MK: Lazovics-gála, szoros lett a Loki-siker, kiesett a Hali

2017.10.24. 16:16
Lazovics és Szabó is sokszor örülhetett a Dabas vendégeként (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó Magyar Kupa 7. fordulójában – a főtábla 2. körében – a Videoton a három gólpasszal és egy tizenegyes kiharcolásával záró Danko Lazovics vezérletével 4–0-ra nyert Dabason, a Debrecen pedig a szünet utáni gyors triplával győzött 3–2-re a Monor vendégeként.

A vidi.hu tudósítása szerint a hazaiak az első félidő derekáig bírták tartani a fehérváriak tempóját, akkor Lazovics lekészítése után Marko Scsepovics lőtt 10 méterről a bal alsóba. A folyamatos rohamok a 38. percben értek ismét találattá, Lazovics passzából ezúttal Szabó Bence szerzett gólt, majd még a szünet előtt megszületett a harmadik is, Lazovics újabb átadását Tamás Krisztián lőtte távolról a kapuba (0–3). A meccs utolsó jelenetei is Lazovicshoz kötődtek: ziccerben buktatták, ami után tizenegyeshez jutott a csapata, a lehetőséget átengedteSzabónak, aki pedig beállította a végeredményt (0–4).

A Debrecen a gól nélküli első félidőt követően a másodikban alaposan bekezdett: hét és fél perc alatt duplázott Szekulics, s a két találata között még Bíró is eredményesnek bizonyult (0–3). A Monor egy szabadrúgásból szépített, majd a hajrában egy gólra közeledett, de egyenlíteni már nem tudott (2–3).

A DVTK a Kis Károly irányította harmadosztályú Balassagyarmathoz látogatott, amely méltó ellenfélnek bizonyult. A szünetben még 0–0-t mutatott az eredményjelző, ám a fordulás után begyötörte a továbbjutást érő gólt a diósgyőri együttes: Kitl Miklós jobb oldali szögletét a hosszún érkező Tóth Barnabás stukkolta a kapuba (0–1).

Hosszú és nehéz túrának bizonyult a Tiszaújváros elleni kupameccs a Haladás számára. A 42. percben Nagy Péter lövése akadt el a szombathelyi védőkben, a levágódó labdát Illés Gábor gyűjtötte össze a tizenegyespontnál és a kapu közepébe helyezte azt. Sokáig úgy tűnt, hogy az NB III-as csapat nagy bravúrt visz véghez, a 89. percben azonban Schimmer Szabolcs 16 méterről kilőtte a bal alsót, így hosszabbításra mentette a találkozót a Haladásnak (1–1). A kétszer tizenöt perc alatt nem esett újabb gól, következett a tizenegyespárbaj, amelyet a harmadosztályú gárda bírt jobban (1–1, 3–1).

MAGYAR KUPA
7. FORDULÓ (FŐTÁBLA 2. KÖR, A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Kisvárda (NB II)–Ferencváros 1–0
Cigánd (NB III)–Füzesgyarmati SK (NB III) 0–0 – 11-esekkel: 3–1

FC TISZAÚJVÁROS–HALADÁS VSE 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel: 3–1
Tiszaújváros, 400 néző. Vezette: Veizer (Albert I., Kövér)
TISZAÚJVÁROS: Herceg – Márton, Dajka, Fodor P., Nagy P. – Illés G. (Turcsik, 52.), Balogh G. (Kovács P., 80.), Orosz M., Pap Zs. – Lukács B. (Bucz, 66.), Husszein. Edző: Gerliczki Máté
HALADÁS: Gyurján M. – Schimmer, Jagodics M., Bolla, Jánvári – Kovács L. (Kovalovszki, 76.), Tóth D. – Tóth M., Németh M., Pinte (Bamgboye, 61.) – Leandro Martínez (Petró, 90.). Vezetőedző: Pacsi Bálint
Gólszerző: Illés G. (1–0) a 42., Schimmer (1–1) a 89. percben
Gerliczki Máté:
– A tudásbeli különbséget szervezettséggel és nagy odaadással ellensúlyoztuk. Kár a rendes játékidő végén kapott gólért, ennek ellenére megérdemelten jutottunk tovább.
Pacsi Bálint: – Tizenöt játékosom maradt otthon, ők a Diósgyőr elleni bajnokira készülnek, s ezúttal az eddig kevesebbet játszó futballisták kaptak lehetőséget. Számtalan ziccert hagytunk ki, olykor egy méterről sem sikerült betalálnunk.

