MK: Nyilasi volt a Fradi veszte – először kaptak ki a zöld-fehérek magyar csapattól

2015.11.18. 18:54
Hajnal és a Ferencváros kikapott Csákváron (Fotó: Földi D. Attila)
Szezonbeli első vereségét szenvedte el a Ferencváros a honi futballsorozatokat tekintve. Thomas Doll együttese a Magyar Kupa-nyolcaddöntő visszavágóján 4–3-ra kapott ki a másodosztályú Csákvár otthonában. A hazaiaknál egy plusz „fél" gólt is az egykori ferencvárosi ikon, Nyilasi Tibor fia, Bálint szerzett. A vereség ellenére az NB I listavezetője jutott tovább 7–5-ös összesítéssel.
A NEGYEDDÖNTŐ MEZŐNYE
Békéscsaba, DVSC-Teva, Ferencváros, Kozármisleny (NB III), Nyíregyháza (NB III), Tiszaújváros (NB III), Újpest, Videoton

Jól indult a mérkőzés az NB I listavezetője számára. A Ferencváros már a 8. percben vezetést szerzett: Leandro passza után Böde Dániel csúsztatott a kapuba. 0–1

Noha a folytatásban is a zöld-fehér fölény volt a jellemző, a 38. percben egyenlített a másodosztályú együttes, Molnár Tibor szintén fejessel vette be a Fradi kapuját (1–1). Még a szünet előtt ismét vezetést szerzett a Ferencváros, Pintér Ádám remek labdaátvétel után 16 méterről lőtt a jobb alsóba. 1–2

DOLL: A CSÁKVÁR MEGÉRDEMELTE
„Úgy tűnik, páran nem értették meg, hogy ezt a találkozót kötelezően meg kellett volna nyernünk. A válogatott mérkőzései miatt két hétig nem játszottunk tétmérkőzést, de erre nem foghatjuk ezt a vereséget. A labdarúgás futásból, küzdelemből és harcból áll, ezt ezen a mérkőzésen most a Csákvár mutatta be, így megérdemelten győzött" – mondta Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője a fradi.hu-nak.

A Fradi továbbjutása az első mérkőzésen aratott 4–1-es győzelem után egy pillanatig sem forgott veszélyben, a második játékrész elején pedig úgy tűnt, hogy ezt a találkozót is simán megnyeri, és kettős győzelemmel jut a legjobb nyolc közé. Böde az 54. percben remek passzt adott Hajnal Tamásnak, aki közelről betalált. 1–3

Hamarosan azonban nagy fordulatot vett a mérkőzés, a lelkes hazaiaknak fontos volt, hogy szépen búcsúzzanak a sorozattól, a Fradi játékosai pedig nem nagyon erőltették meg magukat. Előbb Nyilasi Bálint szépített, majd Domján a tizenhatos előteréből a bal felső sarokba bombázott – még mindig nem telt el negyedóra a második játékrészből. 3–3

És még nem volt vége a csákvári feltámadásnak, a sors furcsa fintora, hogy a vezetést Nyilasi Bálint, a Fradi-ikon, Tibor fia lövésével vette át a Csákvár a 81. percben. A lefújáskor kiderült, a találat – amely végül Emir Dilaver öngóljaként került be a jegyzőkönyvbe – nemcsak előnyt, hanem győzelmet is jelentett Bognár György együttese számára. 4–3

A vereség ellenére a Ferencváros 7–5-ös összesítéssel továbbjutott.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR (NB II)–FERENCVÁROS 4–3
(1–2)
Csákvár, 800 néző. V: Berke (Vígh-Tarsonyi, Máyer)
CSÁKVÁR: Kovács A. – Wild, Dullo, Vaszicsku G., Baranyai Á. (Hajdú S., 58.) – Molnár Cs., Domján, Nyilasi B. – Kocsis G. (Bakos Sz., a szünetben) – Molnár T. (Erős D., 58.), Szekér. Vezetőedző: Toldi Gábor
FERENCVÁROS: Jova – Csukics, Nalepa (Dilaver, a szünetben), Leandro – Pintér Á. – Hajnal (Haris, 65.), Lamah – Nagy D. – Radó, Böde (Haraszti, 65.), Lakatos. Vezetőedző: Thomas Doll
G: Böde (0–1) a 8., Molnár T. (1–1) a 38., Pintér Á. (1–2) a 41., Hajnal (1–3) az 54., Nyilasi B. (2–3) az 55., Domján (3–3) az 57., Dilaver (öngól, 4–3) a 81. percben
Továbbjutott: a Ferencváros, 7–5-ös összesítéssel

