MK: ennyi volt! A Győr kiverte a kupából a Debrecent

2016.09.14. 18:02
A labdarúgó NB I-es klubok szerdán megkezdték a Magyar Kupa-küzdelmeket. Az esti két mérkőzésen a Videoton könnyedén nyert a Pécs otthonában, míg a Debrecen vereséget szenvedett az ETO Parkban. Az élvonalbeli klubok közül egyedül a DVSC nem jutott be a legjobb 64 közé.

MAGYAR KUPA
A 64 KÖZÉ JUTÁSÉRT
MAGYAR KUPA

PÉCSI MFC (NB III)–VIDEOTON 0–4 (0–4)
Pécs, 500
néző. V: Barna (Kiss B., Nagy A.)
PÉCS: Gábor – Varga T., Krapecz, Fellai, Kónya K. – Hleba, Takács Á. (Dóra, 59.) – Bodor, Grabarics, Károly (Bata, a szünetben) – Hadobás (Havasi, 70.). Vezetőedző: Márton Gábor
VIDEOTON: Horváth T. – Szolnoki, Vinícius (Fejes A., a szünetben), Fiola, Stopira (Nego, a szünetben) – Varga J., Hadzic – Barczi, Kovács I., Bódi – Scsepovics (Feczesin, a szünetben). Vezetőedző: Henning Berg
Gólszerző: Scsepovics (0–1) a 2., Hadzic (0–2) a 10., Scsepovics (0–3) a 33., Scsapovics (0–4) a 35. percben
Márton Gábor: – Büszke vagyok a fiatalokra, mert bár gyámoltalanul kezdtünk, a második félidőben egy gólt megérdemeltünk volna. A Videoton továbbjutása a realitás.
Henning Berg: – Könnyebb mérkőzés volt a vártnál, mert a Pécs a fiataljait szerepeltette, mi pedig a legjobbakra készültünk. Koncentráltan futballoztunk, mert több olyan játékszituációval találkoztunk, ami az NB I-ben nem jellemző, és figyelni kellett a sérülésekre is. Továbbra is célunk a Magyar Kupa megnyerése.

A Videoton már a harmadik percben elkezdte a gólgyártás, Marko Scsepovics volt eredményes. Nem sokkal később, Anel Hadzic remekül végzett el szabadrúgást 23 méterről, így már 11 perc után 0–2 állt az eredményjelzőn. A 33. és a 36. percben Scsepovics talált be ismét, az előny pedig megnyugtatóvá vált a fehérváriak számára. Olyannyira, hogy a négygólos vezetés tudatában a Videoton visszavett a tempóból a második félidőben – Henning Berg csapata könnyedén jutott be a legjobb 64 közé. 0–4

A Győr küzdött, mindent megtett a győzelemért – a Debrecen bánta (Fotó: eto.hu)

ETO FC GYŐR (NB III)–DEBRECENI VSC 1–0 (0–0)
Győr, ETO Park, 1000
néző. V: Kovács G. (Kulman, Király Zs.)
ETO: Horváth D. – Szabó B., Vadász, Nagy J., Gyagya, Kiliti – Szalai Á., Pongrácz, Illés D. (Magasföldi, a szünetben) – Kabát (Szabó L., a szünetben), Rácz F. (Lázár Zs., 77.). Megbízott edző: Tuifel Péter
DEBRECEN: Danilovics – Nagy J., Brkovics, Szilvási, Völgyi (Horváth Zs., 57.) – Holman, Tőzsér – Könyves (Bobko, 57.), Szakály P. (Djelmic, 70.), Ferenczi J. – Takács T. Vezetőedző: Leonel Pontes
Gólszerző: Magasföldi (1–0) a 47. percben
Tuifel Péter: – Örülök, hogy sikerült meglepetést okoznunk. Fontos volt, hogy játékosaink végig hittek a sikerben, és ezt a pályán meg is mutatták.
Leonel Pontes: – Az ETO kihasználta a helyzetét, ami után szenvedéllyel védte az eredményt. Nem is érdemeltünk volna győzelmet, mert játékosaink megfelelő hozzáállása csak a második félidőben mutatkozott meg.

A Győr nem titkoltan meglepetésre készült az ETO Parkban. Az NB III Nyugati csoportjában vitézkedő gárda nem játszott alárendelt szerepet a találkozón. A Debrecen csak helyenként futballozott jól, ez pedig kevésnek bizonyult. A 47. percben Magasföldi József bal oldali beadást követően talált be a kapuba, amivel megszerezték a vezetést a hazaiak. 1–0!

A 64. percben Lukas Szabo növelhette volna a Győr előnyét, de 18 méterről leadott lövése a bal kapufát találta el. Hiába nyomott a Loki, igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani, sőt az utolsó percben még a hazaiaknak volt lehetőségük. Az élvonal egyetlen csapata, amely nem folytathatja a kupaküzdelmeket, az a Debrecen.

Korábbi eredmények
Bővebben itt!

BKV Előre–Ferencváros 0–1 (Csukics 30.)
Zalakomár–Gyirmót 0–7 (Jancsó 34., Tóth N. 40., Paku 43., Borkai 51., Szegi 61., 87., Présinger 90.)
Rakamaz–Mezőkövesd 0–2 (Molnár G. 52., Pauljevics 89.)
Szekszárd–Paks 0–1 (Kovács G. 53.)
Füzesgyarmat–Haladás 0–2 (Tóth M. 4., Ars 48.)
Felsőzsolca–Újpest 0–4 (Balázs B. 33., Boczki 50. – öngól, Balogh B. 65., Gere 90.)
Testvériség–Vasas 0–4 (Korcsmár 28., James 55., Ferenczi I. 82. – 11-esből, Czvitkovics 86.)
Oroszlány–MTK 0–4 (Varga Sz. 4., Nikacs 27., Takács R. 74., Ramos 87.)
Mórahalom–Bp. Honvéd 1–7 (Busa 71., ill. Prosser 35., 66., 82., Holender 40., 83., Balázs Zs. 46., Vasziljevics 59.)
Eger–DVTK 1–3 (Árvai 65., ill. Nikházi 8., Novothny 14., 29.)
Ménfőcsanak–Ajka 1–1 (Orbán G. 49., ill. Kovács G. 66.) – 11-esekkel 3–1