BALASSAGYARMATI VSE–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
Balassagyarmat, Kövi Pál Sportközpont, 900 néző. Vezette: Böcskei (Farkas B., Baghy)
BALASSAGYARMAT: Czirjék – Nagy G., Erdei, Bonivárt, Jónás – Kovács K. (Szita, 80.), Popovics, Nagy O., Szandai (Tóth P., 60.) – Magos, Tihanyi (Bódis, a szünetben). Edző: Kis Károly
DIÓSGYŐR: Antal – Nagy T., Kocsis G. (Forgács D., 26.), Oláh B., Bárdos – Eperjesi, Tóth B., Kitl M. (Lipták, 83.), Szabó Balázs (Ternován, 64.) – Óvári, Bacsa. Szakmai igazgató: Bódog Tamás
Gólszerző: Tóth B. (0–1) az 56. percben

MONORI SE–DEBRECENI VSC 2–3 (0–0)
Monor, 700 néző. Vezette: Bogár (Kormányos II G., Szvetnyik)
MONOR: Bozsó – Sági, Karacs, Villányi, Katona R. (Mundi Z., 69.) – Hunya, Mészáros L., Ficsor R. (Bonifert, 69.), Pintér D. – Urbán G., Tóth Á. Edző: Horváth Dávid
DEBRECEN: Novota – Kuti, Szilvási, Mészáros N. (Takács T., 66.), Barna Sz. – Filip, Szekulics (Kusnyir, 85.), Nagy K. – Bíró P., Tisza, Tabakovic (Csősz, 37.). Vezetőedző: Herczeg András
Gólszerző: Szekulics (0–1) a 48., Bíró P. (0–2) az 51., Szekulics (0–3) az 53., Sági (1–3) a 74., Tóth Á. (2–3) a 83. percben
Horváth Dávid: –
Rendkívül jól álltunk a mérkőzéshez, motiváltak voltunk, éreztük, hogy lehet keresnivalónk. Sajnáljuk az első félidőt, amikor számos lehetőségünknél nem hoztunk jó döntést a tizenhatosnál, illetve a második félidő elejét, mert egy hatperces rövidzárlatunk döntőnek bizonyult.
Herczeg András: – Három-nullás vezetésünk után is voltak helyzeteink, de azt gondoltuk, megvan a mérkőzés, így két egyéni hibát kihasználva gólokat szerzett a Monor. Igaz, hogy felforgatott csapattal játszottunk, de ezek a labdarúgók is a DVSC első keretéhez tartoznak, és mikor kapnának lehetőséget, ha nem egy ilyen kupameccsen?!

FC DABAS–VIDEOTON FC 0–4 (0–3)
Dabas, 450 néző. Vezette: Dolnegó (Márkus T., Berényi Á.)
DABAS: Scheilinger – Földes, Makrai L., Eördögh, Fritz – Szűcs L. (Mundi R., a szünetben) – Fitos L., Erős R., Csepregi, Kiss V. (Sándli, a szünetben) – Crkvenjakov (Takács K., 60.). Edző: Erős Károly
VIDEOTON: Horváth T. – Nego, Fiola (Suljic, 64.), Mocsi, Tamás K. – Szabó Bence, Szolnoki, Pátkai (Tóth B., a szünetben), Géresi – Scsepovics (Bolla, a szünetben), Lazovics. Vezetőedző: Marco Nikolics
Gólszerző: Scsepovics (0–1) a 22., Szabó Bence (0–2) a 37., Tamás K. (0–3) a 41., Szabó Bence (11-esből, 0–4) a 92. percben
Erős Károly: –
A tisztes helytállás sikerült, de felvállaltuk a támadófutballt, márpedig így veszíteni is szimpatikusabb, mintha bunkerfocit játszottunk volna. Vélhetően a leendő bajnoktól és Magyar Kupa-győztestől kaptunk ki.
Marko Nikolics: – A legfontosabb a továbbjutás, de örülök, hogy több fiatalnak is lehetőséget adhattam, Szabó Bence duplázott, míg a debütáló Bolla Bendegúz jó játékkal mutatkozott be.