A TOVÁBBI EREDMÉNYEK
KOZÁRMISLENY (NB III)–BP. HONVÉD 2–1 (1–0)
Kozármisleny, 2000
néző. V: Pintér Cs. (Kóbor, Huszár)
KOZÁRMISLENY:
Molnár P. – Kiss M., Fellai, Lantos, Kocsis A. – Nagy E., Kovács T., Beke (Fenyvesi, 79.), Kirchner (Lauer, 85.), Nagy K. – Wittrédi (Gránicz, 73.). Vezetőedző: Németh Zsolt
HONVÉD:
Kemenes – Lovrics, Ignjatovics (Vasziljevics, a szünetben), Baráth – Ikenne-King (Prosser, 69.), Kamber, Holender – Nagy G., Vernes (Ihring-Farkas, 59.), Hidi – Youla. Vezetőedző: Marco Rossi
G:
Wittrédi (19.), Beke (67.), ill. Vasziljevics (89.)
Továbbjutott:
a Kozármisleny, 4–2-vel

INTER CDF (BLSZ I)–TISZAÚJVÁROS (NB III) 0–1 (0–1)
Könyves Kálmán körút, Siketek Sporttelep, 150 néző. V: Kovács J. Z. (Viszokai L., Becséri G.)
INTER: Nagy A. – Magnus, Ablodun, Agrizzi, Chinonso – Oluwashina, Otidikson, Anosike – Queson (Lincoln, 83.), Davies (Etiosa, 56., Egbela, 86.), Stefanov. Vezetőedző: John Moses
TISZAÚJVÁROS: Tóth Cs. (Koltai, 68.) – Andorkó, Czégel, Fodor P., Molnár F. (Horváth T., 87.) – Sigér Á., Kerekes I., Angyal, Hussein – Katona B. (Kovács Sz., a szünetben), Bussy. Vezetőedző: Bocsi Zoltán
G: Angyal (36.)
Továbbjutott: a Tiszaújváros, 4–0-val

SOPRONI VSE (NB II)–NYÍREGYHÁZA (NB III) 0–0
Sopron, 400
néző. V: Szilasi (Takács G., Mohos)
SOPRON:
Heinrich – Grabant P., Jovetics, Sifter, Szabó L. – Holdampf, Jancsó (Tihanyi, a szünetben), Deme (Pető B., 72.), Batizi-Pócsi B. (Grabant B., 62.) – Baracskai, Zamostny. Megbízott edző: Szántó Csaba
NYÍREGYHÁZA:
Ovszijenko – Szokol, Rubus, Jagodics B., Törtei – Kosztics (Csorba, 77.), L. Ramos, Zofcák, Rezes (Kiss G., 89.) – Pölöskey, Abdouraman (Pálinkás, 83.). Megbízott edző: Balogh László
a Nyíregyháza, 4–1-gyel

DVSC-TEVA–SZEGED 2011 GROSICS AKADÉMIA (NB II) 3–0 (2–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 500 néző. V: Karakó (Albert, Szpisják)
DVSC: Radosevic – Lázár P., Szatmári, Brkovics, Ferenczi J. – Jovanovic (Szakály P. 58.), Bódi (Berdó 76.), Szécsi M. – Bereczki D., Castillion (Coulibaly 67.), Horváth Zs. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZEGED: Molnár F. – Achim, Balogh M., Farkas M., Tóth G., Zabari – Veszelinov, Berde (Szabó P. a szünetben.), Király P. – Germán (Kovács B. 59.), Oláh L. (Geiger a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
G: Farkas M. (28. – öngól), Szécsi (43.), Horváth Zs. (86.)
a DVSC-Teva, 3–0-val

ÚJPEST–ZALAEGERSZEG (NB II) 1–1 (0–0)
Szusza-stadion, 500 néző. V: Radványi (Márkus T., Punyi)
Újpest: Kovács Z. – Nagy T., Heris, Litauszki, Forró – Nagy I G. (Andrics, 56.), Cseke, Balogh B., K. Hazard (Balázs B., 77.) – Sallói, Perovics (Diagne, 62.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
ZTE: Kovács D. – Simonfalvi, Gyagya, Forgács A., Fodor M. – Nagy T., Patvaros (Szakály A., 73.) – Bíró, Bedi, Szalkai (Városi, 38.) – Daru (Babati B., 59.). Vezetőedző: Csank János
G: Balogh B. (64. – 11-esből), ill. Szakály A. (80.)
Továbbjutott: az Újpest, 6–1-gyel

Videoton–Szombathelyi Haladás 1–1 (0–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. V: Szabó Zs.
Videoton: Danilovics – Heffler T., Juhász, P. Vinícius, Szolnoki – Pátkai, Simon Á. (Pölöskei, a szünetben) – Gyurcsó, Kovács I., Suljic ( F. Oliveira, a szünetben) – Feczesin (Rudolf, 86.). Vezetőedző: Horváth Ferenc