólt.

50. perc: Egyelőre a szabálytalanságokról szól a második félidő: előbb Moutari, majd Lipták volt a megengedettnél keményebb.

46. perc: Mindkét vezetőedző változtatott: Bódog Tamás Szarka Ákost és Lipták Zoltánt küldte pályára Busai Attila és Makrai Gábor helyére, míg Thomas Doll együttesében Lovrencsics Gergőt KleinheislerLászló váltotta.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a diósgyőriek kezdték a második félidőt.

Az első játékrészt a DVTK uralta, ám a veszélyesebb helyzetek az FTC előtt adódtak: Moutari lövését Rados védte, Gera fejese pedig csak centikkel kerülte el a kaput.

45+2. perc: Véget ért az első félidő, az állás egyelőre gól nélküli döntetlen, összesítésben 2–1 a Ferencvárosnak.

45+2. perc: Hajnal szöglete után Bödénél látott szabálytalanságot Szabó, így a DVTK jutott szabadrúgáshoz.

45+1. perc: Lovrencsics jobb oldali lapos beadásába ketten is belevetődtek, végül Tamásról pattant szögletre a labda.

45. perc: Kettő perc ráadást jelzett a tartalék játékvezető.

43. perc: A DVTK birtokolta a labdát az elmúlt percekben, ám leginkább csak hátul passzolgattak a védők, a Fradi pedig csak elvétve támadott le.

40. perc: Ez a szöglet sem volt túl sikeres, Dilaver elleni szabálytalanság után a Fradi jutott szabadrúgáshoz.

39. perc: Busai tört be a tizenhatoson belülre, majd laposan középre adott, Leandro azonban becsúszva szögletre pöckölte a labdát a berobbanó Novothny elől.

37. perc: Eperjesi harcolt ki szögletet, melyet Fülöp kanyarított középre, Jagodinskis fejese azonban ezúttal sem volt pontos, Dibusz ölében kötött ki.

32. perc: Fülöp szöglete szállt el mindenki feje felett.

29. perc: Botka röviden fejelte el a labdát, így az Novothnyhoz került, aki kissé jobbról rosszul találta el a felpattanó labdát.

27. perc: Villant az első sárga, Amadou Moutari kapta. Rossz ütemben, oldalról érkezve felvágta Novothnyt – jogos a lap.

26. perc: Az ötödik diósgyőri szöglet Tamást találta meg, öt méterről, védője szorításában azonban nem találta el a kaput.

25. perc: Ezúttal Eperjesi megindulása után mentettek szögletre a vendégek a jobb oldalon.

24. perc: Vela sarokrúgása veszélytelen volt.

23. perc: Fülöp vágott egy szabadrúgást a kéttagú sorfalba, majd Hajnalról szögletre pattant Busai beadása.

21. perc: Makrai próbált sarokkal kapura húzni egy jobb oldali beadást, a labda azonban elpattagott Dibusz kapuja mellett.

21. perc: HELYZET! A bal oldali szöglet ismét Novothnyt találta meg a hosszún, ő azonban nem találta el a kaput a fejesével.

20. perc: Jagodinskis felívelt szabadrúgása után Novothny próbálta a kapura húzni a labdát, Böde azonban odaugrott, és szögletre mentett.

19. perc: Ezúttal a Diósgyőr végzett el egy szögletet, Jagodinskis fejese azonban jóval a kapu fölé szállt.

17. perc: HELYZET! Hajnal ívelte középre jobbról a szögletet, Mevongou mellett remekül emelkedett Gera, hat méterről azonban centikkel a bal felső sarok mellé fejelt.

17. perc: Moutari tört be a tizenhatoson belülre, passzába azonban beléeértek, így Lovrencsics elől kivágták a védők.

15. perc: Egy felívelt szabadrúgás után Karant állították meg lesen.

12. perc: Fülöp passza után Makrai forgolódott, majd esett el a tizenhatoson belül, ez azonban nem ért büntetőt.

11. perc: Az első ferencvárosi sarokrúgás nem okozott gondot a miskolciaknak.

10. perc: VÉDÉS! Moutari iramodott meg, majd egy csel után 16 méterről lőtt, Rados azonban résen volt, és oldalra tolta a lapos próbálkozást.

8. perc: A szögletet is Fülöp ívelte be, a berobbanó Novothny azonban rosszul találta el a labdát, így az elment a kapu mellett.

7. perc: Ezúttal Fülöp végzett el oldalról egy szabadrúgást, ám Hajnal próbálkozásához hasonlóan ezúttal sem alakult ki veszély, a zöld-fehérek kivágták a labdát.

4. perc: Hajnal lapos szabadrúgása után tisztáztak a diósgyőri védők.

A hazaiak piros-fehér csíkos mezben, a vendégek pedig fehér szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Ferencváros indította útjára a labdát.

ELŐZMÉNYEK

A játékvezető Szabó Zsolt lesz, a mérkőzést az új diósgyőri stadion építése miatt Mezőkövesden rendezik meg.

A dvtk.eu beszámolója szerint Murtaz Dausvili, Ugrai Roland és Mahalek Marcell kisebb sérülés miatt nem bevethető, míg Nono sárga lapok miatti eltiltása miatt nem került be a keretbe.

„Természetesen a győzelemért lépünk pályára. Fontos számunkra, hogy továbbjussunk. A szombati teljesítményünknél (az FTC 2–1-re kikapott a Honvédtól– a szerk.) mindenképpen több kell. Tudom, hogy a srácok készen állnak. Nagy lehetőség kapujában állunk. Nem számít, hogy egygólos előnnyel kezdhetjük a visszavágót, mindig ugyanabban a szellemben lépünk pályára, mert nem törekedhetünk a döntetlenre. A DVTK-nak sok jó futballistája van, tudnak erőteljesen játszani, de sokszor hosszú labdákkal is próbálkoznak. Ez ellen kell receptet találnunk. Ha úgy játszunk, mint ahogyan azt múlt héten tettük ellenük a második félidőben, nagy esélyünk lehet a továbbjutásra” – mondta Thomas Doll afradi.hu-nak.

„Mindenképpen benn szeretnénk maradni az élvonalban, jelenleg is ezt tekintjük a legfontosabb feladatunknak – idézi advtk.euBódog Tamást.– Azonban az első mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is a lehető legerősebb csapattal lépünk pályára, amely mindent megtesz majd a győzelemért. Jobban örültem volna, ha 1–1-re végzünk, mert akkor nem nekünk kellene futni az eredmény után, nem sok hiányzott ehhez. Az viszont látszott, hogy a működött, amit elterveztünk, a játékosaim elhitték, van haszna az elvégzett munkának, ehhez pedig a hétvégén jött egy újabb sikerélmény (az Újpest elleni 3–1-es siker a bajnokságban– a szerk.). A teher a Ferencvároson van, biztosan a legjobb csapatával kezd. Alaposan kielemeztük a Honvéd elleni találkozójukat, és idegenben személyes tapasztalatokat is szereztünk. Nekünk most sokkal fontosabb az eredménynél, hogy tovább fejlődjön a játékunk, persze szeretnénk továbbjutni.”

Az odavágón – amely Bódog Tamás első tétmeccse volt a diósgyőri kispadon – a korábbi ferencvárosi, Ugrai Roland tizenegyesből szerzett góljával szerzett vezetést a borsodi gárda, a második félidőben azonban fordított a Fradi: előbb Böde Dániel egalizált, majd a ráadásban Amadou Moutari fejelt gólt, megnyerve ezzel a meccset a zöld-fehéreknek. Részletek a párharc első felvonásáról itt!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a DVTK–Ferencváros Magyar Kupa-párharc második felvonása. A tét a legjobb négy közé kerülés, tartsanak velünk!